Skocz do zawartości

Nowy - pierwsza przyczepa


jeep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że w tym okresie znajdzie się jeszcze ktoś pomocny w zakupie pierwszej naszej przyczepki.

Holownik ma wbite w DR DMC przyczepy 1760 kg. Podstawowe wymagania to spanie dla 2 os. dorosłych + 2 dzieci + ewentualnie teściowa i po dłuższych oględzinach stwierdziliśmy, że układ który nam odpowiada to duża podkowa + łóżko małżeńskie albo piętrowe łóżko w poprzek + rozkładana podkówka dla teściowej.

Korzystać będziemy z toalet na kempingu więc tu nie mamy jakiś szczególnych wymagań aczkolwiek ciepła woda w zlewie będzie mile widziana.

Na wstępie znaleźliśmy kilka ogłoszeń i tu proszę o ocenę dwóch, które nam najbardziej wpadły w oko.

 

 

DETHLEFFS typ ET5 - typ mojej żony


 

Fleetwood Sonata - podoba mi się układ ale zastanawia folia na siedzenia 


 

Mam jeszcze kilka innych na oku ale nie chcę zaśmiecać forum. Nasz budżet to 25-30 tys. pln.

Może komuś z Was podczas swoich poszukiwań przypadkiem rzuciła się w oczy cepka, która spełnia nasze oczekiwania.

Jeszcze mam pytanie, czy w okolicy Warszawy są jacyś godni polecenia sprzedawcy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zastanów się na początku do czego będziesz przyczepę wykorzystywał, tzn. czy będzie to jeden wyjazd w roku na 3 tygodnie na jedno upatrzone miejsce czy częściej i w różne miejsca. Jeśli to drugie to zastanów się czy potrzebna Ci jest aż tak duża przyczepa. Na drodze nie będzie łatwo bo z długością idzie w parze też szerokość. Jeśli chodzi o możliwości samochodu to najlepiej byłoby coś znaleźć max do 1500 DMC.  Ale w Jeeepach to kolega Cicik jest tutaj dla mnie ekspertem.

Są przyczepy mniejsze z równie ustawnym rozkładem na 6 osób. Moim zdaniem nie ma co iść w wielkość bo każdy Ci to powie iż zycie na kempingu toczy się w przedsionku lub przed nim. W przyczepie śpimy i gotujemy.

Jeśli nastawiasz się jednak na stacjonarne spedzanie wczasów poszukałbym dwuosiowej bo spokojniej się będzie prowadzić. Rozumiem że stosowne uprawnienia do kierowania posiadasz.

Same przyczepki są na zdjęciach ładne, a odnośnie foli to ktoś poprostu zabezpieczył materace przed wilgocią z powietrza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s

 

Ale w Jeeepach to kolega Cicik jest tutaj dla mnie ekspertem.

proszę mnie nie zawstydzać :) 

a co do reszty to tak jak kolega powiedział. najpierw odpowiedz sobie (i nam - bedzie łatwiej coś doradzić) do czego ta przyczepa ma byc ...

jesli do podroży i zwiedzania , to niestety zaproponowane sa masakryczne duże (i oczywiście nie chodzi o możliwości auta :) bo twoj spokojnie pociągnie ale o komfort podróżowania/przemieszczania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie znajdziesz coś mniejszych rozmiarów w odpowiadającym Wam układzie. Ale jak koledzy piszą sam musisz stwierdzić co dla Was ważne. Odnośnie folii to tu jednak zawsze bym zachował ostrożność... Zabezpieczenie materacy przed wilgocią... A cieknie gdzieś? Albo jeśli nie, to dobrze wiemy ze pod folia wszystko się kisi bo nie oddycha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeżeli moge coś doradzić to szkoda rezygnować z toalety przede wszystkim  przy dzieciach. Zakładasz korzystanie z toalet na kempinagach, ale wychodzenie w nocy z dzieckiem do wc, które nie zawsze zajduję się pod nosem :hmm: , biorąc pod uwagę różne warunki pogodowe. Wiem po swoich orałach jak to jest. Z drugiej strony wolę, aby dzieciak jednak miał swój "prywatny" tron, gdyż na nartach nie jeździ i ta pozycja jest mu obca. Nie ukrywam, że w nocy wolę jednak przejść 2m niż 200 i sie obudzić na dobre. My jak szukaliśmy przyczepy to był jeden z podstawowych warunków.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczor_dg ma rację. miałem przyczepę bez toalety - teraz mam z toaleta i przy dzieciach, a nawet i samemu wolę skorzystać z własnego tronu. Najbardziej nam się to sprawdziło podczas tegorocznej majówki, gdzie w nocy mieliśmy -2 stopnie, wieczorem było zimno. Toaleta się super sprawiła.

Teraz po wakacjach wiemy, że brakuje nam prysznica. Ale nie po to by się samemu kąpać, bo to wygodniej w prysznicu na kempingu, ale by dzieciaki obmyć w chłodniejsze dni po całodziennej zabawie w piachu.

 

Te przyczepy które pokazałeś są piękne. Ale Duuuuże. Nie wiem czy jeździłeś z takimi przyczepami. Mam znajomego który porwał się na taka przyczepę i po roku wymieniał na mniejsza bo z mniejsza sobie ledwo radzi przy manewrowaniu. Autko spokojnie da radę, Jednak pamiętaj że przekroczysz magiczne 3,5t i będziesz potrzebował uprawnień B+E no i viatola. Ale o tym dużo jest na forum.

 

Szczerze mówiąc szukał bym mniejszej przyczepy z łóżkiem piętrowym i tzw francuskim. Za tą cenę znajdziesz prawie nówkę.

Napisz skąd jesteś bo nie wiemy nawet jaki rejon Polski cie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką reakcję, nie spodziewałem się takiego odzewu i od razu wyjaśniam.

Przyczepa będzie stacjonowała przez trzy miesiące na kempingu, my i znajomi będziemy tam dojeżdżać a jedyny transport będzie 2 razy w roku w tą i z powrotem (jak trzeba to w nocy pojadę), dlatego właściwości jezdne odchodzą na drugi plan a liczy się komfort. W zeszłym roku spędziłem dwa tygodnie w podobnej wielkością, stąd ten wybór. Prawo jazdy B96 powinno załatwić sprawę bo jest do 4.25t a mój zestaw nie przekroczy tej masy. 

Mieszkam w Warszawie i tu chciałbym rozpocząć poszukiwania dlatego proszę o jakieś namiary na sprawdzonych sprzedawców.

Co do kibelka to przekonaliście mnie, zresztą teraz chyba ciężko dostac bez. Mieszkałem w Hobby 660 o ile pamiętam i była bez WC co nam nie przeszkadzało.

 

Stef, czy mógłbyś polecić jakiś konkretny model tak żeby weszło swobodnie 5 osób (2 dzieci + 2 dorosłych + teściowa) w tej cenie ? To są założenia wstępne bo od czegoś trzeba zacząć poszukiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie sobie  i nam przedstawiłeś czego od przyczepy oczekujesz.

Jeśli tak to ma wyglądać to szukaj nawet wśród 2 osiowych bo są mało chodliwe i za dobry rocznik i stan zapłacisz relatywnie mniej niz za taka co ma 1200 DMC a jest sporo starsza. I klimę też prędzej w dwuosiówkach trafisz.

 

Kupno to inna bajka. Nastaw się od razu, że trochę kilometrów zrobisz zanim kupisz -  i to raczej w tysiącach niż setkach.

 

http://otomoto.pl/hobby-650-prestige-T4627970.html

http://otomoto.pl/hobby-de-luxe-495-uk-z-lozkiem-pietrowym-23-T4461405.html

http://otomoto.pl/lmc-lord-ambasador-klimatyzacja-T4440021.html

http://otomoto.pl/tabbert-2006-comtesse-565-special-mdq-model-2007-T4538199.html

http://otomoto.pl/hobby-650umfe-3sypialnie-z-niemiec-transport-T4691487.html

 

Ot.. pierwsze z brzegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często w ogłoszeniach nie ma podanego dokładnego modelu więc nie ma sensu szukać po modelu. Większość producentów w nazwie modelu koduje długość (liczbą) i układ wnętrza (literkami). Ale tak nie wyszukasz nic w ogłoszeniach.

 

Jeśli buda ma stanąć na długi czas w jednym miejscu to warto by była jak największa. Koniecznie musi mieć przedsionek! Moim zdaniem toaleta jest w 100% konieczna. Nie wyobrażam sobie, żebym wieczorem w pidżamie biegał do kempingowej toalety na ostatnie siku. Czasem pada, czasem jest naprawdę zimno itd. Bez sensu.

Uważam, że najlepszy układ to łóżko francuskie z jednej strony, łóżko piętrowe dla dzieci z drugiej strony i pośrodku stolik z siedziskami. Gdy jesteście w 4 osoby to każdy ma spanie i do jedzenia można usiąść wewnątrz bez składania pościeli. To wkurzające gdy trzeba zwinąć łóżko, żeby rodzina usiadła do śniadania.

A w razie W gdy teściowa też przyjechała to ona śpi na łóżku powstałym ze stolika i siedzeń pośrodku.

Ja to robię jeszcze inaczej. Zwykle jadę rodziną 2+2, ale jak byłem kiedyś z "dziadkami" to dzieci i dziadkowie spali w przyczepie, a ja z żoną w sypialni w przedsionku. Niektórzy mają podwieszane specjalne sypialnie dedykowane do przedsionka, a ja po prostu wstawiłem tam mały namiot z Decathlonu - taki samorozkładający się. Super sprawa - ciepło, sucho, dzieci nie podsłuchują ;-)

 

Może wywal teściową do takiego namiociku w przedsionku? Niech "mamusia" czuje się swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Prawo jazdy B96 z tego co kojarzę to jest tylko przy przyczepach lekkich do 750kg więc nie ominie Cię robienie B+E , musisz doczytać bo niedam sobie nic uciąć :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy DMC ciągnika 3500kg + przyczepa lekka 750 kg starcza kat.B konwencja wiedeńska.

Ale tu raczej o lekkiej mowy nie będzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat B96 był wałkowany ale, żeby rozwiać wątpliwości tu cytat z WORD-u

 

Jakim pojazdem można kierować posiadając prawo jazdy kategorii B z kodem 96?

Kategoria B z kodem 96 uprawnia do kierowania:

  • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla
  • pojazdem samochodowym wymienionym powyżej wraz z przyczepą lekką (czyli taką, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg),
  • zestawem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 4,25 t, składającym się z pojazdu samochodowego z wyjątkiem autobusu i motocykla i przyczepy innej niż lekka,

 

Egzamin na kat B(96) odbywa się na samochodzie Fiat Scudo z przyczepą Niewiadów B1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.