Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem i bojlerem do ciepłej wody.Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem tu nowy, od niedawna stałem się posiadaczem Angielki a dokładniej Swift Challenger 14/2 

I co się okazało później jak to zwykle bywa były ukryte wady. 

Po pierwsze

Nie mogę znaleźć zaworu gazu do bojlera i ogrzewania a od lodówki mam pod lodówką , od kuchenki mam pod kuchenką a od tych dwóch nie ma.

Po drugie: Nie mogę  związku z tym uruchomić ogrzewania.

Po trzecie: okazało się że mam dziurawy bojler i nieszczelną uszczelkę i tu pytanie gdzie taką uszczelkę dostane i w jaki sposób mogę uszczelnić bojler?

I po czwarte: jak już w jakiś sposób napełniam ten bojler ręcznie uszczelniając włączam "cascade 2" poniżej zdjęcia to chwile słyszę jak pracuję, kontrolka świeci się na zielono i za chwile jest cisza i kontrolki świecą się na czerwono:( 

A i jeszcze po piąte : czy ktoś może wie czy to bojler gazowo - elektryczny czy tylko gazowy ?

 

Bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem zielony w tych sprawach. Z góry dziękuje. Poniżej zdjęcia tych urządzeń, na zdjęciu nie ma pokrywy bojlera tylko sama grzałka ponieważ już ściągnąłem do naprawy.

 

post-19012-0-71915200-1427645125_thumb.jpg

post-19012-0-47570600-1427645135_thumb.jpg

post-19012-0-54886300-1427645148_thumb.jpg

post-19012-0-03423700-1427645165_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem angielkę to:

 

ad.1 nie miałem zaworu do bojlera

ad.3 na zdjęciach nie widać bojlera. Czy masz zbiornik, który tam powinien być?

 

sporo informacji na temat tego bojlera wyczytasz tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/3824-bojler-gazowy-carver-cascade-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zbiornik mam tylko tak jak pisałem okazało się że jest nieszczelny więc go zabrałem aby oddać gdzieś do uszczelnienia. No właśnie myślałem że może nie ma zaworu tylko czemu ten bojler się nie chce załączyć i na kontrolce migają czerwone diody tak jak by nie miał gazu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Swifcie ale u mnie w Elddisie nie odpalę ogrzewania wody jeśli nie zdejmę na zewnątrz zaślepki do wylotu spalin. Jeżeli jest założona zaślepka to na panelu kontrolnym miga czerwona lampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wyjąc z przyczepy cały bojler, uszczelnić go i po naprawie sprawdzić jego szczelność. Mając go na zewnątrz możesz zweryfikować wszystkie potencjalne usterki.  Wyjęcie ogrzewacza jest bardzo proste. Trzeba tylko zdjąć zewnętrzną ramkę mocującą i wyjąć urządzenie. Podczas demontażu zobaczysz również jaki jest stan palnika. Jeżeli lała się na niego woda, co w Carvier Cascade sie zdarza, to palnik skorodował i trzeba go wymienić. Przynajmniej ja tak miałem. Cena nowego na brytyjskim E-bay około 20 funtów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja eksploatowałem "Adrię" robioną na rynek angielski i miałem wszystkie zawory. Spróbuj prześledzić przebieg przewodów gazowych od butli do odbiorników.  Do każdego urządzenia gaz idzie z konkretnego rozgałęzienia i tam powinny być umiejscowione zawory. Znajdź więc miejsce do którego prowadzi przewód gazowy bojlera. Nie powinno to być trudne, bo rurki gazowe mocowane na zewnątrz  od spodu przyczepy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.