Skocz do zawartości

Wynajęcie przyczepy


LASZLO10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie wynajęcia przyczepy kempingowej. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z wypożyczaniem przyczep w wypożyczalniach ponieważ dowiedziałem się że częstą praktyką jest brak zwrotów kaucji i wymyślanie usterek których niby nie było przed wypożyczeniem. Pytam ponieważ chciałbym kupić przyczepę ale w tym roku nie uzbieram na zakup wymarzonej cepki i pierwszy raz chciałbym zobaczyć jak to jest jechać z przyczepką i czy nam się spodoba. Ostatnie pytanie jeżeli ktoś chciałby wynająć prywatnie przyczepkę oczywiście nie za darmo z okolic Bielsko, Oświęcim, Katowice to bardzo o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na jaką wypożyczalnie trafisz,  jeżeli będzie to szanująca się wypozyczalnia

to takich rzeczy o jakich piszesz nie będzie, a jak trafisz na cwaniaka który chce sobie wyremontować

przyczepy na koszt klienta to pewnie będą problemy. Nie wiem czy na forum nie był kiedyś opisywany

taki właśnie przypadek. Na pewno trzeba bardzo dobrze sprawdzić taką przyczepę (jak byś chciał ją kupić)

i zaznaczyć w umowie wszystkie usterki. A kaucja powinna być do zwrotu, chyba że coś zepsujesz.

Wszystko będzie zależało jak będzie napisana umowa wynajmu.

 

P.S

Jak będziesz wypożyczał przyczepę to postaraj się wziąć miej więcej taką jaką chcesz

kupić, bo jak weźmiesz prawie nówkę a będziesz kupował 20 letnią to będzie Ci cięzko.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wypożyczałem i mam same pozytywne wspomnienia. Nie było problemów ze zwrotem kaucji, żadnych wydumanych usterek, problemów itp.

A na takie coś jest tylko jedna rada - po pierwsze dokładnie wypełnić protokół przekazania i wypisać wszystkie stwierdzone usterki, uszkodzenia, otarcia; i po drugie aparat w rękę i wszystko dokładnie obfotografować, żeby przy oddawaniu przyczepy uniknąć takich sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie wynajęcia przyczepy kempingowej.

 

wynajmowałem w polsce, włoszech i hiszpanii przyczepki, w hiszpanii kampera i w polsce kamper i jacht 

 

za granicą zawsze było wszystko przygotowane, wysprzątane, uzupełnione i przygotowany protokół zdawczo odbiorczy ze zdjęciami - w zasadzie sprawdzenie to formalność , zwrot również

 

u nas już różowo nie było - zawsze jakieś braki, brud, drobiazgi pominięte przy opisie usterki, szczutem były jachty na mazurach - zawsze problemy przy wypożyczeniu i problemy z kaucją i właścicielem 

 

chociaż brałem kampera z naszej wypożyczalni i żadnych problemów nie miałem , może dlatego, że miałem ich za płotem  :ok:

 

Jak będziesz wypożyczał przyczepę to postaraj się wziąć miej więcej taką jaką chcesz

kupić, bo jak weźmiesz prawie nówkę a będziesz kupował 20 letnią to będzie Ci cięzko.

 ale gdzie znaleźć 20 letnią z wypożyczalni - chyba, że prywatnie znajdzie , bo wypożyczalni z takim sprzętem to bym raczej nie odwiedził 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat wypożyczałem w Czechowicach. Przyczepy czyściutkie, żadnych kaucji i innych problemòw. Jak chcesz to znajdę numer do gościa. Mam same pozytywne wspomnienia.

poproszę o ten telefon do Czechowic mam blisko to podjadę i zobaczę co proponują

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić ci wypożyczalnię z Częstochowy. W zeszłym roku wypożyczałem 3 razy przyczepę u nich zanim nie kupiłem swojej. Wszystkie przyczepy maja nowe. Najstarsza jest z 2011 roku. www.wypożyczprzyczepe.com polecam

Edytowane przez Gruber (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał namiary z Krakowa, to też mam taki, nie nazwałbym tego mega profesjonalną wypozyczalnia, facet głównie towarowymi się zajmuje, ale ma jedną cepkę, pożyczałem od niego dwa razy, ogólnie nie robi żadnych problemów, ale i w drugą stronę nie zachwyca (szczegóły w posprzątaniu i mało informacji jak nie znasz obsługi podstawowej cepki :P ). Polecam dlatego, że dzieki tamtej wypożyczonej cepce zaczeło się moje uzależnienie :slina: i dzieki niej umiałem określić jaką ja chce cepke i taką sobie kupiłem :]

Edytowane przez tomekk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał dobrze wypełniony protokół , czyli wszystko przegladnąć i opisać i zrobić zdjęcia szafek itp.  Mało jest już takich wypozyczalni które naciagają. Ponieważ wypożyczalni jest dużo i dbaja o interes swój i klijenta, a naciągacze umarli z braku klijentów. Znam wypożyczalnię na Mazurach koło Olsztyna jak koś chciał by namiar mogę podesłac na PW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.