Skocz do zawartości

Podłączenie akku do Eifelland holiday 395tk


liwiusz333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników, którym chciało się zajrzeć do mojego tematu.

Stałem się szczęśliwym nabywcą przyczepki z tematu z 2000 r. Na początek chcę w niej zainstalować akku. Zamieszczam zdjęcie skrzyneczki z bezpiecznikami i tej drugiej :). Jestem laikiem w tych tematach.

 

 

 

Nie chcę tego oczywiście robić osobiście, będę szukał fachowca w okolicach Szczecina. Może ktoś ma kogoś do polecenia. Ale głównie chodzi mi o to jaki zakres prac byłby wymagany przy takim rozwiązaniu instalacji. Akku potrzebuję głównie do zasilenia lampek, pompek wody (także w kibelku), podładowania drobnych urządzeń w gniazdkach oraz ewentualnie zasilenia drobnych urządzeń na 12V (tv, radio).

Jeżeli jest już temat, który odpowiada na moje pytania to będę wdzięczny za jego podrzucenie.

post-3815-0-38553500-1427661537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert za zlinkowany wątek. Masz rację, że słabo szukałem. Ale dla elektrycznego laika, takiego jak ja, przeszukanie forum, żeby znaleźć odpowiedni wątek to prawie jak szukanie igły w stogu siana.

Liczę, że ktoś chociaż spojrzy na moją fotkę i da parę wskazówek odnośnie zakresu wymaganych prac. A może ktoś poleci też fachowca w okolicach Szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, odświeżę trochę. Może ktoś wie gdzie mogę kupić energoblok? Na allegro na hasło "energoblok" nic nie ma. Jest w chwili obecnej jeden na olx, używany z kampera, ale wolałbym mieć jakiś wybór.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę- bardzo popularny i często omawiany na forum energoblok i wydaje mi się że w dobrej cenie.

http://allegro.pl/zasilacz-dometic-mk-375-1-i5252110583.html

Pozdrawiam

MagZyg

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, odświeżę trochę. Może ktoś wie gdzie mogę kupić energoblok? Na allegro na hasło "energoblok" nic nie ma. Jest w chwili obecnej jeden na olx, używany z kampera, ale wolałbym mieć jakiś wybór.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Witam!

W linku do tematu, który podał Ci Kolega Robert, znajdziesz kolejne odnośniki do innych tematów, w których są podane różne rysunki przeróbek zasilania przyczep, możliwe do zastosowania w Twoim przypadku. Twój zasilacz, a być może tylko transformator, nie jest niczym nadzwyczajnym i dobrze myślisz, aby zastapić go urządzeniem bardziej uniwersalnym, o odpowiednich parametrach.

Można oczywiście zamontować zasilacz, do którego link podał Kol. MagZyg (post #5), ale dalej będzie to tylko zwykły i nie najnowszy już zasilacz, bez możliwosci ładowania akumulatora.

Proponuję Ci zakup dużo bardziej nowoczesnego i uniwersalnego urządzenia, które jest jednocześnie wysokiej klasy zasilaczem i ładowarką dla różnego rodzaju akumulatorów. Cena niemal identyczna, a korzyści dużo większe.

Przykładowa oferta.

Gdzieś w tych tematach, podawałem przykładowe rysunki:

http://forum.karawaning.pl/topic/17611-przetwornica-i-jej-funkcje-prośba-o-opinie/?p=388931

http://forum.karawaning.pl/topic/16455-przeróbka-instalacji-sprite-euroland-380-ek/?p=395241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.