Jump to content

Postoje w terenie?croatia

Recommended Posts

witam

Planuje podroz po chorwacji(samochodem kampingowym) i zastanawia mnie temat postoju poza kampingami.

Czy jest to uregulowane jakimis przepisami?

Jesli spodoba mi sie jakas dzika plaza to czy moge sobie zaparkowac w poblizu i sie przespac , bez obawy ze rano zobacze mandat za wycieraczka??

stawanie na parkingach, czy nocleg "w polu"?

z gory dziekuje za wszelkie info

klo

Na terenie Chorwacji postój na dziko jest absolutnie zabroniony i z upodobaniem ścigany przez ichniejszą policję. Myślę nawet, że nie tyle zastałbyś rano mandat za wycieraczką, co zostałbyś w środku nocy obudzony przez stróżów prawa. Ucieszyliby się niemożebnie :ok: ...

w środku nocy obudzony przez stróżów prawa

a to u nich nie ma czegos takiego jak świete prawo do ciszy nocnej ?? :ok:

w środku nocy obudzony przez stróżów prawa

a to u nich nie ma czegos takiego jak świete prawo do ciszy nocnej ?? :)

Jest. Na kempingach :ok::ok::ok:.

• 3 weeks later...

Witaj. Mimo iż minęło troszkę czasu na odpowiedz, ale dopiero dziś zobaczyłem Twoje pytanie. Proponuję odwiedzić stronę http://www.cro.pl/forum/ tam znajdziesz wyczerpującą informację w tym temacie. Możesz śmiało nocować na parkingach stacji benzynowych w miejscach przeznaczonych do tego celu (przyłącze prądu oraz możliwość zrzutu brudnej wody za opłatą) Wykaz stacji znajdziesz na podanej stronie ewentualnie zadasz pytanko i Cromaniacy zaraz ci odpowiedzą. Dodatkowo poinformują gdzie można biwakować bez opłat i jak to robić.