Skocz do zawartości

Kociołek, żeliwny garnek myśliwski - UWAGA


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

UuUuUuuuuu.... o tym to nie wiedziałem :look:

 

 

Też nie wiedziałem, dopóki sam nie zacząłem "  chodzić " wokół tematu i szukać kociołka dla swoich potrzeb...

 

Uwaga miłośnicy swojskich wyżerek. 

Oferowane w sprzedaży niektóre kociołki 

 

NIE SĄ DOPUSZCZONE DO KONTAKTU Z ŻYWNOŚCIĄ 

 

Czytajcie dokładnie, opis nie może być ani wątpliwy ani dwuznaczny. 

.

I to tyle co mam do przekazania.

 

 

Dlatego też niektórzy sprzedawcy zapewne umieszczają ostrzeżenie o którym Ty wspomniałeś....

 

Od siebie jeszcze dodam, że podawane w nie których aukcjach lub ofertach informacje o zgodności wykonania żeliwa szarego z norma dotyczy tylko i wyłącznie właściwości tego żeliwa, a norma nic nie wspomina o przydatności tegoż żeliwa do " kontaktu" z żywnością.

Pierwszy z brzegu przykład:

http://olx.pl/oferta/kociolek-zeliwny-mysliwski-9l-grill-garnek-producent-CID628-ID3O2oT.html#cf6c4fe27c

 

podana w ofercie norma   ( PN-EN-1561 ) dotyczy tylko parametrów tego żeliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary inżynier mechanik pytam się na jaką cholerę komuś jest potrzebny atest dopuszczenia do kontaktu z żywnością kociołka wykonanego z żeliwa szarego ???? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary inżynier mechanik pytam się na jaką cholerę komuś jest potrzebny atest dopuszczenia do kontaktu z żywnością kociołka wykonanego z żeliwa szarego ???? :niewiem:

 

a skąd masz pewność, ze kociołek jest wykonany z " żeliwa szarego " ? nie wiesz FAKTYCZNIE co dodano do "wkładu" w porcesie wytapiania tego żeliwa ?

opierasz sie na stwierdzeniu TYLKO sprzedającego ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi - a co chcesz dodać do żeliwa szarego aby się struć używając go ( średnio ) kilka razy w roku????     Bardziej wierzę w oświadczenie producenta niż w certyfikat wymuszony przez UE. Wątpię, aby firma certyfikująca wykonywała badania materiału. Tu chodzi o wymuszoną kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. po rozmowie z mężem, mogę jeszcze tylko napisać że żaden żeliwny kociołek bez powłoki epoksydowej, która i tak pod wpływem wysokiej temperatury by się rozpusciła, nie ma atestu PZH. Chyba, że posiada powłokę ceramiczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsumujemy różne ulepszacze , spulchniacze , itp. , które niezbyt wiele mają wspólnego ze zdrową żywnością. Do masarni trafiają takie kwiatki w np. wiaderkach , które kwalifikowane są w transporcie jako substancje niebezpieczne ADR.

W chwili obecnej trudno znaleźć coś w żywności co możemy zakwalifikować jako zdrowe. Mięsko ze świnki zrobimy sami , tylko co ta świnka jadła przed ubojem tego się nie dowie nikt. Jedynie rolnik , który ma na swoje potrzeby kilka sztuk ma szansę na zdrowy kawałek pod warunkiem , że karmić ją będzie czymś co nie jest nawożone chemią w polu. Znajdźcie mi teraz takie pole. Weźmy pod lupę ekologiczne pola np. we Francji , na których to dziwnym trafem o 4.00 rano wyjeżdża sprzęt do oprysków. Nie chcemy wiedzieć co to za opryski.

Przykładów tu możemy wymieniać wiele. Nie dajmy się zwariować.

Zdrowo a raczej zdrowe produkty to jedli nasi dziadowie kilka dobrych lat temu.

Obecnie wśród siebie mamy tyle tego negatywnego zdrowia , że omawiany kociołek raczej drastycznie nie przyśpieszy naszego HOP do drewnianej jesionki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsumujemy różne ulepszacze , spulchniacze , itp. , które niezbyt wiele mają wspólnego ze zdrową żywnością. Do masarni trafiają takie kwiatki w np. wiaderkach , które kwalifikowane są w transporcie jako substancje niebezpieczne ADR.

W chwili obecnej trudno znaleźć coś w żywności co możemy zakwalifikować jako zdrowe. Mięsko ze świnki zrobimy sami , tylko co ta świnka jadła przed ubojem tego się nie dowie nikt. Jedynie rolnik , który ma na swoje potrzeby kilka sztuk ma szansę na zdrowy kawałek pod warunkiem , że karmić ją będzie czymś co nie jest nawożone chemią w polu. Znajdźcie mi teraz takie pole. Weźmy pod lupę ekologiczne pola np. we Francji , na których to dziwnym trafem o 4.00 rano wyjeżdża sprzęt do oprysków. Nie chcemy wiedzieć co to za opryski.

Przykładów tu możemy wymieniać wiele. Nie dajmy się zwariować.

Zdrowo a raczej zdrowe produkty to jedli nasi dziadowie kilka dobrych lat temu.

Obecnie wśród siebie mamy tyle tego negatywnego zdrowia , że omawiany kociołek raczej drastycznie nie przyśpieszy naszego HOP do drewnianej jesionki. :)

I właśnie o tym napisałem tyle że krócej  :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.