Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie i wyborze Fendt or Knaus???


Matteo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym karavaningowcem, jeszcze bez przyczepy. W chwili obecnej rozglądam sie z zakupem sprzętu. Kieruję się do Was "starych wilków" z prośbą o pomoc w wyborze, ocenie dwóch przyczep:

 

http://olx.pl/oferta...html#415dd63491- jest w Wieluniu

oraz

http://olx.pl/oferta...html#a5a026c3fa- jest pod Bydgoszczą

 

chętnie poczytam Wasze uwagi odnośnie powyższych linków, może ktoś mieszka w okolicach i mogłby zobaczyć na żywo,

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Fendt to szacowna marka a wc przenośne :hmm: . Jedna ściana wcale nie sfotografowana a i tak zdjęcia marnej jakości.

Knaus mnie bardziej przekonuje. Rozumiem że masz czym to ciągnąć i sam dajesz rade (B+E).

Dla grzeczności przydałoby się profil uzupełnić chćby w kwestii samego holownika.

Podsumowująć najpierw pojechałbym obejrzeć Knausa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwsza oferta: Brak zdjec drugiej strony, ze zdjęć ktore są w ogloszeniu nie za bardzo można cos zobaczyć, toaleta przenośna, to ze stoi na działce to żaden argument, słowa nie ma o papierach czy ważne itp.Za te pieniadze to juz z toaletą kasetową bym szukal, nie ma przedsionka

 

Druga oferta: Brak zdjęć drugiej strony ( fatum jakie czy co :) Knaus tylko fotki wnętrza a to za mało, srodek ok, toaleta kasetowa, ale popros o wiecej fotek bo z tych niewiele wynika, ma przedsionek z trawą a to juz coś :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Matteo, chętnie Tobie pomogę. Mogę kuknąć na Knausa, mieszkam pod Bydgoszczą ale pojechać mogę dopiero w sobotę. Jeżeli nie będzie wcześniej chętnych to nie ma sprawy. Zadzwonię do tej kobiety i umówię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co widzę to nadawca ogłoszenia jest z Zabrza Śląskiego ale jak podasz dokładniejszy namiar to mogę rzucić okiem na fenda jeżeli chodzi o Wieluń w łódzkim.

RobiBona dzieki z chęci. Osoboście się dzisiaj pofatygowalem pod Wileuń. I chyba Fandt'a odpuszę gdyż wyczułem z prawej strony z przodu w schowku pod podkową zapach stęchlizny, moze wilgoci. Zastanawiam się czy to normalne? Bo w sumie jest zima i tamperatury dodatnie wiec wilgoć wszychobecna?

Ogólnie w środku jest Ok, ale z zwenątrz trochę dojechany. No i od facet jest właścicielem od 5 lat i przez cały ten czas cepa stoi na działce- nie jeżdzona

Kolego Matteo, chętnie Tobie pomogę. Mogę kuknąć na Knausa, mieszkam pod Bydgoszczą ale pojechać mogę dopiero w sobotę. Jeżeli nie będzie wcześniej chętnych to nie ma sprawy. Zadzwonię do tej kobiety i umówię się.

Dzieki kolego, czekam na Twoją opinię. Zrewanżuje sie na pewno.

Witam.

Fendt to szacowna marka a wc przenośne :hmm: . Jedna ściana wcale nie sfotografowana a i tak zdjęcia marnej jakości.

Knaus mnie bardziej przekonuje. Rozumiem że masz czym to ciągnąć i sam dajesz rade (B+E).

Dla grzeczności przydałoby się profil uzupełnić chćby w kwestii samego holownika.

Podsumowująć najpierw pojechałbym obejrzeć Knausa.

Kolego holowniki są dwa: Vw passat 2.0 tdi i merc vito 2.2 cdi. Moje prawko to tylko B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w środku jest Ok, ale z zwenątrz trochę dojechany. No i od facet jest właścicielem od 5 lat i przez cały ten czas cepa stoi na działce- nie jeżdzona ______________ sprawdz czy sie nie ukorzenila ;-) a tak na powaznie to juz raczej do jazdy sie nie na da bez dobrego remontu podwozia... "a to nie są tanie rzeczy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba więcej jak 1300 kg nie podepniesz :hmm: ... Przelicz masy z Dowodu Rejestracyjnego

Czytając forum pewnie już wiesz że czeka Cię oprócz kursu zabawa z Viatollem. Ja się przed tm bronię.

Nie chcę Ci mieszać ale zastanów się do czego Ci buda będzie potrzebna... jak chcesz pojeździć to kup taką skrojona na miarę bo lepiej się jeździ a to duży argument. Całe życie kempingowe to przedsionek (lub roleta) :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w środku jest Ok, ale z zwenątrz trochę dojechany. No i od facet jest właścicielem od 5 lat i przez cały ten czas cepa stoi na działce- nie jeżdzona ______________ sprawdz czy sie nie ukorzenila ;-) a tak na powaznie to juz raczej do jazdy sie nie na da bez dobrego remontu podwozia... "a to nie są tanie rzeczy"...

Dzieki za opinię, Jest to mój pierwszy zakup, wiec każde słowo sie liczy:)

No to chyba więcej jak 1300 kg nie podepniesz :hmm: ... Przelicz masy z Dowodu Rejestracyjnego

Czytając forum pewnie już wiesz że czeka Cię oprócz kursu zabawa z Viatollem. Ja się przed tm bronię.

Nie chcę Ci mieszać ale zastanów się do czego Ci buda będzie potrzebna... jak chcesz pojeździć to kup taką skrojona na miarę bo lepiej się jeździ a to duży argument. Całe życie kempingowe to przedsionek (lub roleta) :] .

 

Buda potrzebna by pojechać na wakację na połwysep helski- priorytet. W chwili obecnej jest nowy członek rodziny.  W przyszłości Chorwacja, Włochy itd. Dane z dowodu dla VW to: G masa własna pojazdu = 1572, oraz O.1 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem (w kg) = 1800. Czy to znaczy że na kategorię B mogę ciegnąć przyczepę do 1800Kg? Suma wagi pojazdu i przyczepy (waga przyczepy 1800) = 3372 Kg wiec mieszczę sie do 3500 Kg. Dobrze kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.

 

Knaus jest z takim samym ukłdem jak mój tyle, że mój 2003 r różni się tylko inną kuchenką i zlewozmywakiem są przykryte szklanymi przykrywami,  1080 kg gotowa do jazdy 1300 kg dmc

poniżej masz dane - przyczepa jest solidna i fajna.

Tabela przedstawiająca wyposażenie i parametry przyczep (część 2)

KNAUS SÜDWIND

450 TF

450 EL

500 KU

500 FDK

Długość całkowita

674

674

732

732

Długość nadbudowy zewnątrz/wewnątrz (cm)

523/475

523/475

580/532

580/532

Szerokość zewnętrzna/wewnętrzna (cm)

229/216

229/216

229/216

229/216

wysokość zewnętrzna/wewnętrzna (cm)

254/295

254/295

254/295

254/295

Masa własna(z wyposażeniem seryjnym, zbiornikami wypełnionymi w 90%)/całkowita (kg)

1075/1300

1075/1300

1175/1400

1175/1400

Ilość miejsc do spania

4

4

6

5

Miejsca leżące - przód
Miejsca leżące - tył
Miejsca leżące - bok
Miejsca leżące - piętrowe

200x139
202x147/137
-
-

1x200/186x87
202x94
-
-

187x132
202x147/137
-
2x192x77

200x139
-
213x96
2x192x77

Rozmiar opon

195/70 R14

195/70 R14

185/R14C

185/R14C

Lodówka 12V/230/Gaz (pojemność w litrach)

105

105

105

105

Truma - ogrzewanie gazowe z dmuchawą

SLP 3002

SLP 3002

SLP 3002

SLP 3002


witaj

Wklejałem dane w formie tabelki ale wszystko się rozjechało twój model to 450 TF i pod opisem np: Długość całkowita, Długość nadbudowy zewnątrz/wewnątrz (cm), Szerokość zewnętrzna/wewnętrzna (cm) twoje dane są jako pierwsze.

pozdrawiam

kz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.

 

Knaus jest z takim samym ukłdem jak mój tyle, że mój 2003 r różni się tylko inną kuchenką i zlewozmywakiem są przykryte szklanymi przykrywami,  1080 kg gotowa do jazdy 1300 kg dmc

poniżej masz dane - przyczepa jest solidna i fajna.

Tabela przedstawiająca wyposażenie i parametry przyczep (część 2)

KNAUS SÜDWIND

450 TF

450 EL

500 KU

500 FDK

Długość całkowita

674

674

732

732

Długość nadbudowy zewnątrz/wewnątrz (cm)

523/475

523/475

580/532

580/532

Szerokość zewnętrzna/wewnętrzna (cm)

229/216

229/216

229/216

229/216

wysokość zewnętrzna/wewnętrzna (cm)

254/295

254/295

254/295

254/295

Masa własna(z wyposażeniem seryjnym, zbiornikami wypełnionymi w 90%)/całkowita (kg)

1075/1300

1075/1300

1175/1400

1175/1400

Ilość miejsc do spania

4

4

6

5

Miejsca leżące - przód

Miejsca leżące - tył

Miejsca leżące - bok

Miejsca leżące - piętrowe

200x139

202x147/137

-

-

1x200/186x87

202x94

-

-

187x132

202x147/137

-

2x192x77

200x139

-

213x96

2x192x77

Rozmiar opon

195/70 R14

195/70 R14

185/R14C

185/R14C

Lodówka 12V/230/Gaz (pojemność w litrach)

105

105

105

105

Truma - ogrzewanie gazowe z dmuchawą

SLP 3002

SLP 3002

SLP 3002

SLP 3002

witaj

Wklejałem dane w formie tabelki ale wszystko się rozjechało twój model to 450 TF i pod opisem np: Długość całkowita, Długość nadbudowy zewnątrz/wewnątrz (cm), Szerokość zewnętrzna/wewnętrzna (cm) twoje dane są jako pierwsze.

pozdrawiam

kz

Dzieki za info. według Twojej tabeli:

Masa własna(z wyposażeniem seryjnym, zbiornikami wypełnionymi w 90%)/całkowita (kg) 1075/1300, kobieta w ogłoszeniu pisze że waga 1500kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali, troche mało zdjęc jest (jakby chcieli coś ukryć). Przyczepy wyglądają na zadbane, ale moje uwagi to.

Fendt: Z przodu prawa strona, tam jest jakiś okrągły wywietrznik- warto sprawdzić co to, bo nie jest to oryginalne.

Knaus: nie mam pewności czy takie materace (pufy) były Knausie.

Przyczepy wyglądają ładnie, ale to może dlatego, że wszystko co brzydkie jest ukryte. Poproś o dodadkowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

jeszcze spytam odnoścnie ceny Knaus'a, wystawiona jest 18999 zł- rok 2000. Jak myślicie czy jest warta tych pieniedzy? czy chodzą drożej czy taniej?

Wiem że cena uzależniona jest od stanu, ale podpowiedzcie coś uogólnijąc dane statystyczne finasowe?

 

pozdarwiam

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten model Knaus'a te one cenią się bardzo drogo. Przyczepa wygląda na ładną, ale wszystko jest i tak kwestia w jakim jest stanie.

A tak ogólnie to jak na ten rocznik to jest to cena normalna, a jeżeli mówimy o tym Knausie to wydaje mi się, że nie jest wygórowana ;)

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak masz sprawdzić przyczepę to podjedz do mnie (bo masz nie daleko) to Ci wszystko pokażę, a trochę się na tym znam ;)

Edytowane przez DamianSadowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.