Skocz do zawartości

Na Podlasiu o Podlasiu (i nie tylko)...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My zaliczyliśmy kolejną objazdówkę Lubartów-Kazimierz Dolny - Międzyrzecz Podlaski - Janów Podlaski- Grabarka. Pierwszą noc spędziliśmy praktycznie w centrum Lubartowa - jako że spaliśmy pod kościołem farnym to zamiast budzika obudziły nas dzwony i hejnał :] . Pozdrawiamy kolegę Rysiol-a z CT który odwiedził nas podczas śniadanka i opowiedział o walorach okolicy. Wielki szacunek za ogrom posiadanej wiedzy, naprawdę prawdziwa skarbnica - wpadłem w kompleksy i koniecznie będę musiał podszkolić się z wiedzy o naszym Podlasiu.

Kolejnym etapem był Kazimierz Dolny, nawet wspinaczka na zamek i basztę w takie upały nie była wyczerpująca :skromny: . Na rynku odbywał się koncert folklorystyczny i zwiedzanie zabytków umilała nam piękna ludowa muzyka. Naszą trasą szła akurat wycieczka z przewodnikiem więc każde miejsce było wzbogacone profesjonalnym komentarzem wraz z anegdotami których próżno szukać w podręcznikach historii :] .

Był plan aby zostać tutaj na noc , ale upał i brak możliwości kąpieli pomimo tego że woda przelewała się na wyciągnięciu ręki wymusił na nas drobną korektę i po wspaniałym obiedzie (gotowała Justyna , a pewnie będzie czytać :] ) ruszyliśmy dalej. Wstyd i hańba aby królową naszych rzek Wisłę doprowadzić do takiego stanu, podpytałem ratownika o plaże itp. ale stanowczo odradził kąpiel właśnie ze względu na zanieczyszczenia wody.

Pod Międzyrzeczem Podlaskim pluskaliśmy się w krystalicznie czystej wodzie na jakże wspaniałej dzikiej plaży, po takim  upale i intensywnym zwiedzaniu było  niezwykle kojące.

Orzeźwieni , z dobrymi humorami i radiem odkręconym na full (transmisja meczu) ruszyliśmy do kolejnego ważnego  punktu naszej wycieczki - miasta koni Janowa Podlaskiego. Kolejną moc spędziliśmy na terenie najsłynniejszej i najpiękniejszej (widzianej przez nas) stadniny koni. To miejsce jest szczególnie ważne dla naszej córki Marty która jeździ i kocha konie (patrząc jak się zachowują w jej obecności to chyba z wzajemnością :] ) - taki mały prezent.

Wieczorem zrobiliśmy mały spacerek po stadninie i parku, ale ogrom i piękno  stadniny powaliło nas dopiero rano po śniadaniu gdy praktycznie cała okolica zapełniła się najpiękniejszymi końmi jakie kiedykolwiek widziałem :look: .

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Grabarki by u stóp Świętej Góry nabrać wody i ukoić pragnienie.

953b3479077e.jpg

4b6ead9d2ae6.jpg

825ba16c8935.jpg

6b1b5332c785.jpg

Pozdrawiamy.

 

 

Ps. Magic - napisz coś bardziej o swojej Łotwie (planowane miejsca itp.) - w sierpniu mam urlop i jak nie wypali miejscówka nad morzem to  wielce prawdopodobne że ruszymy w stronę EST.

Edytowane przez BIGL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę też jeździłem i to z przyczepą... po płyty KG do Leroy'a  :laugh:

 

A tak na serio - cieszę się z Waszej kolejnej podróży !!

 

A Lechu jak tam w Łabędziu dalej ta sama komuna co rok temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wyjechał? My jeszcze w domu. Komplikacje...

 

W poniedziałek rano ruszymy, moglibyśmy jutro, ale liczymy, że po weekendzie będzie luźniej.

 

W końcu mam zamontowany mover! Sprawca opóźnień wszystkiego...

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, no lipnie wyszło... No szkoda. No nie wiem... Co zrobić, że tak wyszło :niewiem:

 

;)

 

Fajnie Wam, odpoczywajcie :ok:

 

My nadal w domu. Dziś pójdziemy na wizytę do lekarza i zobaczymy czy da nam wyjechać. Buda spakowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas mały wydobrzał a mnie złapała gorączka. Dziś się wygrzewam i mam nadzieję, że odpuści. Jutro wtedy ruszymy do Faryja nad Śniardwy. Pogoda kiepsko się zapowiada ale jakoś będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.