Skocz do zawartości

Elektryczny grzejnik konwekcyjny


radk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ponieważ nie mam w przyczepie ogrzewania typu truma bądź innego gazowego zastanawiam się nad zamontowaniem czegoś elektrycznego.

Znalazłem coś takiego

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-elektryczne/konwektory/elektryczny-grzejnik-konwekcyjny-welcome-bonjour,p4655,l1338.html

 

Czy moc 500W wystarczy?? na przyczepkę a może coś więcej?

Wiem że na niektórych kampingach z grzejnikiem 1500 W może być problem jeżeli chodzi o zbyt duży pobór mocy co dla mnie jest śmieszne lecz to osobny temat.

Nie znalazłem nic na forum na temat takich grzejników w przyczepach, jeżeli ktoś stosuje bądź zamierza proszę o paradę co do mocy no i słuszności zastosowania.

Są tańsze możliwości takie jak np

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-elektryczne/konwektory/konwektor-przenosny-mini-ch-500a-equation,p81625,l1338.html.

Pytanie brzmi co wybrać by nie żałować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiałeś się nad olejowym o mocy np 750W (względy bezpieczeństwa)

Ja taki właśnie używam w swojej budce i sprawdza się bardzo dobrze i naprawdę spokojnie wystarcza na letnie wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam panowie ja mam tez podobny problem tzn brak ogrzewania i jak te olejaki sie sprawdzaja?? a np z 1500w moze byc?? tym bardziej iz szukalem szopki duzej i lekkiej aby za viatola nie placic i otoz wlasnie taka znalazlem bez truma ale mysle jakos sie zaradzi aby cieplo bylo. myslalem tez nad tzw farelką co ey na to?

Edytowane przez WojtexJanex7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam olejowy chyba 750W (jest w przyczepie, teraz nie sprawdze). Zasadniczo wystarcza w zimne, sierpniowe noce, ale gdyby byl mocniejszy nie byloby zle. Bywalo, ze rano wlaczalem ogrzewanie gazowe bo bylo zimno zalodze. Gdybym mial kupic jeszcze raz - kupilbym mocniejszy. Wlasnie sobie przypomnialem, ze ten ma zostac przekazny na dzialke, a ja mam kupic mocnieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyczepa ma być duża to ja bym wrzucił dwa olejaki o których była mowa tzn. takich po 500-600W.

Link do przykładowego http://www.praktiker.pl/produkt,56971,214/grzejnik_olejowy.html

Ja u siebie mam taki i daje radę w chłodne dni. W tegoroczną majówkę (- 2 st. C. w nocy) grzałem olejakiem 2 kW i też dał radę, a jak wiadomo Niewiadówka do najlepiej zaizolowanych przyczep nie należy. Olejaki mają przewagę nad wszelkimi konwektorami i farelkami taką, że nie mają żadnych wentylatorów przez co są absolutnie bezgłośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie a cepka to 470 TS DMC 950kg  i mowicie ze najlepiej jednak olejaka wybrac? bo dlatego tak rozmyslam nad tym konwektorowym poniewaz jest leciutki dalo by go rade gdzies przywiesic miejsca nie brakuje a i jeszcze ma termostat takze ustawic np 21 i bedzie taka temp trzymac, jakies blokady przed przegrzaniem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwektorowy lżejszy i jak mówisz można go powiesić gdzieś na stałe, oraz nie złe rozwiązanie jak ma wentylator wymuszający obieg powietrza. Poszukaj takiego z dwoma albo trzema mocami grzewczymi. Jak deficyt fazy na polu to na małej mocy a jak prąd gęsty o idziesz na maksa. 

 

np taki: http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-elektryczne/konwektory/konwektor-elektryczny-dl01-celcia,p251717,l1338.html

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwektorowy lżejszy i jak mówisz można go powiesić gdzieś na stałe, oraz nie złe rozwiązanie jak ma wentylator wymuszający obieg powietrza. Poszukaj takiego z dwoma albo trzema mocami grzewczymi. Jak deficyt fazy na polu to na małej mocy a jak prąd gęsty o idziesz na maksa. 

 

np taki: http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-elektryczne/konwektory/konwektor-elektryczny-dl01-celcia,p251717,l1338.html

Mam to coś ,używałem nie raz w cepce. Było :ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym szukał czegoś cienkiego i lekkiego do zamocowania na scianie gdzies typu np

http://allegro.pl/energooszczedny-grzejnik-konwektorowy-metal-800w-i4880827061.html

lub cos podobnego i jesli ma być jeden grzejnik to min 1kW.

Ja u siebie planuję zamontować 2 mniejsze po około 600-700watt gdzies na 2 końcach przyczepy,teraz obecnie nie ma ich na allegro żeby Ci pokazać ale wczesniej były o grubosci 6cm i wymiarze 40x80cm do powieszenia..

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak jest z tym deficytem fazy na polach na których byliście w PL i EU?? Jestem świerzakiem w tym temacie i czy da rade udzwignąć np tv,takie ogrzewanie jakby troche chłodnym wieczorem zawiało i jakieś oswietlenie w cepce?? dodam że wszystko mam na 220 aku nie ma od nowosci ale na tzw dziko nie bede parkowac takze tylko i wylacznie na polach. dzieki za jakies info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz trumy?

Pytam, ponieważ z fazą bywa różnie (drogie i luksusowe pola mają ja 24h, a jakieś mniejsze, kameralne, półdzikie już niekoniecznie).

Byłem kiedyś na polu i popadał deszczyk. 

Jak się okazało, dostał się do jednej z rozdzielni (pomijam już fakt w jaki sposóB), i tak my grzaliśmy trumami i było ciepełko a kolega z N-ki miał juz problem bo zimno.

Oczywiście pomogliśmy itd i rodzinka jego miała ciepełko u Nas ale zanim elektryk znalazł przyczynę i naprawił instalację troszkę minęło.

A usterka objawiała się tylko w trakcie jak on załączał swoje grzanie, bo samo światełko działało wszystkim bez problemu.

 

Pytam tylko pod tym katem, bo tak "faza" nie bardzo Cię będzie interesować w sytuacji kryzysowej a tak uzależnisz się od niej w 100% i nawet latarka czy jakaś lampka nie pomogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.