Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


Beti

Rekomendowane odpowiedzi

To jednak nie jedziemy oglądać tą niewiadowke. Kurcze bo my się bardzo napalilismy na kupno przyczepy. I wydawało nam się że poszukamy ładnej wizualnie i już. A to nie takie proste.

To jednak nie jedziemy oglądać tą niewiadowke. Kurcze bo my się bardzo napalilismy na kupno przyczepy. I wydawało nam się że poszukamy ładnej wizualnie i już. A to nie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zawsze jest dylemat.

 

Ale jeżeli z Wieliczki możecie się wypuścić za dnia z zastrzeżeniem, ze ogląda rozum a nie emocje - możecie ja zobaczyć jako wprawkę i ewentualne porównanie z innymi, które być może będziecie oglądać w przyszłości.

Jak napisałem wcześniej: opukajcie, oglądajcie, macajcie i wąchajcie.

Jeżeli można - róbcie zdjęcia, wrzućcie tutaj wasze wątpliwości - może coś doradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechać oglądnąć można zawsze, w ramach wycieczki. W niczym to nie zaszkodzi a zawsze można na żywo zweryfikować to i owo namacalnie. Np czy szerokość 2m jest dla Was akceptowalna... Z innej beczki ciekawe jak wiarygodne są przeglądy w przyczepie przez 12lat nie używanej... Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1-1860,F2-1860,F3-3000,Q1-1100,Q2-660

 

Czyli jest OK, możecie mieć przyczepę do 1100 kg DMC.

Teraz o przyczepach (wszystko zależy od Waszych indywidualnych wymagań i spojrzenia na kwestie karawaningu, o czym w postscriptum) :

 

Niewiadówka z linkowanego ogłoszenia jest przyczepą prostą (ubogą) w wykonaniu. Kapitalny remont, którego zakres był bardzo poważny, wyraźnie świadczy o tym, że przyczepa mocno przeciekała i w dużej części była już przegniła ("wymiana i wzmocnienie stelaża, głównie tył i przód oraz drzwi, naprawa podłogi i nadkola) jest dużym minusem. Minusem jest też brak ogrzewania, słabe ocieplenie, pojedyncze szyby w oknach i siermiężne wykonanie.

Z drugiej strony, remont został zlecony firmie, prawdopodobnie profesjonalnej (tak podaje opis na stronie tej firmy), więc jeśli prace zostały wykonane zgodnie ze sztuką i technologią, to powinny raczej gwarantować dłuższy okres eksploatacji bez niespodzianek. Trudno jednak cokolwiek powiedzieć o jakości prac tej firmy, ponieważ nawet sami nie zamieszczają na własnej stronie jakichkolwiek fotoreportaży obrazujących chociaż część dotychczasowych dokonań (ponoć ponad 15 lat doświadczenia w serwisowaniu) :hmm:

 

Foto z rozbiórki:

http://forum.karawaning.pl/topic/15962-przyczepa-z-łóżkiem-piętrowym-i-podwójnym-stałym-dmc-1240/?p=353269

 

Bayerland - starsza przyczepa, ale trzeba obejrzeć, aby ocenić stan utrzymania i szczelność. Do wad zaliczyłbym stałe okna (otwierane tylko przednie, małe kuchenne i częściowo uchylane tylne - przeszkadza bagażnik rowerowy), brak stacjonarnego WC (jest tylko przenośne), przednia ściana z tworzywa (nie wiem, czy tu nie była już naprawiana), bardzo utrudnione wychodzenie / wchodzenie do przyczepy oraz łazienki po rozłożeniu bocznego "spania", brak ogrzewania.

 

PS

Generalnie, w cenie 9 tys. i przy wspomnianych minusach, osobiście odpuściłbym te przyczepki.

Gdyby istniała jakakolwiek możliwość powiększenia budżetu, chociaż o 2 tys., to dałoby to możliwość poruszania się wśród znacznie ciekawszych ofert.

Pośpiech i "parcie" na zakup, to najgorsze, co może być w Waszym przypadku.

Moim zdaniem, to zły moment na zakup

Nie wiem, może poczytajcie jeszcze trochę Forum - warto. Wystarczy poświęcić z tydzień :hmm: na samo czytanie,  a uda Wam się wtedy sprecyzować jakieś chociaż ogólne oczekiwania odnośnie marki, układu wnętrza, wyposażenia itd. Ważne też, jak chcecie z przyczepy korzystać (kempingi, działka, dzikie miejsca, turystyka zagraniczna).

Teraz macie "zerowe" pojęcie na temat wszystkiego, co dotyczy karawaningu, a przed zakupem warto się nad tym wszystkim zastanowić.

 

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiliśmy ochłonąć troszkę. Póki co poczytamy jeszcze forum. Narazie rzeczywiście pooglądamy. Póki co dziękujemy za pomoc. Jesteście super. Napewno jeszcze nie raz was pomęczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje plusy i minusy dlatego nie rezygnowałbym z wycieczki poglądowej by oglądnąć tamtą. No chyba że juz coś lepszego macie na oku. A trwałość

... Cóż jak ze wszystkim - dbasz to masz. Może w kwestii przeciekania jest lepiej. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po pierwsze : jeżeli macie blisko pojechał bym obejrzeć (bez pieniędzy tak na wszelki wypadek). Emocje robią swoje i do głupoty tylko krok. Ano choćby dlatego, że po powrocie na pewno już będziecie wiedzieli jakiej przyczepy nie chcecie mieć! Dobrze jechać z kimś - chłodne czoło dobrze zrobi.

To  niesamowicie dużo jak na początek.

Dobra rada Kristofera (jak wszystkie jego rady) czytajcie,czytajcie...pojawi się stan : im więcej wiem, tym bardziej nie wiem... (coś jak z Kubusia Puchatka)... :look:

I to jest już krok od....

Oglądajcie przyczepy.

Wykonałem swojego czasu dwie dosyć dalekie od Szczecina wycieczki edukacyjne, właśnie po to aby po obejrzeniu iluś tam zgniłków " w doskonałym stanie" jak opisywał sprzedający, dowiedzieć się, jakiej przyczepy absolutnie nie pragnę. Warto.

Przyszedł moment, że zobaczyłem tą jedyną. I już.

Reasumując : jeździć, pytać, czytać no i wąchać....przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o niej sądzicie i gdyby rzeczywiście była taka jak w opisie to czy za tę cenę warto?   

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kampingowa-beyerland-jak-nowa-4-osobowa-2-namioty-CID5-ID7qosX.html#48aeed246f

Tych dodatkowych zdjec wiele nie przyslal

 

Zdjęcia

 

na uwage zasluguje ostatnie zdjecie (Beyerland by ABI???)

Przyczepa zarejestrowana na w PL tablice TSK miejscowosc Odrowążek 41 !!

 

wenatrz zmarszczona tapeta w lewej przedniej jaskólce i lekki zaciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tu się zgadza produkcja w UK na kontynent.

Budka śliczna, wyniuniana, gdzie Ty widzisz defekt?

.

PS.

Piotr i Beti jesteście parą czy konto zdublowane jest?

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

PS.

Piotr i Beti jesteście parą czy konto zdublowane jest?

 

??

 

 

Tak, tu się zgadza produkcja w UK na kontynent.

Budka śliczna, wyniuniana, gdzie Ty widzisz defekt?

 

z tym beyerlandem nie wiedzialem

 

W rozmowie telefonicznej informuje ze przywiozi kuzyn jak spotka cos ciekawego przechowywalniach (na sprzedaz ma jeszcze Avento)

i znow mi sie Macierewicz wlaczyl bo reejstrowana na wlasciciela stamserwis

jak dlugo w kraju ?? zaciek wewnatrz wyrazny. Sprzedawca malo zorientowany. Poza tym kompletna, Wewnatrz zadbana, podloga twarda itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.