Skocz do zawartości

prośba do posiadacza Toyoty Avensis


hippis

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. dorobiłem się "nowego" holownika. Toyoty Avensis 2004 produkcja. i mam niewielki problem (dla mnie). potrzebuję zdjęcia tylnego zawieszenia, konkretnie prawej strony wykonanego od tyłu auta, tak aby było widać miejsce mocowania czujnika poziomowania xenonów do drążka (albo tego do czego jest zamocowany) na przeglądzie technicznym wlazłem pod samochód i odkryłem dyndającą się dźwigienkę ze śrubką i nic do czego to było przykęcone. grzebałem w necie ale nie znalazłem żadnego schematu ani fotki przedstawiającej ten element. sam czujnik działa bo światła reagują na poruszanie dźwigienką w górę i w dół. napisałem, że dla mnie brak tego elementu to nie wielki problem, ale czasem zdarza się że wiozę więcej gratów i wtedy mogę oślepiać innych kierowców. jak będę wiedział ja ustrojstwo wygląda to sobie takie kupię albo sam wydziergam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego elementu i udaj się do autoryzowanego serwisu to dokupisz brakujące części i obejdzie się bez dziergania. :laugh:

Standardowo mocowane jest do nadwozia, lub nieruchomej belki zawieszenia, a dźwignię do wahacza.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z dwoma serwisami i udają, że nie wiedzą o co chodzi i chcą mi wymienić cały czujnik za jakieś bajońskie pieniądze. Bez obrazy panowie mechanicy ale nie ufam serwisom samochodowym. Nawet takim "znajomym" zbyt wiele razy mnie próbował w jajo zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ten czujnik jest zamocowany za pomocą stalowej zapinki do wahacza tylnego. Wygląda to tak trochę jak taka stalowa dźwigienka z lekko zaokrągloną końcówką.

Ta zaookrąglona końcówka opiera sie o tzw. stopkę - która jest umiejscowiona na karoserii a wyglada to jak kawałeczek elementu prostokątnego grubości 5 mm i szerokości 15 mm i długości ok. 80 mm.  Ta dźwigienka z mechanizmem suwakowym i czujnikiem poziomującym jest razem połaczona i za pomoca stalowej zapinki zamocowana do wahacza.  Przepraszam za okreslenie ale to "gów....ne" badziewie kiedy jest narazone na dzialanie soli ma tendencje do korozji i zapinka stalowa traci swoją sprawności i obrywa sie powodując opadniecie całego czujnika do podłoża a po czasie zapewne tak było u ciebie na skutek poruszania sie pojazdu utraciłeś pozostałe czesci czujnika. Nie masz innego wyjścia jak podac nr nadwozia i taki czujnik dostaniesz. Jego koszt to około 80 euro. Założysz to sam.   Podobne rozwiązania miały Toyoty Verso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dzięki za info. z twojego opisu mniejwięcej wiem czego mi brakuje. a w czoraj dowiedziałem się dlaczego na drążku nie ma żadnych śladów tej zapinki. całe tylne zawieszenie było wymieniane.A tej zapinki nie przełożyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.