Skocz do zawartości

Transformator, zasilacz na 12v


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę przerobić instalację mojej cepki i przy okazji wymienić stary transformator który podłączany mam do instalacji w toalecie. Z wyglądu datuje go na 18 wiek :) Dodatkowo jest dość słaby, zasila pompkę i oświetlenie 12 v ( 2 żarówki w kibelku i kuchni) a jak podepnę swietlówkę 12v z przedsionka to całkowicie odmawia współpracy.

 

Co powiecie na taki zasilacz do oświetlenia halogenowego 12v 60W z marketu budowlanego? Można tego użyć? 

Jak nie tego to czego?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przerobić instalację mojej cepki i przy okazji wymienić stary transformator który podłączany mam do instalacji w toalecie. Z wyglądu datuje go na 18 wiek :) Dodatkowo jest dość słaby, zasila pompkę i oświetlenie 12 v ( 2 żarówki w kibelku i kuchni) a jak podepnę swietlówkę 12v z przedsionka to całkowicie odmawia współpracy.

 

Co powiecie na taki zasilacz do oświetlenia halogenowego 12v 60W z marketu budowlanego? Można tego użyć? 

Jak nie tego to czego?

Halogeny nie wymagają  prądu stałego i z tego powodu 99% dedykowanych do nich zasilaczy mają  na wyjściu prąd zmienny ( AC) .Są  to najczęściej gołe transformatory.  Jeśli w przyczepie posiadasz oświetlenie ledowe lub pompkę  to potrzebujesz zasilacza z wyjściem DC (prąd stały)12V a nie AC (prąd zmienny) 12V.

W tym samym markecie poproś  o "zasilacz do świateł led" a nie do halogenów. Wówczas dostaniesz z odpowiednim wyjściem DC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

Zasilacz-transformator, chcę wymienić bo jest:

- za słaby,

- za duży,

- za mało estetyczny, 

- podłączany na sztukę do gniazdka i prowizorycznej kostki 12v w kibelku.

 

PS. W innym wątku znalazłem taki zasilacz :http://www.ledon.pl/pl/zasilaczeimpulsowe/2383-zasilacz-impulsowy-rs-150-12-12a-meanwell.html

 

Czy waszym zdaniem warto dołożyć i kupić? W czym będzie lepszy od takiego marketowca?

Edytowane przez Tsport (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki mam i sobie chwalę. Wyjście 12V DC, ale ma regulację więc można podbić do ok. 13.5V DC.

Marketowe jakoś mnie nie przekonują, ale to subiektywne odczucie.

Jeśli za mniejsze pieniądze, to rozważałbym zakup zasilacza do Xbox-a (12V, 14.5A, 175W) lub (16.5A, 203W) - wielkości niecałej standardowej cegły, ale sporo lżejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam taki. jest doćc slaby ale robi swoja robotę.

A pisze o tym dlatego, że ma świetną funkcję - ma wejście 12V i wyjście 12 V oraz wejście 220V.

Na wejście 12V jest aku, na wyjściu są pompki i dodatkowe gniazdo 12V. Jak urżądzenie ma prąd na 220V to odcina aku, a jak nie ma 220V to podaje z aku - super sprawa bo nic nie musze przęłanczać. Chce jeszcze podpiąc po transformator oświetlenie przyczepy które mam na ledach. Myslę, że powinno pociągnąc.

 

post-2823-0-63506100-1400739633_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsport , też mam taki modułowy jak z linku który podałeś tylko większej mocy. Od 2 lat sprawdza się idealnie.Tylko ta cena jakaś kosmiczna... :look:   Mam chyba jeszcze ze dwa nowe  w domu (takie po 150W) jak byś był zainteresowany to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.