Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa


trafic115dci

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wraz z Żoną jestesmy jeszcze mlodymi ludzmi i chcielibysmy zabawic sie w karawaning. Ja uwielbiam takie klimaty a Żonę dopiero przekonuje  :blagac:

Więc tak... Przyczepa mialaby byc dla dwojga a najlepiej dla czterech osob  :]

Zazwyczaj bedziemy podrozowac sami ale moze byc i tak ze zabierzemy jakas pare znajomych.

Uklad wnetrza najlepiej bez lozek pietrowych, musi byc WC a reszta niewazna.

Cena 15-17tys zl.

Holownik Renault trafic 2.0dci 115km.

DMC nie ma znaczenia i tak mam zamiar zrobic prawko na BE.

Mieszkamy w niemczech i pewnie bedziemy zwiedzac sasiednie kraje jak Włochy Francja Szwajcaria a moze i Hiszpania :)

no i oczywiscie jakiś urlop w Polsce  :yay:

co mozecie polecic ?

szukac tutaj w DE czy w PL ?

Pozdrawiam  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL kupisz taniej lub równo ale gorzej.

W D masz dużo większe szanse na wydanie większych pieniążków ale i równie większe szanse na zdrową budkę.

Już bym Ci polecił coś z UK bo jedna/pierwsza cieplutka noc w salonce przekonała moją ukochaną do karawaningu.

Oczywiście nie musi to być angielska salonka, ale tylko te mają coś takiego niewytłumaczalnego.

To z autopsji a są też kontynentki salonki.

Duże łoże daje komfort i nie mam tu na myśli wyłącznie bara-bara lecz poczucie zauroczenia.

Nie myśl na razie o "kimś" kup coś sobie/wam, nabierz trochę doświadczenia, potem jak obcykasz wszystko - zauroczysz przyjaciół.

Aaa, holownik masz extra, dużo gratów zapakujesz.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoolownik mam w pelni sil, mozna powiiedziec ze swiezynka bo 2012r i ledwo dotarty :) 

jest to wersja osobowa ale jezdze tylko z 6cioma fotelami a i tak miejsca multum.

ok zatem powiedzmy ze szukamy czegos dla 2.5 osoby - pewnie za jakis czas pojawi sie nowy malutki czlonek rodziny :) a no i mam pieska ktory nigdy nas nie opuszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię abyś ta kupował, chodzi o przykład 

ja akurat lubię adrie bo przy dość dużych gabarytach są lekkie 

http://otomoto.pl/adria-przyczepa-kempingowa-adria-unica-390-T4093305.html

 

masz duże łóżko + drugie mniejsze które cały czas może być "jadalnią"

WC wyciągane z zewnątrz, przedsionek, dużo szafek, ogrzewanie, 3 palniki, rolety, moskitiery, jeśli jeździsz rowerem to bagażnik rowerowy, hamulec najazdowy,   

lodóweczka niestety z małym zamrażalnikiem :(, i łazienka bez okna :( , mały luk zewnętrzny aby zapakować stolik + krzesełka ( chyba się tamtędy nie zmieszczą ) trzeba by od środka pod łóżko ale masz auto gdzie się zmieszczą :) 

to tak na szybko co mi do głowy przyszło na tym przykładzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący przykład wyżej, ale...

Jeśli jesteś wysokiego wzrostu, to szukaj łóżka wzdłużnego bo nawet jak jesteś krótszy niż poprzek budki, to będziesz kopał ścianę.

Ograniczenia są mało komfortowe a plus 10cm zapasu to jest minus 10cm w praktyce.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój drogi to tak nie bangla.

 

Przeglądasz ogłoszenia skupiając się na układzie wnętrza, marce i tak dalej - potem wrzucasz linki na forum, a my studzimy twój zapał lub przyklaskujemy znalezisku.

 

Nie idź na łatwiznę to potem bardziej docenisz to, co znalazłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w której czesci Niemiec mieszkasz ale jezeli jest to nie daleko to wybierz sie w sloneczna zimowa niedziele do Neuss namiary ponizej:

http://home.mobile.de/CARAVANCENTER#ses

Ma tam ponadt 100 przyczep róznych najrózniejszych. Bylem tam raz przed dwoma laty z kolegom i sprzedawca był niebywale uprzejmy i bardzo pomocny merytorycznie.

Tam spokojnie z rodzina i dziecmi poogladaj kilkadziesiat róznych przyczep bez stresu. Wyrobisz sobie wyobraźnie i zaobserwujesz co zainteresuje ciebie osobiscie co żone co dzieciom przypadnie do gustu., potem na spokojnie zastanowisz sie w swiateczny wieczor na wyborem i zapewniam bedziesz mial wyrazniejszy obraz przy wyborze przyczepy. jezeli bedziesz mial jakes zapytania do sprzedajacy (handlarza) nie wygoni ciebie tylko wypyta was o cele i wizualne potrzeby i bedzie staral sie was ukierunkowac nad jaki wyborem powinniscie sie skupic.

Jezeli bedziesz kupowal zwracaj uwage na wazny TUV. Rozwiazuje to problemy z instalacja gazowa, elektryczna, hakiem holowniczym, oponami i hamulcami. Wazny TUV to w/w elementy przyczepy musza byc 100% sprawne. W Polsce nie szukaj. 

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mieszkam 20km od Neuss a aktualnie tam pracuje :)

teraz sprzawdzilem na mapie i z pracy mam 4.2km tam :D to juz wiem gdzie bede szukal pierwszej cepki :) serdeczne dzięki Kolego  :blagac:

Hm... zliczam... no tak, inaczej nie ma.

To jest 17972853763782,3 dowód na to że świat dziś jest bardzo mały.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trafic,

wprowadz w maske na mobile.de lub kleinanzeigen.ebay.de sume, ktora dysponujesz i patrz co jest. Odczekaj, pomysl, daj znac na forum, specjalisci ocenia.

Uwaga: przyczepki w dobrym stanie dlugo nie czekaja. Nawet w zimie....

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... zliczam... no tak, inaczej nie ma.

To jest 17972853763782,3 dowód na to że świat dziś jest bardzo mały.

:)

yyy nie rozumiem teraz Ciebie :)

@trafic,

wprowadz w maske na mobile.de lub kleinanzeigen.ebay.de sume, ktora dysponujesz i patrz co jest. Odczekaj, pomysl, daj znac na forum, specjalisci ocenia.

Uwaga: przyczepki w dobrym stanie dlugo nie czekaja. Nawet w zimie....

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Essen tez blisko :) ja MG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.