Skocz do zawartości

Na Podlasiu o Podlasiu (i nie tylko)...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobry kierunek z tymi 13pin. Tylko czy u Ciebie nie trzeba by było dedykowanego modułu z podłączeniem do kompa? Czy automat po podpięciu przyczepy nie będzie miał innych ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podpowiedzieć jak sprawują się tego typu wynalazki? Do poziomowania i zostawienia na tym przyczepy :)

 

http://bhlew.info/sklep/product.php?id_product=622

 

Wydaje się dobrą opcją, zawsze można wykorzystać do innych celów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea koziołków prosta i fajna... ale czy oby nie są one z tworzywa? Jeśli tak to jakoś miałbym delikatne obiekcje... Pewnie mylne :hmm:

 

 

Jak przygotowania do majówki? U nas w miarę ok. Wstępny plan wyjazdu: piątek godzina 12. Budę muszę jeszcze tylko umyć z zewnątrz i lekko przetrzeć w środku. Kosmetyka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komunię 1 maja :)

 

W sobotę na  Siemianowke zagoszcze :)

Poznać kolektyw z Podlasia.

 

 

Podpory takie są też całe z aluminium będę szukać.

Może w przemysłowych sklepach. Bo na karawingowcach starcie strasznie tną...

Edytowane przez DjPiecia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał to podkładać. Ramy w nowszych przyczepach są dość słabe w stosunku do ciężaru przyczepy + nasze wiecznie kręcące się 80-100kg.

Na takich koziołkach podnieść przyczepę to chyba tylko w wyznaczonych miejscach blisko osi ale czy wtedy będzie odpowiednio stabilne?

Ja jednak wole podnosić całe koło za pomocą klinów lub specjalnych podnośników.

 

Widziałem kampera którego podniesiono za końcówki ramy z tyłu aby zmienić koło... rama wygięta aż do osi. 

 

Te koziołki wydaje mi się, że są raczej do stabilizowania niż podnoszenia całego boku przyczepy.

 

O takie coś służy do poziomowania , oprócz popularnych klinów oczywiście.

28050tireleveler_in-use.jpg

 

 

a i jeszcze jedno. Pomyśl czy zamiast tych koziołków nie lepiej kupić podnośnik. Przynajmniej w razie czego to i w trasie się przyda.

 

A te koziołki na stronach amerykańskich są określane jako urządzenia do stabilizowania - sprawdziłem szukając fotki powyżej.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas masakra. Permanentny brak czasu. Dobrze że w niedziele posprzątałem przyczepę w środku. Z zewnątrz bankowo nie ruszę  :no:  Pewnie spakujemy się w ostatniej chwili i mam nadzieje że nie zapomnimy o istotnych rzeczach. W zależności od pogody będziemy w piątek lub sobotę, pewnie na dwie noce. 

 

Steff, fajne te ustrojstwo do poziomowania, gdzie to można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to gdzieś w sklepach ze szpejem do przyczep. trzeba w necie poszukać. Ale wiem, że trochę kosztuje. Podobno tańsze dużo jest w GB więc może na ibeju będzie :)

 

U nas się komplikuje... Gabi właśnie zachorowała, jutro w robocie jadę na kolejną kontrolę więc we czwartek pójdę z nią do lekarza. Aga też ciąga nosem. Tak więc nie wiem jak to będzie. Mam nadzieję, że mi się uda przyjechać. 

 

A auto ciągle stoi zatankowane i gotowe do drogi :)


Tu jest pokazane to ustrojstwo  - gdzieś w środku filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=DKp_lwbQlqM

 

A tu informacja za co można podnosić przyczepę.

https://www.youtube.com/watch?v=bux1kg7wxCg


Tu jest pokazane to ustrojstwo  - gdzieś w środku filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=DKp_lwbQlqM

 

A tu informacja za co można podnosić przyczepę.

https://www.youtube.com/watch?v=bux1kg7wxCg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) i ja tak patrzę, że chyba za wcześnie zimówki odłożyłem :)

Zresztą i tak siedzę z Gabi bo ma prawdopodobnie zapalenie płuc. 

 

Tak więc na majówkę na pewno nie będziemy w komplecie. Może mi sie uda przyjechać ewentualnie z Piotrkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.