Skocz do zawartości

Hobby Prestige 535


gravediggie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam na imię Konrad, mieszkam w Szczecinie. Jestem dość początkującym użytkownikiem przyczepy. Posiadam Hobby Prestige 535 z 1983roku. Nic niezwykłego w porównaniu z niektórymi z Waszych maszyn ale pomyślałem że umieszczenie tego postu to dobry pretekst żeby się przywitać.

 

Przyczepa używana jest przeze mnie stacjonarnie nad jeziorem, jest sprawna, sucha i w sam raz na moje i mojej rodziny potrzeby. Układ z podkową z jednej i zamykaną sypialnią z drugiej strony bardzo się w naszym wypadku sprawdza.

 

Przyczepa wymaga kilku  zabiegów (np wymiany pompy wody). Na szczęście są to drobne rzeczy i myślę że z pomocą internetu (i forum) uda się wyeliminować jej braki.

 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

 

Konrad

post-16140-0-57777500-1400573617_thumb.jpg

post-16140-0-53149900-1400573623_thumb.jpg

post-16140-0-39853400-1400573628_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna cepa z dobrych czasów strzeż szczelności i jeszcze długo posłuży jeśli masz tam prąd to wymień banie na 30/60l karnister  wsadż grzałę 300w z termoreg. z grzejnika łazienkowego i masz ciepłą wodę bez zmiany inst pompkę za 100 kupisz markową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam tam prąd, pompkę kupiłem, w weekend będę w przyczepie i ją zainstaluję. Zastanawia mnie tylko kwestia zasilania pompki. Znalazłem w internecie instrukcję do prestige 535 z 1984 roku i wg schematu wynika że nie ma tam podpięcia do akumulatora tylko transformator - najprawdopodobniej wbudowany w okap. i Faktycznie jest na listwie okapu przełącznik z 230/12 i symbol transformatora. Mam nadzieję że będzie działać. W kranach są mikrostyki.

 

Patent z grzałką akwariową znam - tak właśnie zrobię, dzięki wielkie za informacje!

 

ps gdyby komuś była potrzebna instrukcja (j. niemiecki) do tego modelu - służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale grzanie grzałą akwariową dla tego baniaka potrwa kilka dobrych godzin!

sprawdziłem organoleptycznie dla zbiornika 30 litrowego i szału nie ma. ledwo letnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregorY,

 

Dzięki za info - generalnie nie spodziewam się cudów po grzałce akwariowej - mam w domu akwarium i wiem jak to wygląda. Wystarczy mi woda letnia dla dziewczyn żeby ręce opłukać, ja korzystam z sanitariatów na polu. A tak przy okazji - czy te przyczepy (prestige, exellent itp) były seryjnie wyposażane w podgrzewacze wody? W jakiejś np bardziej wypaśnej wersji? Chodzi mi o roczniki z lat 80tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Powiem ci że na początku lat 90-tych również był to rarytas. Najczęściej zbiornik 10 litrów i pompka.

 

Znajdź sobie termę bezciśnieniową i masz gorącą wodę na 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.