Skocz do zawartości

Pomoc w sprawie prawidłowości tabliczki Hobby


adaśko

Rekomendowane odpowiedzi

Polaka można wyglądem i brakiem wiedzy nabić w butelkę. Wystarczy mało znany model sprowadzić w dobrym stanie i zarobić :pad: . Dobrze, że są ludzie znający się na rzeczy, którzy podzielą się nią :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlaczego Polaka? Każdego można nabić w butelkę. Pójdę dalej. Polaka trudniej nabić w butelkę niż inne nacje. Sam jesteś tego przykładem. Wpadłeś na pomysł, aby zapytać bardziej doświadczonych.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Polaka? Każdego można nabić w butelkę. Pójdę dalej. Polaka trudniej nabić w butelkę niż inne nacje. Sam jesteś tego przykładem. Wpadłeś na pomysł, aby zapytać pytanie bardziej doświadczonych.

Też prawda, przeglądając oferty natknąłem się na Knaus-a 495 Eifelland-a ze stałym łóżkiem i podkową, czy to dobry pomysł? Chodzą mniej więcej w granicach tej Hobby z Poznania i 5 lat młodsze :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adasko,

 

ja z mojego zadbanego, pelnoletniego, kupionego w zeszlym roku Eifellanda 500 TK, (moja druga przyczepa) jestem bardzo zadowolony.

W ciagu tegorocznych okolo 6300 km zepsuly sie jedynie dwa zaczepy firanek i nie dziala zamykanie na klucz zewnetrznych  drzwiczek kasety toalety.

Ogrzewania i podgrzewania wody jeszcze nie uzywalem... Mam nadzieje, ze dzialaja...

Moglby miec wieksza ladownosc...

 

Jestem przekonany, ze Eifellandy sa warte zobaczenia.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego, będę zwracał na nie uwagę. Podobają mi się angielki, bo miałem jedną, ale niestety te przekłamania roczników mnie irytują. Proszę jeszcze powiedzieć, czy Chateau są godnymi polecenia? Czy można je porównać do Hobby i Knausa pod względem wykonania?

Trochę rozbieżne robią mi się poszukiwania, ale budżet zmusza do szukania czegoś w miarę dobrze wyposażonego, dobrego i za przyzwoite pieniądze :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tabliczkę z Hobby 470 z 93 r , ten sam model i układ co opisywana .

Ona DMC ma 1300kg a 1190 może mieć DMW .

Jak widać wszystkie liczby są WYBIJANE a nie .....drapane gwoździem .

Widzę też , że robicie problem z niczego przy rocznikach przyczep.

Nic prostszego... każda lodówka ma datę produkcji na nalepce lub na radiatorze z tyłu , a gdyby lodówka nie była fabryczna ( zmieniana ) to każde urządzenie typu bojler , piecyk ma wybitą datę na tabliczce znamionowej lub naklejce. 

Teoretycznie jest możliwość , że daty się nie pokryją , ale to max różnica 1 roku .

Mam dwie lodówki z 98 i z 93 roku i daty są na naklejkach .

 

 

post-1808-0-08181500-1414844049_thumb.jpg

post-1808-0-86517300-1414844073_thumb.jpg

post-1808-0-44920100-1414844097_thumb.jpg

post-1808-0-87187300-1414844135_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś dekoder nr vin z początku lat dla Hobby? Chodzi żeby vin dopasować do parametrów budki (model, dmc, dmw) w końcu można odtworzyć uszkodzoną tabliczkę i dać zrobić zastępczą drogą oficjalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, datownik przy CE jest rokiem modelowego dopuszczenia produktu do użytku domowego.

Może się okazać, że lodówki bez jakichkolwiek zmian mogą mieć datę o kilka lat inną (starszą) niż produkcja budki.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, datownik przy CE jest rokiem modelowego dopuszczenia produktu do użytku domowego.

Może się okazać, że lodówki bez jakichkolwiek zmian mogą mieć datę o kilka lat inną (starszą) niż produkcja budki.

Czy eneroblog powinien byc z roku produkcji przyczepy? (angielka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.