Skocz do zawartości

Hobby 560 kmfe


MBLT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję przyczepki Hobby 560 KMFe. Rocznik 2007 wzwyż. Najbardziej przypadła mi do gustu oferta z autocampingi.pl:

 

http://allegro.pl/hobby-560-kmfe-2009r-okazja-bedlno-k-kutna-i4926346278.html

 

Proszę o jakieś informcje jeżeli ktoś coś wie lub zauważy.

 

W podobnej cenie mogę kupić rocznik 2007 z markizą i klimatyzacją, ale wolałbym nowszą.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna przyczepa -układ też idealny dla dzieci.

Ale w moim przypadku nie zdecydował bym się ciągnąć za sobą 2,50 szerokości .

Pomyślał bym o 540 jest 2,30 szeroka  i zupełnie inna jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na rocznik tylko na stan przyczepy, to nie auto.

 

Potwierdzam :ok:

Bardzo ładna przyczepa -układ też idealny dla dzieci.

Ale w moim przypadku nie zdecydował bym się ciągnąć za sobą 2,50 szerokości .

Pomyślał bym o 540 jest 2,30 szeroka  i zupełnie inna jazda :)

 

I to też prawda. Nie, że nie można, daje się jechać, ale na polskich drogach, to niemal co chwilę jakiś stres.

Biorąc pod uwagę szerokość typowego auta, to i lusterka dla takiej "budy" powinny być na pół metrowych wysięgnikach, inaczej nic się nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na rocznik tylko na stan przyczepy, to nie auto.

 

Stan tej z rocznika 2007 znam, dlatego szukam innej, nie jest zły, ale i nie rewelacyjny, mam parę zastrzeżeń.

 

Bardzo ładna przyczepa -układ też idealny dla dzieci.

Ale w moim przypadku nie zdecydował bym się ciągnąć za sobą 2,50 szerokości .

Pomyślał bym o 540 jest 2,30 szeroka  i zupełnie inna jazda :)

 

Chodzi nam o 560 również z powodu szerokość łóżka, w 540 ma niecałe 1,4m, a w 560 prawie 1,6. Jet to duża różnica w wygodzie, szczególne że mała córka na razie śpi z nami.

 

Potwierdzam :ok:

 

I to też prawda. Nie, że nie można, daje się jechać, ale na polskich drogach, to niemal co chwilę jakiś stres.

Biorąc pod uwagę szerokość typowego auta, to i lusterka dla takiej "budy" powinny być na pół metrowych wysięgnikach, inaczej nic się nie zobaczy.

 

Po polskich drogach będę jeździł sporadycznie, tyle co do granicy.

 

Co do szerokości to nie mam typowego auta, przy szerokości przyczepy 2,3 m nie potrzebuję praktycznie dodatkowych lusterek, więc przy 2,5 m dodatkowe spokojnie starczą.

 

Proszę o informację jak w temacie, nt. samej przyczepy, czy ktoś ją oglądał na żywo, czy coś niepokojącego zauważyliście na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego dla  większości jest różnica i to z doswiadczenia. Może dla Ciebie nie będzie, proponuję wypożyczyć przyczepę 2,30 i 2,50 pojeździć i sam ocenisz czy szerokość robi Ci różnice.

Pozdrawiam-MagZyg

 

 



Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie trochę różnych tematów na forum i zastanawiam czy faktycznie jest duża różnica w prowadzeniu między przyczepą o szerokości 2,3m, a 2,5m?

Dłuższe odcinki będziemy przejeżdżać głównie w nocy, za dnia krótsze do 300 km max.

 

... a przecież nie chciałeś na ten temat wypowiedzi:

 

Co do szerokości to nie mam typowego auta, przy szerokości przyczepy 2,3 m nie potrzebuję praktycznie dodatkowych lusterek, więc przy 2,5 m dodatkowe spokojnie starczą. Proszę o informację jak w temacie, nt. samej przyczepy, czy ktoś ją oglądał na żywo, czy coś niepokojącego zauważyliście na zdjęciach.

 

Skoro jednak ;) , to:

problemem może nie tyle jest sama szerokość 250, a szerokość w powiązaniu z długością zestawu.

Może być duży dyskomfort podczas wyprzedzania, omijania, mijania, wszelkich manewrów zawracania, cofania, pokonywania niektórych rond, jazdy po łuku i pokonywania ciaśniejszych ulic i skrzyżowań niektórych miejscowości.

Nocna jazda w w/w przypadkach tylko potęguje wrażenia, zwłaszcza przy oślepiających światłach innych pojazdów z przeciwka lub podczas deszczu.

W dzień, na prostej, a tym bardziej na autostradzie, w/w problemów oczywiście nie będzie.

Jak pisałem, jeździć się da. Można się nawet przyzwyczaić, ale zestawem o szer. 230 masz lepsze możliwości mobilne bez stresu.

IMHO

 

P.S.

Zestaw będzie bliski 12 metrom lub je przekroczy (o samochodzie nie wspominasz), więc jadąc po łuku,

trzeba pamiętać , aby tyłem nie wykosić wszystkich słupków, znaków i pieszych stojących blisko jezdni lub samochodów na sąsiednich pasach (ronda) itd., itp.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Według mnie jest, ale jak masz potrzebę posiadania tak dużej przyczepy to radzę sprawdz, koledzy z forum posiadają takie cepki i sobie radzą. Póki nie kupiłeś masz wybór i możliwość sprawdzenia wszystko przed Tobą.

Pozdrawiam-MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.