Skocz do zawartości

Ogrzewanie i kominek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem przyczepe marki IT400 ma trume ale nie ma odprowadzenia do kominka. W dachu przyczepy, w szafie jest otwór wyjściowy na kominek fabrycznie zaślepiony. Czy załorzyć odprowadzenie czy zostawić tak jak jest? Może ktoś podpowie. :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem przyczepe marki IT400 ma trume ale nie ma odprowadzenia do kominka. W dachu przyczepy, w szafie jest otwór wyjściowy na kominek fabrycznie zaślepiony. Czy załorzyć odprowadzenie czy zostawić tak jak jest? Może ktoś podpowie. :laugh:

 

Witam !

Przede wszystkim fotki, bo nie wiadomo, o czym mamy rozmawiać. W używanej przyczepie nie można wykluczyć przeróbek (ktoś mógł wiele rzeczy zmienić) :hmm:

Poza tym, np. były piece, które miały wyprowadzone wszystko pod podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer nie dojrzał. Z użebrowanej obudowy pieca jest boczne wyjście na rurę kominową (nie jest zamontowana). Pod podłogą jest stary typ wlotu powietrza (podobny także do wylotu spalin)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się w pierś, patrzyłem na tablecie i faktycznie nie dojrzałem dokładnie, co jest na pierwszej fotce.
Mój imiennik ma rację (brawo za czujność :bravo:  ) - musi być rura wylotu spalin i komin nad dach.
Pierwotnie miałem na myśli taka wersję:

 

post-8228-0-63508800-1426091342_thumb.jpg

 

Kol. IT400 ma w podłodze tylko pobór powietrza. Jeśli zakładać brakujące elementy, to warto wcześniej się upewnić, czy piec jest sprawny i szczelny oraz czy na obwodzie wylotu spalin nie ma uszkodzeń (muszą być wystające dwa ranty potrzebne do mocowania pierścienia z uszczelką).

 

post-8228-0-44538900-1426091351_thumb.jpg

 

Warto wcześniej przeczytać:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/12606-piecyk-grzewczy-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczenstwo/

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wasze informacje bardzo mi pomogły. Już wiem, że muszę poszukać pierścienia, na początku myślałem, że wystarczy założyć rurę i opaskę zaciskową. Będę zakładać rurę i komin na dach. 

Wielkie dzięki za zdjęcia. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupilem przyczepe niedawno i mam ucieta rure od trumy co odprowadza spaliny z tym ze moja jest aluminiowa w takiej tekturowej oslonie a czytalem ze musi byc ta stalowa z uzwojeniami. Gdzie moge taka rure dostac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wersja z wylotem spalin i wlotem powietrza w podłodze. Czy w takim razie również potrzebuje dodatkowo montować tą rurkę do spalin?

 

Zimą podgrzewałem się farelką podłączona przez termostat od pieca. Zdawało egzamin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupilem przyczepe niedawno i mam ucieta rure od trumy co odprowadza spaliny z tym ze moja jest aluminiowa w takiej tekturowej oslonie a czytalem ze musi byc ta stalowa z uzwojeniami. Gdzie moge taka rure dostac ?

 

Musi być stalowa, przecież czytałeś ;)  Otulina, czyli zewnętrzna rura osłonowa komina, też musi być, bez względu na rodzaj materiału właściwej rury komina.

Najlepiej szukać na portalach aukcyjnych, wśród używanych (trzeba się upewnić, że kupujesz stalową, a nie Alu), ew. pozostaje zakup nowej, również np. na All... lub w serwisie (sklepie z akcesoriami karawaningowymi).

U mnie jest wersja z wylotem spalin i wlotem powietrza w podłodze. Czy w takim razie również potrzebuje dodatkowo montować tą rurkę do spalin?

 

Jeżeli jest to konstrukcja typu, jak na pierwszej fotce, post #8, to nie musisz nic zmieniać, pod warunkiem, że ten kawałek rury komina wchodzący w podłogę, to rura stalowa. Jeśli jest z aluminium, to również wymaga zmiany na identycznego kształtu, ale stalową.

Jak odróżnić rurę stalową od aluminiowej, było w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja mam do sprzedania rure aluminiową z osłona grzewczą. Srednica jest 60 mm. Jeśli ELVIS52 bedziesz zainteresowany mogę wysłac zdjęcia. Rura ma około 2 metry i 20 cm. Mam jeszcze pytanie bo ciągle męcze sie z tym kominekiem już mam rure wyciety kominek w dachu ale teraz musze dostać oring i nie wiem czy może być  o-ring olejowy(czarny) czy musi być ten czerwony orginalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IT400 dzieki juz kupilem rure za 50 plus przesylka lacznie 80 a dzis zadzwonili mi po 3 tyg ze sklepu karawaningowego ze przyszla do nich rura zamowiona przeze mnie za cene 58 zl i to nie za metr a caly kawalek wiec troche to dziwne dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.