Skocz do zawartości

Przykręcanie kół przez wulkanizatorów


kit

Rekomendowane odpowiedzi

A przepraszam, to czym Wy łapy rozkładacie? Ja rozkładałem wkrętarką - więc zawsze jeździła z nami.

 

Wkrętarka - to rozumiem, sam wożę w tym celu ale wiertarka udarowa na 220v....  :]

 

Ale uczciwie muszę przyznać - parę razy się przydała. Może nie udar ale......  

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hehehe... napisałem ze pkt 2 jesli nie będzie pkt 1 

ps.

a co za różnica czy felga alu czy stalowa ?

przecież chodzi o nagrzanie śruby a nie jej wytopienie :) ... felgi alu prostuje sie tez pod wysoką temp. , nie mówiąc już o tym jak bardzo sie latem potrafią nagrzać od tarcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, to czym Wy łapy rozkładacie? Ja rozkładałem wkrętarką - więc zawsze jeździła z nami.

Tylko przy użyciu 7_1_106v.gif

 

A czy testowałeś to cacko , fajna rzecz czy daje radę . Jak tak to fundnę sobie takie

Teraz w Juli jest taki klucz. 

http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/narzedzia-do-ogumienia/zakretarki-elektryczne/klucz-udarowy-009005/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy testowałeś to cacko , fajna rzecz czy daje radę . Jak tak to fundnę sobie takie

Na razie na pięciu samochodach, jednej przyczepce i C-330 wszędzie dał radę i o dziwo najwięcej stukal przy stalowych felgach przyczepki- jedna nakrętka 23 razy do zluzowania. W samochodach przeważnie puszcza już po 7-8 stuknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby felgi stalowe nie zapiekały się na piastach i śruby również, należy przed montażem oczyścić powierzchnię i przesmarować smarem miedzianym (dostępne w sprayu do tych celów).

Przy felgach aluminiowych musimy pamiętać o dwóch rzeczach:

- powinny być inne śruby, takie do felg alu (maja inny kształt przylgi)

- również smarujemy powierzchnię styku z piasta i śrub tylko just sprayem aluminiowym a nie miedziany (od biedy może być ale nie zaleca się).

 

Aluminium w kontakcie ze stalą (piasta oraz śruby), wysoka temperatura i wodą utlenia się. To własnie powoduje efekt zapieczenia). 

Śrub do felg alu można używać do felg stalowych, odwrotnie już nie (da się ale potem własnie są problemy).

 

Warto zakupić sobie taki smar jak Wasz gumiarz go nie ma lub ma tylko miedziany i poprosić aby przy zmianie to prysnął. Ja jeszcze nigdy nie miałem problemu z zapieczonymi śrubami lub felgami na piastach , ale zawsze mam przesmarowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczególnie na drodze znajdziesz palnik  :] 

Tomek ,takie cudo za niewielką kasę też da radę.

A służy też, a przede wszystkim do rozpalania grila ,ogniska . Niepotrzebna jest podpałka w butelkach . Waga piórkowa i mało miejsca zajmuje

post-208-0-06320400-1426833306_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy :)

temat "tematu" to przykręcanie śrub przez wulkanizatorów - i o tym pisałem :)

wystarczy pilnować zeby nie ułatwiali sobie życia i nie dobijali śrub kluczem pneum.

ja zawsze "proszę" o to aby dokręcać kluczem a potem dobić kluczem dynamometrycznym z siłą 170nM. (tak mam w instrukcji)

jeszcze sie nie zdarzyło zeby mi ktoś odmówił czy się krzywił.

Oczywiście po lecie czasami trzeba użyć ramienia do klucza zeby odkręcić , ale zawsze puszcza.

pozdr

ps.

co do ekwipunku dodatkowego w aucie (palniki, wiertarki itp) ... czasami ciężko było by uwierzyć co i w jakich warunkach naprawia sie na rajdach offroad`owych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.