Skocz do zawartości

Bailey 1994 do oceny


Bienias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponowie!

Poszukiwania nadal trwają, czy szanowne grono może się wypowiedzieć na temat tej budki?

http://s1224.photobucket.com/user/shadow_sunrise/slideshow/Bailey%20Discovery%20se?sort=3

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoch kurcze, zanim opanowałem ten multimedialny śmietnik to połowa fotek przeleciała.

Ale zauważyłem mankament, blat stołu składanego jest uszkodzony. Od spodu :)

Drzwi łazienki jakieś odgięte.

W szafie materac wstawiony celowo: do zasłonięcia poważnie uszkodzonego blatu stołu o czym wyżej napisałem.

Klapa bakisty do wyszukania, z takim brzuszkiem to szły Swift od 1988r. Może dałoby się dopasować.

 

Budka ładnie się zapowiada, na pewno warto umówić się na oględziny. Zapodaj link do ogłoszenia, wyczaimy wałki.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzeżenia ;)

Na których zdjęciach to widzisz? Bo ja coś nie wyłapałem... o ile blat od spodu to nie problem, to drzwi już mogą dać do myślenia.

Na maila właściciel nie odpisał ale rozmawiałem z nim kilkanaście minut i twierdzi, że

 

- nie była uszkodzona ani po kolizji a klapy nie było, jak kupował (w bakiście podobno sucho - nowa klapa 800 zł),

- odkształcenia tapety nad zlewem podobno od gotowania i osiadania pary (bać się tego?),

- są przetarcia na meblach i gdzieniegdzie odchodzi okleina (dla mnie nie problem bo ma 20 lat),

- brakuje rączki przy piekarniku (banał bo penie go nie użyję),

- ma instalację 12V i własne aku,

- podłoga i ściany podobno suche i się nie uginają,

- tapicerka i tapety podobno nie wymieniane,

- podobno nie wymaga większych nakładów niż rejestracja, butla, reduktor i rączka do piekarnika... (i pewnie poprzedni właściciel płakał jak przedawał hihihi...),

- przedsionek jest ale bez dwóch ścian (więc jakby go nie było),

 

Właściciel to handlarz więc może ktoś coś powie na jego temat (przez telefon wydawał się być sympatycznym człowiekiem)

 

Czy ktoś z okolic Łodzi jest może chętny w zakresie podjechania i wstępnego obejrzenia (oczywiście nie za free ;) ) ???

 

Oczywiście wszelkie sugestie mile widziane.

 

zapomniałbym o linku do ogłoszenia http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-bailey-discovery-1994r-przedsionek-6-osobowa-CID5-ID8oJOw.html

 

Pozdrawiam

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wypożyczałem tylko angielki i zarzekałem się, że moja prywatna też będzie z wysp. Dopóki nie zaczęłem szukac i oglądać. Nie wiem co jest nie tak z angielkami, że są tak bardzo zmęczone. Praktycznie każda jest zniszczona, uchwyty pourywane, coś tam brakuje, niekompletne itp. Nie wiem może to tylko intensywna eksploatacja lub gorsza jakość wykonania- nie wnikam.  No i ta cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisałeś:

 

Klapa- cena 800zł skąd wiesz? ten handlarz Ci powiedział? Może i 800zł, może i nawet za 200zł kupisz tylko znajdź taką samą (graniczy to z cudem!)

Odkształcenia- różnie to bywa, sprawdź po prostu czy w promieniu 0,5m2 nigdzie nie jest miękko. Jeżeli jest sucho to jest ok.

Przetarcia- fakt jest ich sporo, nawet jak na anglika. Uwierz mi, że na żywo mogą być bardziej widoczne, ale jeżeli Ci to nie przeszkadza to OK.

Przedsionek- tak jak napisałeś, przedsionek bez ścian to nie przedsionek.
 

Gdzieś jeszcze widziałem dziurę w szafce albo stoliku

 

O dziwo przyczepa ładna z zewnątrz, ale od środka już gorzej.

 

Na plus:

dużo miejsc do spania

terma gazowa

 

Jeżeli odpowiada Ci cena oraz to że jest zniszczona w środku to możesz się pokosić. Ale przede wszystkim sprawdź czy wszystkie instalacje są sprawne, dokumenty oraz czy nie przecieka! :)

Edytowane przez DamianSadowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 zł to cena którą ustalił sprzedający (nowa z Anglii), trochę mnie to odstrasza ale chyba pojadę i obejrzę. Zaniedbany środek przeboleję o ile w realu mnie  nie powali z nóg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odkształcenia na tapecie nad lodówką nie powstają od normalnej eksploatacji - gotowania. Zauważ, że przy gotowaniu para ma tendencję do unoszenia się ku górze. Więc tego typu tłumaczenie mogłoby dotyczyć fałd na tapecie nad samym piecem bądź zlewozmywakiem, ale dopiero na pewnej wysokości, a nie zaraz nad listwą. Ja bym bardziej tutaj stawiał na złą wentylację za lodówką. W każdym bądź razie miejsce do dokładnego obmacania.

Ogólnie przyczepa z zewnątrz nie wygląda źle. Wręcz zaskakująco dobrze, jak na porównanie do stanu wewnętrznego. Ale i tak coś mi nie gra w lewej ścianie (tej bez drzwi). Mam dziwne wrażenie, że ona była robiona. Ale to bardziej odczucie, niż zauważone niedociągnięcia. Moim zdaniem, nawet jeśli była robiona, ale została zrobiona dobrze, to tylko plus. Ewentualnie, gdyby udało się "coś" zauważyć, to temat do negocjacji... Jak pisaliście wnętrze jest strasznie zmęczone. Bardzo bym się zdziwił, gdyby podłoga jednak się nie uginała. Do bardzo dokładnego przyjrzenia się. Z kolejnej znowu strony, jeśli środek jest wymęczony, to znaczy, że była mocno eksploatowana. Wypożyczalnia? Ze zdjęć wynika, że ściany są raczej twarde, ale zdjęcia nie pomacasz. Jest instalacja przewidziana na akumulator, ale chyba akumulator został wymontowany. Więc dokładnie do sprawdzenia cała instalacja na 12V. Jak dla mnie, to przed rozpoczęciem jakiegokolwiek sprawdzania, na dzień dobry wszedłbym do przyczepy, wciągnąć pierwsze powietrze. Jeśli przeżyjesz - pozamykać wszystkie okna, co tylko się da, wyjść zamknąć drzwi i rozpocząć oględziny od zewnątrz. Po jakiejś pół godzinie (przydałoby się, żeby było ciepło, może testowo uruchomić ogrzewanie?) wejść i ponownie wciągnąć głęboko powietrze (koniecznie nosem). Bo przy takim zmęczeniu, wszystkie poduchy, zasłonki, dowolne inne szmaty dadzą Ci odpowiedź o zapachowej historii tej przyczepy. Jeśli są gdziekolwiek jakieś odświeżacze powietrza, to przed testem won z nimi z przyczepy. No i tu będzie konflikt interesów Twój i właściciela, bo przy tej pogodzie zagrzanie przyczepy, to wprowadzenie dodatkowej wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIchalc3, dziękuję za podpowiedzi....

Akumulator podobno prawie nowy, ale ... chyba odpuszczę, zbyt dużo niewiadomych, środek wytarty, klapy nie ma, tapeta odłazi... i sporo km do przejechania na oględziny.

Ponadto, pojawiły się nowie oferty ...

 

Pomożecie?

http://forum.karawaning.pl/topic/18268-angielki-do-oceny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielki mi się bardziej podobają, przyczepkę będę wykorzystywał przez miesiąc w totalnej dziczy więc podstawa to dla mnie porządna instalacja 12V i terma gazowa. Wiem, ze angielki są często w gorszym stanie ale mają swój urok ;)

Oczywiście nie wykluczam kupna czegoś np. produkcji niemieckiej jeśli będzie spełniała moje wymagania (a o to ciężko) i mają zazwyczaj powyżej 1200 DMC przy dwóch sypialniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość Adrii i Kip'ów ma kompletne instalacje 12V, a dużo Kip'ów jest fabrycznie Solar Powered. Odnośnie DMC 1200kg przy dwóch sypialniach - z powodzeniem coś znajdziesz, jeśli dla raczej czterech niż pięciu osób (ale ja jestem przeciwnikiem angielek :-) powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.