Skocz do zawartości

Prośba o ocenę Hobby 570 UK


jeep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W sobotę wybieram się na oględziny przyczepki. Zanim pojadę proszę Was o ocenę jej stanu i ewentualnie na co szczególnie zwrócić uwagę.

Przyczepka sprowadzona z Anglii, stoi dosyć długo w Bydgoszczy i stąd moje podejrzenia, że coś z nią nie tak. Ma pękniętą szybę z przodu, być może ktoś z Was już ją oglądał. 

 

http://allegro.pl/hobby-570-uk-collection-560-2007-r-i5080390561.html

 

Z góry dziękuję.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że sprowadzona z Anglii? Z drzwiami po stronie "kontynentalnej"? Nie wykluczam, ale wątpię. Ze zdjęć wygląda na cacuszko. trochę w łazience jakiś cień pod szafkami mi przemknął i lekko niespasowane mebelki, ale to może być efekt ukośnej pozycji fotografującego do elementu, więc raczej bym się nie sugerował. Trzeba zobaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kawałek świnki :)

Ciężka i szeroka ale... brak przedsionka... za taką cenę mógłby być w komplecie  :)

Jedyny minus - wielu użytkowników narzeka na pękające plastiki z przodu - te narożne wyoblone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kawałek świnki :)

Ciężka i szeroka ale... brak przedsionka... za taką cenę mógłby być w komplecie   :)

Jedyny minus - wielu użytkowników narzeka na pękające plastiki z przodu - te narożne wyoblone.

Zwróciłbym jeszcze uwagę na przednią szybę. Nie chcę myśleć ile będzie kosztowała i gdzie ją kupić, gdyby z jakiegoś powodu ją szlag trafił (piłka kopnięta na kempingu, gałąź spadajaca z drzewa, kamień wyrzucony spod koła auta).

Ja rok szukałem wyrwanej przez wichurę 3 razy mniejszej szyby przedniej w Hobbystce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz wybita szyba, zresztą z tyłu i z boku też są niczego sobie szyby.

A orientujecie się może ile kosztuje wymiana całej szyby z przodu i gdzie można to zrobić ?

Okazało się też, że brakuje stolika.  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz, dlaczego chcesz ją wymieniać???

Nawet gdy będziesz się o nią bał - możesz przecież wsunąć daszek naokienny i zaczepić odpowiednio na czas jazdy.

 

W temacie szyb na dzień dobry proponuje telefon do Klaji w Bieruniu (http://www.klaja.pl/) - z tego co pamiętam jest przedstawicielem Hobby w Polsce.

Jak już ci się zrobi miękko w kolanach - zaczynasz szukać dalej po ogłoszeniach.

 

Ze stolikiem powinno pójść sprawniej.

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się może ile kosztuje wymiana całej szyby z przodu i gdzie można to zrobić ?

Okazało się też, że brakuje stolika.  :oslabiony:

Szybę zawsze możesz dorobić, nawet ostatnio jest w tej sprawie ogłoszenie na forum.

http://forum.karawaning.pl/topic/18232-carbonplast-okna-na-wymiar/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o fotki :) ja poprosiłem i dostałem - mi też się podobała ale warto obejrzeć dokładniej.

 

Zobaczyłeś może coś niepokojącego na zdjęciach na co warto zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś byłem u niego ale w sprawie innej przyczepki..

Powiem tylko że każda przyczepka jest warta polecenia. Nie była to moja pierwsza wizyta u niego a co do przedsionka to zawsze może domówić w dobrych pieniążkach u niego.

Jak by co to będę u niego jeszcze raz w tym tygodniu, to mogę przyjrzeć się dokładniej tej Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem, że przyczepa stoi już długo na allegro, ale to nie świadczy że jest zła. Ta wygląda bardzo dobrze jak na "anglika". Chociaż, że jestem przeciwnym wszystkim przyczepom z Anglii ta wygląda na dobra. Jeżeli chodzi o przedsionek to rzeczywiście można dokupić- do tej pewnie ok 2 tys. będzie kosztował. A okno? Fakt rzeczywiście kupienie takiego okna to ciężkie zadanie, a koszt? Pewnie ok 1500zł :) dużo, ale czy kupując Audi liczy się, że np błotnik nowy może kosztować 5 tys.? Zawsze istnieje ryzyko, że coś się uszkodzi. Plastiki z przodu czy pękają? Czasem tak, ale jeżeli nie będziesz jeździł po dużych dziurach i w mrozie to będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i długo stoi ale cena też nie jest mała, a jak wiadomo od dawien to coś dobrego musi kosztować. Zjeździłem trochę polski w poszukiwaniu przyczepki dla siebie i stwierdziłem że moja stara przyczepka którą ceniłem na 23 tyś to przy tej młodszej rocznikiem " padlinie"  moja powinna kosztować 30 tyś. Facet ma stosunkowo wysokie ceny ale ja nie widziałem żadnej wilgoci, zalanej podłogi, czy powypadkowej. Wszystkie przyczepy które oglądałem  u tego gościa moim zdaniem były w bardzo dobrym stanie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.