Skocz do zawartości

Dethleffs 650 - prośba o pomoc w podjęciu decyzji


asia_dd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

pilnie proszę o pomoc w podjęciu decyzji - kupować czy nie.

Przyczepa Dethleffs z 2004 roku, bez przedsionka. Cena 21 000 PLN. Rozkład, który idealnie mi pasuje. Wnętrze świeże w bardzo dobrym stanie. Klimatyzacja. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Moje wątpliwości wzbudza:

1.  delikatna nierówność na dachu i wygięcie szafek wiszących po obu stronach przyczepy ( 2 i 3 zdjęcie) - czy może to wskazywać na jakąś poważną wadę (np. pęknięcie, wygięcie budki)? A może się czepiam.

2.  brak toalety opróżnianej zewnętrznie. Zastanawiam się czy można taką dorobić - miejsce w łazience by się znalazło.

3. wilgotna podłoga pod prysznicem (kolega sprawdzał od zewnątrz przyczepy-nie robiłam tego osobiście więc trudno mi o szczegóły) - czy ewentualnie można taką wadę wyeliminować - uszczelnić wyciek i osuszyć podłogę

 

Dodam że przyczepa ma stać w jednym miejscu przez cały rok

 

Zdjęcia zamieściłam w galerii: http://forum.karawaning.pl/gallery/album/632-dethleffs-650/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli buda ma stac jako stacjonarka to lepiej pomyslec nad domkiem holenderskim zyskasz wtedy dodatkowe m\2 a cena bedzie podobna i bedzie to napewno przestronniejsze,a co do podlogi w lazience idzie to naprawic tylko niewiem czy bedzie to oplacalne najprosciej jest wyciac podloge i wstawic nowy kawalek ale skoro tam jest wilgoc to i w scianie tez bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek Holenderski jest na kołach i teoretycznie mogą cię cmoknąć .

Najwyżej dopłać im z stanie.

Ale i tak zawsze właściciel pola ma ostatnie zdanie, a co do przyczepy to do ceny dochodzi koszt naprawy

który może być spory, oraz montaż kibelka, oraz inne kwiatki które mogą wyjść w praniu.

Ja bym szukał dalej, bo lubię jak  coś jest sprawne po zakupie a nie od razu jazda po warsztatach i naprawy.

No ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest fajna ale do końcowej ceny musisz doliczyć naprawę, a to czasami bez rozebrania przyczepy

jest niemożliwe do wyceny, bo montaż kibelka to można wycenić raczej bez problemu.

Takie duże przyczepy raczej słabiej się sprzedają a więc i ich cena jest nieraz niższa od jednoosiowych.

No i nie patrz na rocznik bo to w przypadku przyczep raczej jest na drugim miejscu, liczy się stan techniczny.

Było kilka tematów jak kosztowne i pracochłonne są naprawy przyczep, to fajna lektura przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi zależy żeby ktoś doświadczony przyjrzał się wiszącym szafkom, są wygięte w lekkiego banana po obu stronach przyczepy i stwierdził czy może to być oznaka jakiejś poważnej wady. Obecnie przyczepa jest jeżdżąca, niedawno przejechała pół Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bananowe szafki, to chyba norma, dosyc cienkie ściany przyczepy nie sprzyjaja trzymaniu sie w nich wkretow, ktore jak na zlosc sa średnicy 3 mm. U mnie tak jest i sie z tym pogodzilem, mozna sprobowac podkrecic na jakies grubsze 3,5-4 mm, tylko na dlugosc uwazac i zeby nie rozsadzic rozetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budka ma być stacjonarna, to trzeba się poważniej zastanowić/ukierunkować do jej zakupu.

Mokra nie oznacza że próchno/zgniła/remont natychmiast. Mokra podłoga w łazience nie dowodzi że wymaga wymiany.

Jeśli jest mokra ale twarda - osuszyć, uszczelnić/naprawić by nie postępowała żadna dalsza destrukcja.

Mebelki również , jeśli nie będą narażone na wstrząsy - wzmocnić, poprawić mocowanie/naprawić i zapomnieć.

Do tych czynności potrzeba odrobina ikry, chociaż jedna prawa ręka, odrobina pasji i nieskomplikowane narzędzia.

Ponadto, istnieją takie przewiewne/zdystansowane zadaszenia na przyczepy stacjonarne, są one zazwyczaj znacznie szersze od szerokości budek, właśnie by w ewentualne nieszczelności nie dostawała się woda.

Dobra cena w stosunku do spełnianych oczekiwań, jestem za!

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz cos zamoklo to na pewno nie bedzie juz tak stabilne i w 100% szybciej sie popsuje nie widzimy zniszczen a opis tez jest taki nie kompletny ale za ta kase i jesma sluzyc jako stacjonarka bym nie patryl ze ladna i piekna w srodku tylko na przestronnosc i przystaje przy swoim ze w tej kwocie mozna miec ladny domek holenderski ktory moze mi sluzyc caly rok wystarczy ogrzewanie zmienic na kaloryfery i niewielki kominek lub piecyk trzeba tylko udac sie do wlasciciela pola i popytac jak to wyglada z przyczepa a jak z domkiem typu holenderskiego,a zyskamy m2 w tej samej cenie


np taki

http://allegro.pl/donki-holenderskie-domek-holenderski-skierniewice-i4398355089.html

http://allegro.pl/domek-holenderski-domki-holenderskie-wpc-i4429989912.html

http://allegro.pl/floryda-domek-holenderski-domki-duzy-wybor-i4372791566.html

takich kilka przykladow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ładne te domki, ale niestety nie ma opcji. Musi być przyczepa, z przyczyn niezależnych ode mnie.

Z egzemplarza, który opisywałam zrezygnowałam. Był zbyt ładny i tani, żeby to mogła być prawda. Najprawdopodobniej był wcześniej zalany. Więc definitywnie go przekreśliliśmy i poszukiwania zaczynam od nowa. Chciałabym przyczepę szeroką z rozkładem łóżko francuskie + piętrus + podkowa, najlepiej z osobnym prysznicem i miło gdyby miała klimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.