Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie Burstner Scala


Michalcc

Rekomendowane odpowiedzi

Po całym tygodniu intensywnych poszukiwań przyczepy i wielkich rozczarowaniach, o których lepiej nie wspominać stwierdzam, że nasz rynek przyczep używanych jest nafaszerowany trupami. 

Komisy i handlarze żyrują na klientach bez pojęcia i kupujących pierwszą w życiu cepke - poziom opowiadanych bajek znacznie przekracza handlarzy samochodów.

Regułą jest:

1. Zaniżanie w ogłoszeniach dmc

2. Zawyżanie w ogłoszeniach roku produkcji. 

3. Wmawianie, że "tutaj nic nie czuć, nic tu nie śmierdzi, nie wiem co Pan czuje poza naturalnym zapachem przyczepy"

4. 90% przyczep pochodzi od starszego małżeństwa, które cepke trzymało w garażu. Jedna z cepek pod Warszawą rzekomo pochodziła nawet od księdza, inna zaś od Dyrektora Hobby w Danii.

 

W związku z powyższym, wczoraj wyruszyłem do Białegostoku, celem odwiedzenia jednego z tutejszych forumowiczów. Wizyta ta zaowocowała nabyciem Buerstera Ventana Avangarde

 

http://forum.karawaning.pl/topic/17251-s-burstner-ventana-avantgarde-rok-prod-1999-dmc-1200/

 

Przyczepę odprowadziłem od razu na mazury i zabrałem stamtąd swojego Burstnera Club 1989r.

Dzięki temu miałem okazję jedną noc spędzić w nowym nabytku...

Przesiadka z Club 89r. do Ventany 99r. to jak wyjść z przydrożnego motelu i udać się do hotelu czterogwiazdowego :)

 

 

Największe dla mnie zaskoczenie to stan przyczep... Żadna oglądana przyczepa z lat 98-2001 technicznie nie dorównywała do stóp mojemu Clubowi 89r.

Czyżby przyczepy z lat osiemdziesiątych była o tyle solidniejsze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi z ciekawości - ile ona ma długości wewnątrz.

 

Ostatnio słyszałem, iż długość a raczej /symbol przy marce/ nie jest taki sam co długość przyczepy.

Niektóre marki liczą długość wewnętrzną, do najbliższego załamania dachu...np. w stronę bakisty, a tam może jeszcze dojść 0,75m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszej szukałem jedną godzinę. Decyzja, poszukiwania, oględziny, zakup.

 

Drugiej szukałem tydzień w ogłoszeniach i kolejny tydzień jeździłem....

 

W przypadku pierwszej kupiłem od razu - super zakup, aż żal sprzedawać

W przypadku drugiej obejrzałem ok 20 róznych egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam żadnego komisu.... Tam gdzie ja byłem - same trupy.

Lepiej jest z ogłoszeniami prywatnymi.

 

A czego szukasz???? Może oglądałem coś co mogę polecić...??? Widziałem przyczepy również w miare ciekawe, ale np. dmc mi nie pasowała.....

Edytowane przez Michalcc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już coś. Zobaczymy jak u mnie pójdzie. Jak narazie przeglądam na necie ale już powoli zbliża się termin żeby ruszyć w teren (sezon się skończył).  Swoją drogą polecasz jakiś komis w poblizu Warszawy?

 

a tutaj byłeś?

 

http://forum.karawaning.pl/topic/2979-grodzisk-mazowiecki-%C5%BCel-wod/

 

na forum zebrał dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.