Skocz do zawartości

Wymiana części podsufitki


PYNIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem zauważyłem miękką podsufitkę w szafce przy wylocie rury z ogrzewania domyślam się że bez ingerencji w tym miejscu się nie obejdzie.Proszę o pomoc jak to wykonać w tym temacie jestem ciemny.

Tak to wygląda.

post-8132-0-13847600-1412368533_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć nakrętkę wewnątrz, trzymającą komin i go zdemontuj. Wysuń rurę i obadaj zniszczenia. Nie sądzę, aby trzeba wymieniać część sklejki. Ja bym podstęplował z dołu tą część grubą śklejką z takim samym otworem, na górę położyłbym sklejkę o dużej powierzni dość mocno obciążoną, wybrzebałbym ostrożnie trochę styropianu w miejsu miękkiej sklejki (po uprzednim wysuszeniu) i bym wtrysnął niskoprężną piankę poliuretanową nie zasłaniając otworu z dołu. Potem wygrzebałbym piankę przy krawędzi otworu i bym wkleił dzielony pierścień (Łatwiej się wklei) drewniany, który zapobiegnie ugięciu dachu podczas osadzania komina i powstanie ponownej nieszczelnośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej nie wymieniałbym tego. Podparcie sklejką z dołu na folii i dobrze wysuszyć, a potem tak jak wyżej. W ostateczności później można nakleić na całość ładną tapetę na flizelinie. Po naprawie całość będzie twarda. Musisz na początku wykręcić wkręt z rury i ją ściągnąć na dół, a potem odkręcić nakrętkę komina itd. Po wysuszeniu nie przykleisz dobrego styropianu do uszkodzonej sklejki, dlatego trzeba część tego styropianu wygrzebać i wtrysnąć pianę, która to zwiąże. Chyba że sklejka będzie już w stanie agonalnym. Po wyschnięciu się okaże.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ....ale i też mogę.

Sprawdź dokładnie czy to z tzw. komina - czy rura jest na pewno również mokra.

Masz koło siebie dwie powierzchnie - a raczej dwa łączenia.... czy na pewno przecieka z "kominka"? 

Może cieknie na listwie łączącej dach z sufitem?

Jeśli stała krzywo, to mogło faktycznie cieknąć od "kominka" i zalewać bok-sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki jak się z tym problemem uporać ,przeciek jes koło komina wszysko na to wskazuje bo jest wszysko w pobliżu wlotu kominana jakieś 30X30cm w takim kwadracie ale tą cienką sklejkę z tapetą będę musiał wymienić gdyż jak suszyłem to się prawie rozsypała i tak się zastanawiam co tam włożyć gdyż takiej cienkiej sklejki nie można dostać myślę o takich płytkach plastikowych co są łazienki wykładane,na razie mi nic do głowy nie przychodzi,może ktoś podpowie co tam zastosować. Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cienkiej sklejki potrzebujesz? 3 mm ? Spokojnie do dostania, wymierz jaki CI brakuje , bo mi chyba zostanie kawałek, mogę Ci dosłać, jakby co...a materiały dedykowane do łazienki niech tam znajda zastosowanie :)

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.