Skocz do zawartości

LMC 450 Luxus


Daro23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję przyczepy, znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/przyczepa-lmc-luxus-450-przedsionek-3m-bagaznik-i4786571663.html

 

Co o tym sądzicie?

Sprzedający zapewnia, że przyczepa jest w super stanie. Na zdjęciach nie wypatrzyłem nic niepokojącego.

Może cena troszkę za wysoka..ale....może warto?

Edytowane przez Daro23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za wysoka ? Moim zdaniem jeśli przyczepa ok., to jak najbardziej cena też. Osobiście mam Wilka 450 92 rok, przyczepa bardzo porównywalna do tej LMC i na pewno jeśli bym chciał ją sprzedać, to taniej bym jej nie oddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te rzeczy:

 

- Energo blok - jeśli jest 90W to czy po podpięciu smiga lodowka na 12V i jest swiatlo nad kuchenką - jeśli nie ma to uwalony - czesta usterka w LMC

- Spłuczka WC - wlej litr może 2 wody - jeśli nie leci tzn ze oberwał się zbiornik i będzie działać tylko wtedy jak będzie polowa ale zarazem będzie ciekło na kasete

- Hamulec - czy po zahamowaniu i ruszaniu do przodu nie ma delikatnego szarpnięcia - jeśli jest to pęknięta sprężyna - pomimo ze taki sam patent jak w hobby ale chyba słabszy material (ja tak miałem)

- Listwa nad przednim oknem - nie może być pofalowana w żadnej płaszczyźnie - jeśli jest - na 100% cieknie prze śrubunkach ...

- Łączenie tylnej ściany z podłogą - mogą być pęknięcia i bąble... a wtedy zabawa...

- Nadkola - zapewne będą nieszczelne...

 

to tak na szybko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć trudno się do czegoś przyczepić, choć ja się ostatnio naoglądałem i na zdjęciach wyglądało rewelacyjnie, a rzeczywistość bywała brutalna.... :oslabiony:

 

Do plusów na pewno należy zaliczyć dużą lodówkę i solidny przedsionek.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Energo blok - jeśli jest 90W to czy po podpięciu smiga lodowka na 12V i jest swiatlo nad kuchenką - jeśli nie ma to uwalony - czesta usterka w LMC

- Spłuczka WC - wlej litr może 2 wody - jeśli nie leci tzn ze oberwał się zbiornik i będzie działać tylko wtedy jak będzie polowa ale zarazem będzie ciekło na kasete

 

To bajka. Przyczepy te nie miały montowanych energobloków, tylko zwykłe, bardzo proste zasilacze. Fakt, były różne i różnej mocy, ale najczęściej niewielkiej i pozwalały na zasilanie całego lub części oświetlenia wewnętrznego oraz pompki wody i spłuczki - to wszystko.

Nie było możliwości zasilania lodówki przez zasilacz, bo i niby po co ? Skoro przyczepa jest podłączona do sieci, to włącza się grzałkę 230 V lodówki, a nie 12 V, która zapewnia pracę lodówce np. podczas jazdy samochodem. Gdyby nawet przyjąć, że ktoś chce jednak uruchomić grzałkę 12 V z zasilacza przyczepy, to na pewno nie z takiego o mocy tylko 90 W.

Sprawa mogła być myląca, ponieważ na zasilaczu bywał umieszczany piktogram np. "płatka śniegu", jednak nie chodziło o zasilanie z tegoż zasilacza lodówki, a jedynie o wskazanie miejsca w którym umieszczony jest bezpiecznik dla obwodu niskonapięciowego lodówki (zasilacz jest jednocześnie "skrzynką" bezpieczników).

W kwestii spłuczki i oberwanego zbiornika, to nie rozumiem dokładnie, co masz na myśli i o jaki zbiornik chodzi. WC Thetforda "C2", a takie jest w w/w przyczepie, nie posiada osobnych zbiorników - jest to konstrukcja monolityczna. Z racji kształtów (mała wysokość, a rozległa powierzchnia dna, z dużą ilością przetłoczeń konstrukcyjnych, wlanie zaledwie dwóch litrów wody może nawet nie "dopłynąć" do pompki, której wirnik też jest w odległości kilku mm od dna zbiornika.

Rurka wskaźnikowa służy głównie do orientacyjnego pokazywania poziomu "max", aby nie przesadzić z wlewaniem wody. Gdy wody w spłuczce już zbraknie, to rurka zawsze pokazuje jeszcze jej stan na dnie zbiornika (przypomnienie, że trochę wody jeszcze pozostało i należy ją usunąć, np. przed zimą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To bajka. Przyczepy te nie miały montowanych energobloków, tylko zwykłe, bardzo proste zasilacze. Fakt, były różne i różnej mocy, ale najczęściej niewielkiej i pozwalały na zasilanie całego lub części oświetlenia wewnętrznego oraz pompki wody i spłuczki - to wszystko.
 

- nie zgodze sie z powyzszym - LMC ma dosc dziwne zasilanie - jedna wiazka zasila Lodowke i oswitlenie nad kuchenka, a osobna leci  juz na reszte oswietlenia - z przodu pod podkowa jest skrzynak w ktorej zbiega sie instalacja od strony samochodu, od energobloku (a nie zasilacza) i wiazki wewenetrzne - jest tez przekaznik (ktory dziala dosc dziwnie) bo...

 

- Jesli podlaczysz wiazke samochodowa w ktorej bedziesz mial zasilanie plus tylko na 10 pinie - to bedzie dzialalo swiatlo 12V kuchnia

- Jesli podlaczysz wiazke samochodowa w ktorej bedziesz mial zasilanie plus tylko na 9 pinie - to bedzie dzialalo swiatlo 12V wszedzie - kuchnia, tyl i lazienka

- Jesli podlaczysz wiazke samochodowa w ktorej bedziesz mial zasilanie plus na 9 i 10 pinie - to bedzie dzialalo swiatlo 12V wszedzie - kuchnia, tyl i lazienka oraz lodowka

 

natomiast jesli bedziesz mial przylaczone 230V to bedzie dzialalo swiatlo 12V tylko w lazience (bo innego tam nie ma) oraz zapali sie lampa na wzmiacniaczu od TV (jego zasilanie 12-48V - jest pod anteny UFO)

 

Jesli zostawisz auto spiete z przyczepa to od 230V zsilanie 12V bedzie szlo tylko na wzmacniacz od TV a wszystko inne bedzie czerpac z auta, ja u siebie wywalilem przekaznik i wszystkie urzadzenia 12V (wlacznie z wypieciem z energobloku oswitlenia do lazienki) podpialem na 9 Pin

 

Co do WC - najparwdopodobniej juz tamat byl robiony - widac nad wc ze scinaka jest klejona bo nieumiejetnie byla sciagana (trzeba rozebrac praktycznie cala scianke) aby sie dostac do pompki - to nie jest typowa pomka jak w zbiornikach do wody - ona zasysa wezykiem (okolo 1,5m) ktory jest w zbiorniku na wode i gdy zbiornik sie obrywa - ssak jest na wysokosci 2/3 jakby napelnienia zbiornika, ja go u siebie przedluzylem o 30cm bo nie chcialo mi sie bawic z naprawa mocowania zbiornika i tak juz zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jesli podlaczysz wiazke samochodowa w ktorej bedziesz mial zasilanie plus na 9 i 10 pinie - to bedzie dzialalo swiatlo 12V wszedzie - kuchnia, tyl i lazienka oraz lodowka

 

natomiast jesli bedziesz mial przylaczone 230V to bedzie dzialalo swiatlo 12V tylko w lazience (bo innego tam nie ma).

Bartek coś kręcisz. Ja mam Lmc z tych lat i z tego co widzę to do oświetlenia są dwie osobne wiązki. Całe oświetlenie , nadmuch trumy jest na 220v, a na 12v są dosłownie 2 żarówki wbudowane niezależnie od 220 voltowych - jedna w łazience, druga w kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 220V sa tylko lampki w narożnikach i truma od wody - kinkiety i sufitowe sa na 12V, nawiew trumy/piecyka mam także na 12V.

może masz trochę nowszą przyczepę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, czy ktoś się jeszcze tą przyczepką interesuje, ale ostatnio staniała o 2 tys.  ;)
http://allegro.pl/przyczepa-tec-460-nowy-przedsionek-3-m-glebokosc-i4866022009.html
Chcę poprawić błąd, który się zakradł do moich postów: w przyczepie jest toaleta Thetford "C4", a nie jak pisałem "C2".
Zmienia to jedynie kwestię spłukiwania - brak jest pompki elektrycznej, jest wyłącznie pompka ręczna (mieszek).
Wszystkie pozostałe kwestie, które opisałem, oczywiście podtrzymuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.