Skocz do zawartości

Wyjazd do Chorwacji pierwszy raz czyli co, jak, gdzie i za ile- 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat poruszany już kilku krotnie ale newsy co dzień nowe powstają.

Ale wracając do mojego tematu, mamy zamiar z żoną 20,07,15 wyjechać do Chorwacji z budką, obszar jak na chwile mniej istotny jest.

I pojawiają się pytania:

 

1.Którędy jechać z Wrocławia?- Czechy, Austria, Słowenia czy jakaś inna droga?

Nie zależy mi żeby jechać 100 km więcej bo kilka górek jest, mocy mam dużo ( 215 KM ), a budka mała 850 kg DMC

2. Jak/którędy ominąć płatną drogę na Słowenii ?- sprawdzona, a nie słyszałem że znajomy mówił....

3. Gdzie się przenocować po drodze- parking?

4.Jak wyglądają opłaty autostradowe w Czechach, Austrii Słowenii na zestaw do 3,5 T czy płaci się osobno za samochód i        osobno za budkę, mniej więcej jaki koszt przejazdu z Polski?

5. Co na pewno zabrać ze sobą- obowiązkowo?

6. Czy przyłącza prądowe są takie same jak w Polsce?

7. Za autostrady płacimy Kunami czy Euro?

8. "Załatwiać zieloną kartę" czy to zbędne już jest?

9. Na ca zwracać większą uwagę wybierając kemping?- może link na sprawdzony.

 

Pewnie powstaną nam jeszcze nowe pytania jeszcze to dodam :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Polecam Czechy - Austria - Słowenia -Cro

2. Mureck -> Lenart -> Ptuj  i z Ptuja zależy kiedy jedziecie. Jeżeli w dni "obłożone", to tylko na Rogatec - tu masz trasę https://www.google.pl/maps/dir/46.7369749,15.6306856/46.2200142,15.6942861/@46.5095559,15.9131572,10z/data=!4m19!4m18!1m15!3m4!1m2!1d15.7637024!2d46.7064846!3s0x476f0b752f7f8b55:0x594c3b490a65588a!3m4!1m2!1d15.8294281!2d46.5812403!3s0x476f6e000aad092f:0x94293c05513cd053!3m4!1m2!1d15.8693153!2d46.4166204!3s0x476f614ab63fe7d7:0xc8a5e5a7aae48907!1m0!3e0

3. Nie wiem, będę jechał z budka pierwszy raz

4. Z tego co wiem, to tak jak za zwykły samochód do 3,5 tony

5. Wyposażenie obowiązujące w danym kraju (pomimo konwencji wiedeńskiej). Poczytaj na cro.pl - tam masz wszystko jak na tacy. Co do pobytu "TAM" zależy od tego w jakim składzie jedziecie. Mogę udostępnić plik excela z naszymi "pakunkami" do CRO.

6. Na większości kempingów takie same jak w Polsce.

7. Najlepiej ... kartą. Weź najlepiej dwie karty. Jedną debetową (visa electron, maestro debit itp.), drugą kredytową. Docenisz wracając do domu na węźle LUĆKO. Zdarzyło mi się, że nie przyjęły mi bramki debetowej i trzeba było płacić kredytową (słownie: jeden raz, ale zawsze)

8. Zależy czy tylko CRO, czy zamierzasz np. do BiH.

9. A to zależy czego oczekujesz. Podaj okolice w którą chcesz jechać oraz co oczekujesz od kempingu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do moich relacji w stopce i możesz jechać jak po sznurku - trasa, choć nie z Wrocławia ale przez Czechy, Austrię i Słowenię z objazdem. Wszystko nt. płatności - winiety, gdzie za ile, tankowania, bramki. 

ZK potrzebna jeśli chcesz jechać dalej na południe przez terytorium BiH jeżeli się tam nie wybierasz nie musisz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - spis w Excelu:

https://drive.google.com/file/d/0B2LyQoAPgblkMWJ0UVEyR3NVOWM/view?usp=sharing

 

Był robiony, gdy jeszcze jeździliśmy z namiotem, więc będziemy musieli go "lekko" dostosować. Oczywiście przerobisz pod siebie, bo my z trójką dzieci jeździmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia czytam Twoja wycieczkę i jestem cały czas pod WIELKIM wrażeniem co do szczegółów.

Wielki szacun.  :blagac:

Miłej lektury :)

Co do kempingów musisz określić czego potrzebujesz bo my w tym zakresie to mamy niewielkie wymagania :D prąd, ciepła woda i ładna okolica, bywało nawet że cień poszedł w odstawkę :D pozostałe dobra kempingowe to rzecz drugorzędna.

A w jaki region celujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do wtmagan na polu to kawałek cienia, prąd i troszkę spokoju.

Rejon jak na chwilę obecną mniej istotne gdyż w Chorwacji jeszcze nie byliśmy razem.

Ja bylem ale w ... Jugosławii z rodzicami.

Tato, mama i ja-fiat 125p + niewiadów n126, wujek i ciotka- fiat 126p + niewiadów n250.

Ah co to za czasy były :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.