Skocz do zawartości

Rzeczy nieklasyfikowane :) Czyli zdjęcia rzeczy których nie kumam


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie pierwsze - włącznik bojlera do ciepłej wody,

Zdjęcie piąte - rzeczony bojler :) prawdopodobnie 5 litrów (to ten walec)

 

Reszta - trochę mało danych o umiejscowieniu  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka nr 1, jak napisał Kolega - włącznik termy "TT"Truma
Fotka nr 2, sam musisz ustalić, do czego biegnie odłączony przewód (być może miało to coś być, ale nie zostało ukończone. Widać nie podłączony bezpiecznik 15 A i obok okrągła "puszka" z przewodami :hmm: )
Fotka nr 3, odkręć 6 wkrętów i zobacz, chociaż ja spodziewam się tam połączonych przewodów (być może przejście pod podłogę)
Fotka nr 4, zasilacz dla niskiego napięcia przyczepy
Fotka nr 5, wspomniana terma "TT" dla ogrzewania wody (zasilana z sieci 230 V, lub częściowo, gdy pracuje dmuchawa wentylacji i piec)
Fotka nr 6, patrz opis dla fot. nr 4 ;)

 

P.S.

Mam nadzieję, że przed zimą spuściłeś wodę z termy (zawory są widoczne obok) ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esz kurcze :) Nie spuszczałem, żadnej wody... 
Nawet powiem wiecej, w spłuczce jest masa niebieskiego lodu.... 
Mówisz, że zawory są z boku widoczne... te na czerwonych wężykach ? 
Ja mam Kristofer wrażenie, że ten zasilacz 12v jest nie oryginalny i że tek kabelek i bezpiecznik jest od wejścia z gniazda przyczepy na zasilanie np lodówki czy reszty instalacji... bo tam jest jeszcze drugi przewód ukryty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esz kurcze :) Nie spuszczałem, żadnej wody...

 

:look:

no, to możesz mieć problem na wiosnę - odpukać.

Nawet powiem wiecej, w spłuczce jest masa niebieskiego lodu....

 

Niebieskiego ??? Ktoś lał do spłuczki płyn przeznaczony dla kasety :hmm::]

Mówisz, że zawory są z boku widoczne... te na czerwonych wężykach ?

 

Tak, na wężach obok termy.

Ja mam Kristofer wrażenie, że ten zasilacz 12v jest nie oryginalny i że tek kabelek i bezpiecznik jest od wejścia z gniazda przyczepy na zasilanie np lodówki czy reszty instalacji... bo tam jest jeszcze drugi przewód ukryty... 

 

Jak już wspominałem - musisz po przewodzie sprawdzić dokładnie, gdzie jest podłączony. Może być tak, jak piszesz.

Teraz to jednak najmniejszy problem w kontekście tej niespuszczonej zewsząd wody :pad:

 

Musisz w jakiś sposób ogrzać przyczepę. Na zewnątrz od dwóch dni temperatury raczej plusowe, ale nie na tyle, aby lód odtajał, a lada moment mróz może wrócić.

Czy zbiornik wody też jest w Twojej przyczepie ?

Czy w nim jest zamarznięta woda ?

Dobrze by było ogrzewać wnętrze przyczepy, uruchomić piec i rozmrozić wodę w instalacji.

Można wspomóc podgrzewanie zbiornika WC jakąś dmuchawą elektryczną, ale niezbyt blisko, aby nic nie stopić/spalić.

Po rozpuszczeniu lodu w spłuczce, musisz dokładnie spuścić z niej zawartość. Wszystko jest opisane na forum. Pompka spłuczki po takiej przygodzie może w niedługim czasie odmówić posłuszeństwa, chociaż nie jest to regułą i dobrze by było przed jej uruchomieniem ruszyć wcześniej wirnik ręką.

 

Po uruchomieniu pieca, zwiększ ogrzewanie na maksa dopiero po ok. 30 min. od osiągnięcia przez wnetrze przyczepy temp. pokojowej.

Dopiero wtedy uruchom nawiew. Ciepłe powietrze powinno ogrzewać termę przez minimum trzy, cztery godziny.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po tym czasie otwórz delikatnie zawory przy termie. Otwórz też wszystkie zawory w kranach i tak już pozostaw. Pozostaw też na zimę otwarte zawory przy termie.

Na wiosnę, po napełnieniu instalacji wodą, musisz przez pierwszych kilka dni bacznie obserwować okolice termy, czy nie ma wycieków. Zamrożona woda mogła termę uszkodzić (pęknięcia powodują rozszczelnienie i konieczność wymiany zbiornika).

 

P.S.

Sprawdzałeś czy kaseta WC jest pusta ? Może kupiłeś budkę z "zawartością" :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta pusta. Zbiornik na wodę jest ale raczej pusty, w spłuczce pompka i tak spalona ale dostałem nową więc tu najmniejszy problem. jak mam otworzyć zawory w kranach jak są mikro włączniki? bo tu się gubię :) 
Przyczepę ogrzewałem wczoraj przez około 4 godziny jutro będę na szczęście znów więc biorę lapka i forum pod pachę :) 
a niebieski płyn w spłuczce jakoś szkodzi ? 
jadę jutro ze wsparciem kolegi więc będę dłubał ile sięda bo następna wizyta za jekieś półtora miesiąca.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu "odkręcasz" kurki kranów i to wszystko.
Niebieski płyn jest zazwyczaj do kaset, nie do spłuczek, ale licho wie, co ktoś tam lał :niewiem:

Gdyby tam był wlewany płyn dla kaset, to jest szkodliwy właśnie dla pompki i nie dziwne by wtedy było, że jest spalona.

Jeśli Twoja toaleta, to Thetford z serii C2,3,4 lub podobna:

 

post-8228-0-05860300-1420317633_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc nie postępujesz odpowiednio.

Masz dobrą pompkę lub to Twoje "trochę" w zetknięciu z 15 litrami wody nie jest groźne, albo i jedno i drugie.
Stężenia roztworów mogą być różne, podobnie jak ich skład chemiczny. Materiały wykonania pompek też bywają różne, a okres ich pracy w takim środowisku również nie będzie identyczny. To, że u Ciebie pompka jeszcze działa, nie oznacza, że roztwór płynu przeznaczonego dla kaset jest dla żywotności pompek bez znaczenia. Jeśli kiedyś Twoja pompka ulegnie uszkodzeniu, to pomyśl sobie, że gdyby nie ten płyn, pożyła by może kilka sezonów dłużej.

P.S.
Do spłuczek są produkowane płyny zapachowe, nadające również kolor i są "obojętne" chemicznie dla pompek.
Nie wlewa się płynów przeznaczonych dla kaset do spłuczek i odwrotnie, inaczej nie było by tego podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, aby rozgrzewać go powoli przepływem powietrza z uruchomionego pieca (patrz posty powyżej) :skromny:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tą białą płytką 12v jest taki mętlik.... 


:) niebieska woda spłynęła prawie do zera, pompka jednak działa jak rozmarzła, zaworki od termy były otwarte więc coraz przyjemniej... 

post-18624-0-96591800-1420369966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.