Skocz do zawartości

Co to za NITY ?


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę. Jak zerwę je od strony puf to będą rozrywały pufy bo płasko się nie zerwą. Jak od wewnątrz zawiasu - to nie zamknie się zawias. One są zanitowa ne płasko jak nity przy jeansach.


A muszą być akurat takie nity? Może zastosuj zwykłe zrywalne aluminiowe lub jakieś wkręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego mocuje plastikowe zawiasy w kanapach. Można takie nity gdzieś kupić i zacisnąć w warunkach garażowych? Czy potrzebna jest jakaś zaciskarka ?

 

To są "napy". Jeśli są dłuższe, a pewnie są, bo piszesz, że maja być do mocowania zawias, to są to tzw. "nity rymarskie" i pod taką nazwą musisz szukać. Znajdziesz bez problemu. Zaciśnięcie bez zaciskarek jest oczywiście możliwe, jednak dobrze mieć do tego specjalne gniazdo i stempel. Jeśli wykażesz się odrobiną wprawy, to wystarczą dwa niewielkie młotki, mniejszy i trochę większy (mniejszym ostukujesz, a większy służy jako "kopyto").

Do zastosowań, o których piszesz, szukaj nierdzewnych lub mosiężnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są "napy". Jeśli są dłuższe, a pewnie są, bo piszesz, że maja być do mocowania zawias, to są to tzw. "nity rymarskie" i pod taką nazwą musisz szukać. Znajdziesz bez problemu. Zaciśnięcie bez zaciskarek jest oczywiście możliwe, jednak dobrze mieć do tego specjalne gniazdo i stempel. Jeśli wykażesz się odrobiną wprawy, to wystarczą dwa niewielkie młotki, mniejszy i trochę większy (mniejszym ostukujesz, a większy służy jako "kopyto").

Do zastosowań, o których piszesz, szukaj nierdzewnych lub mosiężnych.

Kurcze jak oni w takim razie to ponitowali w Knausie jak przy tych klapach od kanap nie ma zbyt wiele miejsca zeby bawić się w młoteczkowanie :) jutro chyba muszę szukać innego roziązania, zastąpić je czymś.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak oni w takim razie to ponitowali w Knausie jak przy tych klapach od kanap nie ma zbyt wiele miejsca zeby bawić się w młoteczkowanie :) jutro chyba muszę szukać innego roziązania, zastąpić je czymś.

 

W fabryce nikt nie "młoteczkuje", mają przyrząd.

To wcale nie jest trudne. kup kilkanaście na próbę i sam się przekonasz :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę. Jak zerwę je od strony puf to będą rozrywały pufy bo płasko się nie zerwą. Jak od wewnątrz zawiasu - to nie zamknie się zawias. One są zanitowa ne płasko jak nity przy jeansach.

Ojtam ...ojtam. Da się  bez problemów. Mam temat obcykany u siebie.

 

W części nieotwieranej zastępujesz wkrętem ze  stożkowym łbem . Przewiercasz wiertłem fi3-4 przez mosiężny nit. Część  nita pod sklejką zostaje przewiercona i niech sobie tam tkwi na wieki. - Wkręt  przechodzi przez zawias / sklejkę  siedziska i przez łeb bądź pozostałość  po starym mosiężnym nicie  aż do listewki konstrukcji skrzyni.

Po stronie unoszonej zastępujesz nitem zrywanym fi4 także o stożkowym łbie aplikowanym z góry by stożek został osadzony w zawiasie , a od spodu dajesz na nit przed zaciśnięciem podkładkę  by nie przeleciał Tobie w czasie zaciskania przez sklejkę  . Od spodu grzybek zaciągniętego nita wadzić  będzie o w/w listewkę  konstrukcji siedziska uniemożliwiając całkowite domknięcie klapy, więc smarujesz go np. pastą  do zębów albo pomarańczowym utwardzaczem od jakiejś szpachli i lekko domykasz klapę  odciskając mazidło na listewce . W ten sposób masz zaznaczone w listewce gdzie wykonać  dołki na odpowiednią  głębokość  wiertłem fi6 i w tych miejscach zaciągnięty czop nita ma gdzie się  schować  w ostatniej fazie domykania klapy i wszystko pięknie się  zamyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam ...ojtam. Da się bez problemów. Mam temat obcykany u siebie.

 

W części nieotwieranej zastępujesz wkrętem ze stożkowym łbem . Przewiercasz wiertłem fi3-4 przez mosiężny nit. Część nita pod sklejką zostaje przewiercona i niech sobie tam tkwi na wieki. - Wkręt przechodzi przez zawias / sklejkę siedziska i przez łeb bądź pozostałość po starym mosiężnym nicie aż do listewki konstrukcji skrzyni.

Po stronie unoszonej zastępujesz nitem zrywanym fi4 także o stożkowym łbie aplikowanym z góry by stożek został osadzony w zawiasie , a od spodu dajesz na nit przed zaciśnięciem podkładkę by nie przeleciał Tobie w czasie zaciskania przez sklejkę . Od spodu grzybek zaciągniętego nita wadzić będzie o w/w listewkę konstrukcji siedziska uniemożliwiając całkowite domknięcie klapy, więc smarujesz go np. pastą do zębów albo pomarańczowym utwardzaczem od jakiejś szpachli i lekko domykasz klapę odciskając mazidło na listewce . W ten sposób masz zaznaczone w listewce gdzie wykonać dołki na odpowiednią głębokość wiertłem fi6 i w tych miejscach zaciągnięty czop nita ma gdzie się schować w ostatniej fazie domykania klapy i wszystko pięknie się zamyka .

Zrobione wg Twojego przepisu. Dziękuję za pomoc teraz jest solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.