Skocz do zawartości

Hobby 460 vs 495 - do oceny


Bienias

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, poproszę o wtępną ocenę budek

 

http://otomoto.pl/hobby-prestige-495-z-niemiec-jak-nowa-T4317536.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=4284709968

 

Którą ewentualnie wybrać, 495 wygląda na nowszą i ma o szafę więcej, z kolei w 460 jest przedsionek i bagażnik na rowery.

 

Auto mam 2300 kg DMC więc obie zmieszczą się w 3,5t.

 

Licząc na Wasze doświadczenie poproszę o ewentualne sugestie i opinie. Obaj panowie to handlarze więc troszkę jestem nieufny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie od handlarzy... więc należałoby najpierw zwrócić uwagę na ich stan.

DMC tej 460 to tylko 1000kg a więc moim zdaniem mało jak na tą przyczepkę.

 

495 ma coś dziwnego nad tylnym zderzakiem po lewej stronie.

 

Przedsionek lub markizę w przyczepie warto mieć. Cena od 1000zł więc warto wziąc pod uwagę jego brak przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

495 ma coś dziwnego nad tylnym zderzakiem po lewej stronie.

 

 

 

Mówisz o tych niebieskich łatkach koło okna? Domyślam się, że to "zaślepki" po urwanej rączce.

 

Jak patrzałem na innych ogłoszeniach to DCM były takie same jak w ogłoszeniach - 460  1000 kg dmc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tych niebieskich łatkach koło okna? Domyślam się, że to "zaślepki" po urwanej rączce.

 

 

Co do mas to wydawało mi się że są cięższe, ale jeżeli więcej takich znalazłeś to mogę się mylić.

 

Tak, to niebieskie to zaślepki po urwanej rączce.. pytanie w jakich okolicznościach, ale ja myślałem o tym: (zauważ że to ta sama strona co wyrwana rączka.

post-4365-0-79808600-1402522884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się uczę, więc ze znakiem zapytania... nie podobają mi się zewnętrzne, boczne ściany tej 460 - lewa i prawa na prawo od drzwi, takie jakby zacieki, ale może tylko z zewnątrz. przód chyba robiony? - pod oknem ciemniejszy kolor. podobne hobbiaki z dmc 1000-1100 są nieco mniejsze. w ogóle Hobby są ok 100 kg cięższe niż większość przyczep, przez co robią się mniej ładowne.

a ta 495 powinna mieć przynajmniej ok.1300 dmc.

 

hm... sobie popisałam, a miało być do kolegów ;p muszę poszukać babskich wątków :D

Edytowane przez magdu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mas to wydawało mi się że są cięższe, ale jeżeli więcej takich znalazłeś to mogę się mylić.

 

Tak, to niebieskie to zaślepki po urwanej rączce.. pytanie w jakich okolicznościach, ale ja myślałem o tym: (zauważ że to ta sama strona co wyrwana rączka.

 

Masz na myśli ten jasnoniebieski zaciek czy te dwa "dyngsy"? Dyngsy są w każdej ale ten zaciek to może jakiś silikon.

jeszcze się uczę, więc ze znakiem zapytania... nie podobają mi się zewnętrzne, boczne ściany tej 460 - lewa i prawa na prawo od drzwi, takie jakby zacieki, ale może tylko z zewnątrz. przód chyba robiony? - pod oknem ciemniejszy kolor. podobne hobbiaki z dmc 1000-1100 są nieco mniejsze. w ogóle Hobby są ok 100 kg cięższe niż większość przyczep, przez co robią się mniej ładowne.

a ta 495 powinna mieć przynajmniej ok.1300 dmc.

 

hm... sobie popisałam, a miało być do kolegów ;p muszę poszukać babskich wątków :D

Właśnie też nad tym myślałem, czy brudne, czy co to za zacieki. Bardziej mnie zastanawia ten ciemny kolor pod oknem i załamania światła na przednim lewym narożniku na wysokości okna. Z tego co widziałem to 495 po 92 roku miały już 1300 kg.... W którymś wątku czytałem, że na zachodzie różne cyrki wpisywali na życzenie klienta aby mu pasowało pod auto.

 

A pisać kolego, to jak najwięcej bo człowieka to ostudzi i czasem ustrzeże przed kupieniem miny. :]

Edytowane przez Bienias (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby 460. To nie zacieki, tylko wypłowiała farba.Brudne zacieki widać z tyłu. Załamywanie światła na przednich narożnikach wynika z konstrukcji pustych narożników. Rok produkcji 1990, wiec nic dziwnego, że powierzchnia nie jest idealnie okrągła. Wyposażenie jest niezłe, ale na tych zdjęciach nie widać nic. Poproś o więcej zdjęć. I najważniejsze: nie ma przyczep, które: Przyczepka ABSOLUTNIE nie wymaga wkładu finansowego!!! , a zwłaszcza takiej z 1990 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poproszę o wtępną ocenę budek

 

495 to nowszy model Hobby i rzeczywiście ma 1200dmc. opis ogłoszenia skromny, brak przedsionka ? jeśli handlarz się postarał to wyprzeda luzem wszystko co może wyjąć z budki na innych aukcjach...

cena 495 jest dobra nawet bez przedsionka który można dokupić.

 

460 ( dmc 1000 - może tyle mieć) opis fajny i ma przedsionek. bez szafy pewnie przeżyjesz, ale te pół metra zawsze coś.

bagażnik na rowery to żaden luksus. klima albo moover gdyby miała to tak.

 

warto obydwie obejrzeć i stwierdzić stan na miejscu.

ja atakowałbym w kierunku 495 :yes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Robaka bo niedawno w szale remontowym  "przewinął" swoja przyczepę na lewą stronę :)

 

A teraz na poważnie: 460-tka miała malowany tylny dół.

 

Ciemnobrązowy pas urywa się na wysokości trójkątów odblaskowych.

Co ciekawe - macie porównanie przyczep hobby z tego samego rocznika i z przełomu epoki.

460 reprezentuje starszy typ malatury i konstrukcji (zaokrąglony tyłek, inny model bakisty), 495 jest już po lifcie - ta malatura obowiązywała do 93 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A pisać kolego, to jak najwięcej bo człowieka to ostudzi i czasem ustrzeże przed kupieniem miny. :]

Przeprzaszm najmocniej KOLEŻANKO :blagac:

 

ps. przejrzałem Twój wątek z szukania budki i stwierdzam, ze wiedzę już masz sporą, a ode mnie 1000% większą od mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Hobby 460 chyba nie jest z 90r.

Najwyżej z 89r.

Wskazuje na to tabliczka znamionowa starszego typu bez nr. VIN a z numerem seryjnym przyczepy.

Od 90 r. w Hobby zmieniło się malowanie, zderzak, bakista, typ okien itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne grono ponownie!

 

Dziś pierwszy raz pojechałem oglądać przyczepę - tą z pierwszego linku (bo z drugiego została zdyskwalifikowana na starcie).

Przeżyłem szok, jak można tak okłamywać ludzi, zacząłem się zastanawiać, czy aby to ta sama przyczepa. Przez telefon właściciel mówił w superlatywach na miejscu również, oględziny były powierzchowne bo nie było sensu dalej marnować czasu.

Lewy narożnik przodu - mokre poduchy od przecieku (fajnie, bo akurat tu od dwóch dni pada), na górze w szafce płyta odeszła wraz z zszywkami, obok wywietrznika dramat, tylny narożnik na zewnąt uciekł jakieś 2 cm od konstrucji (widać na zdjęciu przy lampach), drugi narożnik też jakić robiony, pogięta belka od spodu z tyłu, dospawywana łapa. Podłoga łatana jakimiś płytami, pod oknem biały silikon. Sorry za słabe zdjęcia ale telefonem.

Sprzętów nawet nie sprawdzałem ;)

Uciekałem bez pytania o dalszą cenę.

 

Najlepsze było na koniec.

Kolega zobaczył Astrę z 2006 i zaczął ją badać (oczywiście była przetrącona), ale patrzy na kartkę - przebiego coś 180 tysi, wchodzi do auta a tam na liczniku 128 tysi..... Sprzedwaca jest tak skrupulatny, że zapomniał zmienić kartkę po cofnięciu licznika. Tłumaczył się, że mu tak Niemiec podawał przez telefon i pewnie się pomylił. Hahaha kreatywnością nie grzeszył, choć był miły.

 

Pytanie, czy trafiłem na felerny egzemplarz, czy wszystkie w tym wieku takie będą, czy angielki będą lepsze- zawsze troszkę młodsze, np. swift challenger czy bailey?

post-16942-0-98239200-1403705501_thumb.jpg

post-16942-0-84487700-1403705506_thumb.jpg

post-16942-0-34258000-1403705512_thumb.jpg

post-16942-0-69765000-1403705517_thumb.jpg

post-16942-0-51803000-1403705524_thumb.jpg

post-16942-0-36979900-1403705528_thumb.jpg

post-16942-0-80447800-1403705533_thumb.jpg

post-16942-0-10397700-1403705540_thumb.jpg

Edytowane przez Bienias (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając stan jako właściciel 460tki po latach użytkowania zamieniłbym na 495ke jeśli była by w takim stanie jak moja

w 460 w razie niepogody komunikacja z powodu małej odl kuchni od łazienki jest problemowa dla dwójki  ludzi o DMC zestawu powyżej 200kg ;):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.