Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie i wyborze Fendt or Knaus???


Matteo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja jak już może wiesz też mam piętrowe łóżko (pełnowymiarowo i komfortowo) przyczepa dla 5ciu nawet dorosłych przy DMC 1200kg. Uważam że mądrze koledzy radzą Ci szukać z układem bardziej przyszłościowym pod rodzinkę wszak dzieciaki rosną... i to szybko. Gnieść to się można w namiocie - wiem bo sam to przerabiałem. Niemniej chyba nie po to kupujemy przyczepę by zaraz ją zmieniać... Mimo iż faktycznie większość życia kempingowego i tak dzieje się na zewnątrz to uwierz zwłaszcza w naszym klimacie przy dzieciakach każda dodatkowa przestrzeń wewnątrz bywa na wagę złota. Znajdziesz i swoją. A tak zupełnie na marginesie... dzwoniłeś... wiesz co i jak... a może Matteo wcale jej nie kupi jutro... A już dzielisz skórę na niedźwiedziu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem,że chodzi koledze o tę co ja pokazałem... No nic skoro kolega jutro jedzie to powodzenia!!! Już nic nikomu nie pokażę ;)

Babybus, spokojnie, nic pewnego że ją kupię. Osobiście celowałem w Knausa jeden model nowszego (taki jak ma blumore tylko z podkową i łóżkiem francuskim). Wygląd przyczepy w środku i na zewnątrz jest dla mnie istotny. A w tym przypadku czuję pewien niedosyt. Ta model nowsza dla mnie znacznie ładniejsza. Ale obawiam się że może być problem w przedziale do 17000 znaleźć coś zdrowego. Dlatego postanowiłem oblukać tę. Jutro Ci napiszę co i jak, bo nie jestem jeszcze do końca zdecydowany.

ja tez mam DMC 130 i piętrowe łóżko, ale wiadomo, każdy ma swój typ :)

Blumore, a tak poza wszystkim to chciałem Ci powiedzić że przejeżdzałem przez Białogard i zatrzymałem się w komisie, tak z partyzanta by oblukać przyczepy, w tym samym czasie co Ty kupowałeś swoją przyczepę. Poznaje po twoim A4. Jakiś problem był z podłaczeniem elektryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze prośba o info:

 

Knaus - rozumiem że to marka?

Eifelland - co to?

Shunshine - model?

 

czy Knaus/ Eifelland to dwie niezależne marki? Jak to jest powiązane?

 

czy cepka z linku : otomoto.pl/knaus-eifelland-T4796761.html

 

to Knaus? czy Eifelland?

 

Bo nigdzie na przyczepie nie widzę napisu Knaus (procz tytułu aukcji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eifelland, to oczywiście marka, a Sunshine - model.
Potocznie często o przyczepce mówi się "Knaus", gdyż ten koncern jest właścicielem tej marki.
Obecnie jest to właściwie "Knaus-Tabbert" (od 2001 roku). Koncern jest właścicielem następujących marek: Knaus, Wilk, Tabbert, T&B, Eifelland, Weinsberg.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eifelland, to oczywiście marka, a Sunshine - model.

Potocznie często o przyczepce mówi się "Knaus", gdyż ten koncern jest właścicielem tej marki.

Obecnie jest to właściwie "Knaus-Tabbert" (od 2001 roku). Koncern jest właścicielem następujących marek: Knaus, Wilk, Tabbert, T&B, Eifelland, Weinsberg.

 

Dzięki, jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wymieniłem jeszcze jednej, szacownej marki "BavariaCamp" (30 letni okres działalności), ale mam już zakodowany w głowie termin jej likwidacji, która jest zaplanowana na koniec marca tego roku. Koncern podjął taką decyzję z powodów optymalizacji działań firmy na różnych rynkach. Ma tu znaczenie produkcja ulokowana w zakładach na Węgrzech.
Trochę szkoda, ale w obecnej sytuacji wiele firm szuka oszczędności.

Ponieważ w zasadzie firma jeszcze przez dwa miesiące ma działać, to niniejszym uzupełniam wcześniej podany wykaz.

:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, a może orientujesz się jak się ma jakość wykonania (żywotność) przyczep marki Eifelland do Knaus z okresu lat 1997? Z tego co się zorientowałem to Knaus ma rzesze zwolenników i ludzie sobie je chwalą? Czy podobnie jest z Eifelland'em?  Czy jest to jakiś tańszy brand Knausa? Bo zakładam że w tych latach z tej samej linni produkcyjnej schodziły przyczepy sygnowane Knaus i Eifelland,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wymieniłem jeszcze jednej, szacownej marki "BavariaCamp" (30 letni okres działalności), ale mam już zakodowany w głowie termin jej likwidacji, która jest zaplanowana na koniec marca tego roku. Koncern podjął taką decyzję z powodów optymalizacji działań firmy na różnych rynkach. Ma tu znaczenie produkcja ulokowana w zakładach na Węgrzech.

Trochę szkoda, ale w obecnej sytuacji wiele firm szuka oszczędności.

Ponieważ w zasadzie firma jeszcze przez dwa miesiące ma działać, to niniejszym uzupełniam wcześniej podany wykaz.

:skromny:

No i Wilk jak dobrze pamietam to zakonczono produkcje  17 lipca 2014 roku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, a może orientujesz się jak się ma jakość wykonania (żywotność) przyczep marki Eifelland do Knaus z okresu lat 1997? Z tego co się zorientowałem to Knaus ma rzesze zwolenników i ludzie sobie je chwalą? Czy podobnie jest z Eifelland'em?  Czy jest to jakiś tańszy brand Knausa? Bo zakładam że w tych latach z tej samej linni produkcyjnej schodziły przyczepy sygnowane Knaus i Eifelland,

Eifelland to taka "budżetowa" wersja Knausa. Z kol. Kit'em mieliśmy okazję do porównania (stały obydwie koło siebie) podczas oględzin naszej budki. Różnica w materiałach użytych do budowy i wykończenia: DIAMETRALNA!!! Knaus jednak jest o całą półkę wyżej nad Eifellandem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Wilk jak dobrze pamietam to zakonczono produkcje  17 lipca 2014 roku.  

 

Tak masz rację, choć aż tak dokładnej daty już nie pamiętam, to z pewnością było to ubiegłego lata.

Z Wilkiem była taka sytuacja, że przejął go kiedyś Tabbert, który zajmował się produkcją przyczep, czyli podobnie jak pozostałe marki, które wymieniłem, jednak poza BavariaCamp (kamperki).

 

Ponieważ wśród przyczep, poza obecnie aktywnymi markami (Knaus, Tabbert, Weinsberg oraz T@B, wciąż spotykamy na rynku Wilki (do 2014) i Eifellandy (do 2009), dlatego je umieściłem, mimo, że obydwie marki nie produkują już przyczep.

BavariaCamp pominąłem dlatego, że lada moment przestanie istnieć oraz nie zajmował się przyczepami, więc niejako jest poza zainteresowaniem naszego forum.

 

Kristofer, a może orientujesz się jak się ma jakość wykonania (żywotność) przyczep marki Eifelland do Knaus z okresu lat 1997? Z tego co się zorientowałem to Knaus ma rzesze zwolenników i ludzie sobie je chwalą? Czy podobnie jest z Eifelland'em?  Czy jest to jakiś tańszy brand Knausa? Bo zakładam że w tych latach z tej samej linni produkcyjnej schodziły przyczepy sygnowane Knaus i Eifelland,

 

Eifelland, to przyczepa, która była kierowana do segmentu przyczep standardowych, głównie na rynek holenderski.

Siłą rzeczy, musiała posiadać wiele uproszczeń, co nie oznacza, że przyczepa jest zła i nie należy się nią interesować, wręcz przeciwnie - znakomicie wypada na tle wielu innych marek i modeli, zwłaszcza po latach. Osobiście nie widzę przeciwwskazań, aby ją z jakichś powodów pomijać, zresztą wynika to również z tego, co napisałem o niej kilka postów wcześniej. Za Knausa o podobnych cechach trzeba niestety zapłacić relatywnie więcej. Wspomnianą przyczepę warto obejrzeć i jeśli nie posiada istotnych wad, to może być dobrym wyborem.

 

P.S.

Podłoga w tym Eifellandzie jest typowa dla Knausów (może nawet jej grubość jest taka sama).

Górna część, to wykładzina PCV, która jest próżniowo klejona do wierzchniej sklejki (taką właśnie wyraźnie widać na fotkach tej przyczepy), dlatego łatwo ją będzie sprawdzić. Stan wierzchniej wykładziny, uginanie itp. będą świadczyć o intensywności jej używania, więc wszystko jest do sprawdzenia w prosty sposób.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blumore, a tak poza wszystkim to chciałem Ci powiedzić że przejeżdzałem przez Białogard i zatrzymałem się w komisie, tak z partyzanta by oblukać przyczepy, w tym samym czasie co Ty kupowałeś swoją przyczepę. Poznaje po twoim A4. Jakiś problem był z podłaczeniem elektryki?

 

No był ktoś taki :) Mały ten świat. Tak na marginesie ten komis mogę wam polecić. Bardzo fajni ludzie (mąż i żona) nie owijają w bawełnę. Mówią jak jest pokazują co nie tak. Ogólnie spędziłem tam miło czas przez te parę godzin, mimo ze byłem po 13 godzinnej podróży do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc. Dzięki Waszemu forum diametralnie zmieniają się moje preferencje.  Na początku zacząłem poszukiwania od Hobby. Uważam że jest jedną z fajniejszych przyczep pod względem designu z lat produkcji które mnie interesują rok 1997-1998 (albo na jaki mam budżet).  Miałem upatrzoną, pojechałem obejrzałem, ustaliłem cenę na 16000:

 

http://olx.pl/oferta/przyczepka-kempingowa-hobby-excellent-1997-rok-okazja-CID5-ID6IQDR.html

 

i wróciłem do domu by przemyśleć zakup. Za 3 dni zadzwoniłem do typa że biorę. A on że już sprzedał. Na maksa się wku&%$#% bo była bardzo zadbana. Przynajmniej mi się tak wydaje. Ale tak jest jak człowiek nie potrafi podjąć decyzji w kilka sekund.

Kilka kontaktów, maili i rozmów i ludzie zaczęli oświecać mnie że Hobby to żaden miód.

 

Więc  zainteresowałem się Knausem - model z lat 1999-2000 (planowany zwiększony budżet). Żona szybko ostudziła moje zapędy. W sumie w tej budce bedziemy spedzać 30 dni w roku. A wydatków nie brakuje.

 

Kończy się na Eifelland. Jutro jade ją looknąć, choć nie do końca jestem przekonany do designu. Moim skromnym zdaniem Hobby jest ciekawsza. bardziej współczesna.

 

A jak mieli byście wybierać pomiędzy markami Eifelland a Hobby właśnie z tych lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.