Skocz do zawartości

Hobby 560 kmfe


MBLT

Rekomendowane odpowiedzi

z przyczepą 2,30 będzie Ci jeździło jakbyś jej w ogóle nie miał, ale z przyczepą szerszą będziesz odczuwał bardzo duży dyskomfort. Przyczepa jest szerokości naczepy ciężarówki i sam się przypatrz jak oni się przeciskają na centymetry np na bramkach autostradowych (nie tylko w Polsce ale i za granicą inne szerokości bramek są dla ciężarówek a inne dla osobówek - Ty w bramkę dla osobówek musisz wjechać ciężarówką). Trudno jest się przeciskać. Jadąc ciężarówką widzisz przód jak wjeżdżasz w jakąś cieśninę i wiesz, że tył też Ci się zmieści. Jadąc osobówką widzisz jak wjeżdża przód, ale nie wiesz czy tył Ci się zmieści, czy nie powinieneś być ustawiony 5 cm w lewo czy w prawo. Da się tak jeżdżić, ale jest niezmiernie ciężko.

 

Ja wiem, że różnica w szerokości Twojego samochodu do przyczepy 2,50 jest taka sama jak standardowej osobówki do przyczepy 2,30, ale w przypadku przyczepy 2,30 można pozwolić sobie na małe błędy, a przyczepie 2,50 już nie.

 

Tak samo jak podałem przykład szerokości bramek autostradowych dotyczy ruchu miejskiego i nie tylko w Polsce, bo ja byłem w kilku krajach europejskich i nawet sam dojazd na kemping wiedzie wąskimi dróżkami, gdzie w sezonie trzeba się przeciskać.

 

Nie odradzam Ci 2,50, ale dobrze to sobie przeanalizuj.

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szerokością, nie demonizujcie. Da się jeździć i po Polsce z 2,5 szerokości i 12 m długości. Siadając do swojego zestawu nie miałem ŻADNYCH wcześniejszych doświadczeń w ciągnięciu przyczepy oprócz tych, nabytych świeżo na kursie B+E. I nie przeraziła mnie jazda po lasach. Może gdybym jeździł węższą, to obawiałbym się szerszej, ale, jak wspomniałem, to jest moja pierwsza budka i zaprawdę powiadam: da się, z bramkami autostradowymi włącznie :)

A komfort... wydawałoby się, że 20 cm to... (nie będę porównywał) ale komunikacja w środku zdecydowanie lepsza. A, jak dla mnie przyczepka ma być dobrana nie do trakcji (tą ogranicza jedynie dopuszczalne dla holownika DMC) ale dla własnego komfortu podczas wypoczynku :)

Land Cruiser spokojnie sobie z takim klockiem poradzi :) Przy tej wielkości dużym plusem przy manewrowaniu na polach jest 4x4, bo podłoże bywa różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegów. Również mam przyczepę szeroką na 2,5. Jest to moja pierwsza przyczepa i jeszcze nie miałem problemów z jej szerokością a wjeżdżam w naprawdę bardzo wąskie i ciasne miejsca. Przypuszczam że nie jeden z szerokością 2.3m nie podejmowałby próby wjazdu:)przez bramki przejeżdżam i jest jeszcze miejsce. Natomiast komfort mieszkania w 2,5 m wynagradza wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozwolę sobie wypowieiedzieć sie w tym temacie. Hobby 560 Kmfe - moim zdaniem przyczepa super - miałem taka z 2009 roku, jezdziłem trzy sezony i jezdził bym dalej gdyb nie wzrost syna (nie miescil sie już na piętrowe łóżka), w żadynym wypadku nie moge powiedzieć, ze przeraża szerokość 2,50. Przy holowniku typu SUV nie odczuwa się tego. (ja holowałem Peugeotem 4007). Wczesniej miałem przyczepę 2,30 szerokość i rożnica 20 centymetrów w środku to naprawdę bardzo dużo. Ja bym polecał zostać przy poszukiwaniach ciepki o szerokości 2.50. Uważam że nie ma problemów z cofaniem i ustawianiem sie na campingach.

 

Pozrd

 

Mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyraziłem się, że się nie zmieści tylko, że jest trudniej przejechać, niż by się prowadziło TIRa, ale jeszcze raz powiem, nie odradzam takiej przyczepki koledze, zwracam tylko uwagę na pewne rzeczy, które musi wziąć pod uwagę ciągnąć przyczepkę szerokości ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.