Skocz do zawartości

Szczecinek - prośba o obejrzenie przyczepy Hobby


dolphin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ogromną prośbę do osób mogących obejrzeć przyczepkę Hobby 480 stojącą w Szczecinku: http://allegro.pl/hobby-480-adx-super-stan-i-cena-i5138954326.html.

 

Wiem, że nie jest to przyczepa najnowszego typu i swoje lata ma, ale mimo wszystko warto poradzić się kogoś bardziej fachowego ode mnie.

 

Ze względu na odległość wycieczka tylko dla obejrzenia z mojej strony nie wchodzi w grę, ponieważ mieszkam w Łodzi.

 

Może ktoś z Was ma i może powiedzieć czy to cena uczciwa, czy jakaś zaniżona..?

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i radę.

 

 

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

W realu Ci jej nie obejrzę, ale co nieco zwrócę uwagę.

Przyczepka już ładnych parę latek ma, więc i cena uczciwa ale tylko pod warunkiem że budka jest w rzeczywistości taka jak jest opisana.

Nie znamy rocznika, ale to jest w jej wieku najmniej istotne - ja typuję (bez szukania w googlach) rok 1985.

Była jakaś naprawa nad drzwiami, bywa że w budkach właśnie w tym miejscu pęka konstrukcja i jej poszycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Dopytam sprzedającą czy coś wie na temat napraw, choć znając życie nie wie nic :)

 

Najważniejsze, żeby była sucha, bo z tym widzę jest często problem..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia czemu tylko "...Idealna na działkę, jeziorko itp."

Mnie również, więc coś jednak w tym jest, szczypta podejrzenia, ale niżej doczytałem o fakturze i US... znaczy się papiery raczej ma.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o więcej zdjęć lepszej rozdzielczości... Ja tam się nie znam, ale:

- co to za ślady dookoła lewego okna??

- brak 1 zaczepu przedsionka - ciekawe, czy zabezpieczone, czy woda już to spenetrowała??

- czy się mylę, czy na 5 zdjęciu (wnętrze przy otwartych drzwiach) na obudowie szafki przy samych drzwiach jest nagle inna okleina??

 

sprzedającym jest handlarz "autocamper" z Czarnego między Szczecinkiem, a Człuchowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... do tego trzeba przywyknąć. 

W 90% przyczep tutaj oglądanych i ocenianych wynajdujemy wady już na pierwszym etapie, czyli oględzin zdjęć.

Nie licz na to że kupisz budkę bez wad, musisz inaczej podejść do zakupu, kupić budkę i zaakceptować jej wady.

Innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Podobne mam zdanie.

Zdaję sobie sprawę, że to sprzęt, który ma podobny wiek do mnie. A więc swoje wady mieć musi ;)

Najbardziej zależy mi na tym, żeby nie kapało. Ograniczony jest budżet na pierwszą cepkę, stąd polowanie na coś do 6 tysięcy..

Ważna jest również możliwość pociągnięcia jej przez mojego mondziaka..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Generalnie musisz pamiętać, że budki "z tamtych lat" były robione znacznie solidniej, choć patrząc na filigranowe rączki manewrowe można złapać się za głowę.

Ta, która znalazłeś rzeczywiście jak piszą koledzy wygląda na swoje latam, ale - patrząc po wnętrzu - nie jest "zmęczona życiem" i to jest jej atut.

Wskazane mankamenty musisz dokładnie pooglądać - pomacać, powąchać.

Z moich uwag - przy listwach przypodłogowych dookoła budki brakuje taśm - widać wkręty więc istnieje podejrzenie, ze woda może penetrować zakamarki.

Również patrząc na stan koła manewrowego można wnioskować, ze zaczep mógł nie być zabezpieczany na zimę. Również warto zobaczyć.

Pozostałe drobiazgi typu; pęknięta umywalka mogą być podstawą do dalszej negocjacji ceny.

Zwróć również uwagę na odstającą tapetę w rogu łazienki przy samym brodziku.

Jeszcze jedna uwaga - dobrze, że budka wysoko stoi - koła nie wchodzą w nadkola. Sprawdź, czy siedzi symetrycznie - częsta choroba BPW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanimkupilem swoją budkę wiele z nich obejrzalem i oczywiscie zgłębialem temat przy pomocy tego forum,jestem posiadaczem przyczepy od jakiegos czasu ale i tak nie moge wyjsc z podziwu jak po kilku zdjeciach wypatrujecie mankamenty których ja nie dostrzegam,zauważam je dopiero po waszych sugestiach,chyba jeszcze nia mam bogatego doświadczenia w temacie :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.