Skocz do zawartości

Opinie na temat okien dachowych.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poruszę temat który był już trochę (a nawet dużo) wałkowany ale ja jednak mam jeszcze dodatkowe pytania :hmm: i proszę o wyrozumiałość.

 

No więc jak w temacie chodzi o okno dachowe w którym u mnie połamały się uchwyty i ramka moskitiery

 

http://allegro.pl/okno-dachowe-mpk-40x40-z-moskitiera-i5078705820.html

 

Postanowiłem wstawiś nowe okienko i w tym celu wymontowałem stare i dokonałem pomiarów - otwór 39x39 grubość dachu 3 cm, oględziny uszczelniacza - należała się wymiana :)

 

Pierwsze pytanie dotyczy otworu - wszystkie okna są określane 40x40 ?? Czy to oznacza że będę musiał powiększyć otwór w dachu ?? Mam nadzieję że nie bo nie lubię takich rzeczy robić :mlot:

 

Kolejne pytanie dotyczy samych już okien

 

Podobają mi się dwa modele

 

1. http://allegro.pl/okno-dachowe-wlaz-dachowy-dometic-mini-heki-plus-i5068737304.html

 

2. http://allegro.pl/okno-dachowe-wlaz-dachowy-vision-star-m-pro-nowosc-i5089112601.html

 

Co do pierwszego to czytałem juz kilka pochwalnych opinii, ale moje pytanie dotyczy roznierznych opisów co do jakiejs wentylacji że raz jest a raz nie ma jej.

 

Co do okna nr dwa to nikt się na ich temat nie wypowiadał - a przynajmniej jakoś nie natrafiłem, i jestem ciekawy czy ktośtakie okno użytkuje i co ma do powiedzenia na ten temat.

 

Cena niby zbliżona ale zawsze to cośdodatkowego już za to się zakupi - a lista potrzeb się wydłuża :miga:

 

W góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... było 100 tki razy ... kup jakiekolwiek, które tobie się podoba i mieści się w budżecie ... wszystkie pasują do Twojego otworu i wszystkie mają mikrowentylację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem, to samo okno, te same wymiary i pytania.

Wybrałem okno MPK, pasowało idealnie, montaż bardzo łatwy i szybki.

Okno bardzo funkcjonalne, w cepce bardzo jasno, zasłonka z moskitierą i zasłonką działa sprawnie i lekko, wysoka jakość wykonania samego okna.

Jest jeden szczegół, o który się obawiam. Chodzi o prowadnicę zachaczającą okno w czasie otwierania i zamykania, jeżeli masz w zwyczaju kombinowanie z oknem tzn częste zamykanie i otwieranie w różnych pozycjach, to po paru latach ta powierzchnia zębata może się wyrobić i stracisz możliwość w zasadzie płynnej regulacji otwarcia i zamknięcia.

Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony i na moje potrzeby jest si, a okno polecam.

 

Okno heki zdaje się, że dobre montowane w droższych cepkach, ale czy warte swej ceny i czy oferuje coś więcej ... nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem, to samo okno, te same wymiary i pytania.

Wybrałem okno MPK, pasowało idealnie, montaż bardzo łatwy i szybki.

Okno bardzo funkcjonalne, w cepce bardzo jasno, zasłonka z moskitierą i zasłonką działa sprawnie i lekko, wysoka jakość wykonania samego okna.

Jest jeden szczegół, o który się obawiam. Chodzi o prowadnicę zachaczającą okno w czasie otwierania i zamykania, jeżeli masz w zwyczaju kombinowanie z oknem tzn częste zamykanie i otwieranie w różnych pozycjach, to po paru latach ta powierzchnia zębata może się wyrobić i stracisz możliwość w zasadzie płynnej regulacji otwarcia i zamknięcia.

Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony i na moje potrzeby jest si, a okno polecam.

 

Okno heki zdaje się, że dobre montowane w droższych cepkach, ale czy warte swej ceny i czy oferuje coś więcej ... nie wiem

 

Kolego Dpong a czy może mi powiedzieć jaki jest sposób montażu tego okienka które kupiłeś?? Chodzi mi o to czy przykręca się je z góry czy tak jak w naszych starych łapie się je od środka i zakłada dolną część??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapie się od środka ale nie całą ramką zewnętrzną tylko są uchwyty w zestawie, na to wszystko przychodzi maskownica z zasłonkami i ją przykręcasz bezpośrednio do dachu od wewnątrz i zakrywasz maskownicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Łapie się od środka ale nie całą ramką zewnętrzną tylko są uchwyty w zestawie, na to wszystko przychodzi maskownica z zasłonkami i ją przykręcasz bezpośrednio do dachu od wewnątrz i zakrywasz maskownicami

 

Na filmiku dobrze pokazany sposób montażu:

https://www.youtube.com/watch?v=gaQ3dDd3PPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku dobrze pokazany sposób montażu:

https://www.youtube.com/watch?v=gaQ3dDd3PPU

A tutaj jeszcze manual do okna MPK vision M

 

http://www.scan-terieur.com/assets/files/Customer%20Information/MPK/Instruction_48P_2012-04.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wymieniałem takie okienko :]  http://allegro.pl/okno-dachowe-do-przyczepy-kempingowej-40x40-i5641629495.htmlstosując taki uszczelniacz tylko koloru szarego http://allegro.pl/sikalastomer-710-uszczelniacz-butylowy-bialy-i5624753129.html

Od wewnątrz odkręciłem 8 śrubek zdemontowałem ramkę, pchnąłem okno do góry :boks: . Wyczyściłem dokładnie benzyną ekstrakcyjną :czacha: miejsca w których będzie przylegał uszczelniacz na dachu i rowek w ramie okna. Nałożyłem dość dużą (grubą) strugę kleju (0,5mm) po czym od zewnątrz po drabinie nałożyłem i docisnąłem okno do dachu :bravo: . Potem od wewnątrz skręciłem ramkę i cieszyłem się nowym oknem  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy temacie okien to w jednym z moich okien prawdopodobnie uszczelka która jest dookoła ramki na tyle się zwulkanizowała od słońca że przylepiła się do okna i w trakcie otwierania resztki sypią mi się do budki. Pytanie czy usunąć tą uszczelkę i czymś zastąpić?post-687-0-56932000-1441349359_thumb.jpg

A druga sprawa gdzie znajdę instrukcję demontażu ramki z takiego okna (duże okno) bo muszę dobrać się do moskitiery i rolety.

post-687-0-72944800-1441349347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To duże okno zdemontujesz dokładnie tak samo, jak opisywali przy demontażu małego. Uważaj tylko na maskujące siateczki - po czasie są bardzo kruche, warto je wcześniej lekko podgrzać, żeby się łatwiej poddawały. Odkręcasz wkręty, zdejmujesz dolną osłonę, zobaczysz mocowanie części górnej okna w postaci haczyków, które też odkręcisz i okno musisz wypchnąć do góry. Pamiętaj, że od góry, pomiędzy oknem i dachem jest uszczelniacz, który będzie trzymał, więc wypychanie musi być dość energiczne. Warto się nieco pochylić i delikatnie, żeby nie uszkodzić powierzchni dachu, odcinać uszczelniacz. Po wyjęciu okna dokładnie czyścisz zarówno okno jaki dach z uszczelniacza.

 

Wymieniałem uszczelnienia raz samodzielnie - właśnie w dużym heki. Wymieniłem, bo okno ciekło. Po zamontowaniu, niby wszystko zgodnie z opisem, a jednak znowu ciekło. Byłem załamany, że z taką p... sobie nie potrafię poradzić i zawiozłem do Bierunia. Panowie uśmiechnęli się z pobłażaniem i powiedzieli, że zrobią. W umówionym terminie zadzwoniłem i... już bez pobłażania, usłyszałem, że jeszcze nie - mam zadzwonić później. Chyba po 2 tygodniach mogłem odebrać przyczepę. Okazało się, że panowie zrobili dokładnie to samo co ja i ... dalej ciekło... Oni też się załamali, ale mieli jedno szczęście - byli w warsztacie, gdzie mogli sobie dokładnie rozgrzebać przyczepę i okazało się, że ... jakieś 5 - 6 cm od okna dachowego było uszkodzenie poszycia dachu. Dopiero zauważyli to pod światło. Kiedy odbierałem przyczepę sami mi powiedzieli, że zrobiłem dobrze, ale nie miałem szans na zauważenie tego uszkodzenia. Zabezpieczyli i wmontowali ponownie okno. Uczciwie mnie potraktowali, bo za to, że poprzednio mnie traktowali pobłażliwie dali mi całkiem ciekawy rabat :) Więc czasem warto mimo wszystko oddać do serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Uważaj tylko na maskujące siateczki - po czasie są bardzo kruche, warto je wcześniej lekko podgrzać, żeby się łatwiej poddawały. Odkręcasz wkręty, zdejmujesz dolną osłonę, zobaczysz mocowanie części górnej okna w postaci haczyków, które też odkręcisz i okno musisz wypchnąć do góry.

 

Czyli wkręty znajdują sie pod tymi plastykowymi siateczkami. Oto mi chodziło, ja okna nie będe demontował tylko chcę się dostać do rolety i moskitiery w celu wymiany na nowe. Dzięki za informację i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.