Skocz do zawartości

Przejazd przez Austrię


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co słyszałem ważą z przyczepą podpięta ale i odpiętą od auta. Na szczęście odpukać nie miałem jeszcze „przyjemności” być ważnym. W weekend startuje do IT i pojadę przez Kufstein ale tam zaraz zjeżdżam i lecę na Kitzbuhel, Mittersill, na Lienz i Sillian i Sexten.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzeba kupić. Ale zawsze możesz zjechać przed granicą w miasto na Lochau, potem Bregencja, Hard i wyjechać w Szwajcarii. Raz tak jechałem, było to w nocy i trasa przez miasto jest ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w dwie strony, dwa razy w dzień i też było spoko, bez korków i spokojnie. Przy okazji można zatankować tanio, jest kilka stacji po drodze - tylko wiadomo, powoli bo tam przeważnie zabudowany i 50km/h

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Jechałem w dwie strony, dwa razy w dzień i też było spoko, bez korków i spokojnie. Przy okazji można zatankować tanio, jest kilka stacji po drodze - tylko wiadomo, powoli bo tam przeważnie zabudowany i 50km/h

To jest właśnie dodatkowy argument, żeby - nie tylko w takich sytuacjach - wybierać alternatywne do autostrad drogi w Austrii. Po pierwsze drogi są raczej super, po drugie raczej mały ruch na takich drogach i wreszcie po trzecie i najważniejsze - znacząca różnica w cenach paliwa, a już ogromna na stacjach samoobsługowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zulos napisał(a):

znacząca różnica w cenach paliwa, a już ogromna na stacjach samoobsługowych.

Różnice to już są zjeżdżając paręset metrów z autostrady i to na prawdę duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słyszałem od kolegi, który bardzo często tamtędy jeździ - ten odcinek jest już bezpłatny, miastowi narzekali że ludzie omijali autostradę i jechali przez centrum, więc zrobili ten odcinek bez opłaty tak więc moja poprzednia wypowiedź nieaktualna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj zobacz na mapce --> https://winiety-online.pl/oplaty-drogowe-austria, jest odcinek na niebiesko - bezpłatny

image.png.5a20d7d5026037e2588fc5ac958c2f1d.png

 

do zjazdu:

  • A14 – odcinek pomiędzy granicą państwa w Hörbranz, a węzłem Hohenms,

czyli tu:

image.png.ae7dd308977adc6e10485afbfb3fa600.png

 

W sumie dobrze że sprawdziłem bo za 2 tyg tamtędy będę śmigał na majówkę :D

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 09:49, borek6 napisał(a):

Z tego co słyszałem ważą z przyczepą podpięta ale i odpiętą od auta. Na szczęście odpukać nie miałem jeszcze „przyjemności” być ważnym. W weekend startuje do IT i pojadę przez Kufstein ale tam zaraz zjeżdżam i lecę na Kitzbuhel, Mittersill, na Lienz i Sillian i Sexten.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O ile jesteś przeładowanych?

W dniu 10.04.2024 o 11:54, ZdzislawW napisał(a):

Byłem ważony w Austrii przy granicy z IT. Kazali przejechać przez wagę i dalej w drogę.

Było za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, konradk napisał(a):

O ile jesteś przeładowanych?

Było za dużo?

na poprzedniej przyczepie myślę że o ok 100-150 kg.

Obecnie chyba się mieszczę w moich DMC 2000 ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, borek6 napisał(a):

na poprzedniej przyczepie myślę że o ok 100-150 kg.

Obecnie chyba się mieszczę w moich DMC 2000 ;P

A tak z drugiej strony ciekawe jak oni w locie weryfikują czy przyczepa przeladowana czy nie. Chyba się tak nie da. Rozumieniu że jak każą zjechać i w dokumentach sprawdzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konradk napisał(a):

ak oni w locie weryfikują czy przyczepa przeladowana czy nie. Chyba się tak nie da.

pobranie danych z serwera zajmuje kilkanaście milisekund; tysiące razy szybciej niż przejazd pojazdu przez czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.