Skocz do zawartości

Termopara


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kupnie przyczepki Chatou chciałem odpalić kuchenkę. Kupiłem reduktor, butlę gazową. Niestety po załączeniu kuchenka nie działa . Chcąc dostać się pod blat kuchenki nie mogłem odkręcić termopary, ostatecznie odkręciłem ją od strony pokrętła. Czy można takową kupić . Czy musi ona być dedykowana tylko do kuchenek z przyczep czy tez może być zamiennik. Zastanawiam się czy powodem braku reakcji kuchenki mogłobyc to że przyczepka nie była podłączona do zasilania zewnetrznego. Ale czy to ma znaczenie? Czy zna ktoś może adres sewisu gazowego w okolicy Koszalina?

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawory były otwarte z gazem,które są w szafce !.Nie mówie że tak jest ale często się tak zdaża,że tu się wysilają koledzy a zawory zamknięte,haha

Odpalając nie wystarczy przekręcić pokrętło jak w domu, ale jeszcze wdusić podczas odpalania  i trzymać jakiś czas, aż termopara chwyci.

Jak nie wdusisz !!,nie puścisz gazu  żeby potem go zapalić.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kupnie przyczepki Chatou chciałem odpalić kuchenkę. Kupiłem reduktor, butlę gazową. Niestety po załączeniu kuchenka nie działa . Chcąc dostać się pod blat kuchenki nie mogłem odkręcić termopary, ostatecznie odkręciłem ją od strony pokrętła. Czy można takową kupić . Czy musi ona być dedykowana tylko do kuchenek z przyczep czy tez może być zamiennik. Zastanawiam się czy powodem braku reakcji kuchenki mogłobyc to że przyczepka nie była podłączona do zasilania zewnetrznego. Ale czy to ma znaczenie? Czy zna ktoś może adres sewisu gazowego w okolicy Koszalina?

Pozdrawiam

 

Witam !

Czy dobrze rozumiem ? Pierwsza rzecz, którą zrobiłeś, gdy nie mogłeś uruchomić kuchenki, to było wymontowanie termopary ???  :look:

Nie opisujesz problemu dokładnie, a moje pytania (choć sprawa oczywista) wynikają z treści Twojego posta. Wynika z niego, że Twoja wiedza w tym zakresie jest niewielka.

 

 

Ile palników ma kuchenka ? Czy wszystkie nie działały ? Czy wiesz, jak prawidłowo uruchamia się taką kuchenkę ? Czy zawory główne były w pozycji "otwarte" ? Czy po przekręceniu pokrętła zaworu palnika, wcisnąłeś je i przytrzymywałeś w tej pozycji przez ok. 10 sek. ?  Czy gaz wydobywał się z palników, czy nie ?

Jeśli nie masz automatycznych zapalaczy przy palnikach, to podłączenie przyczepy pod zewnętrzne zasilanie 230 V, nic nie zmieni.

 

P.S.

Niedawno odpowiadałem na pytanie forumowicza, który rozebrał cały piec i główny zawór, a przyczyną braku działania pieca był wyłącznie brak umiejętności (wiedzy), jak prawidłowo posłużyć się pokrętłem zaworu. :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzięki za zainteresowanie.

Jestem nowicjuszem  karawaningu, i jestem na początu przygody z tym rodzajem turystyki i wypoczynku

Rzeczywiście moja wiedza na temat gazu w przyczepce jest znikoma.

Kupiłem ją w zeszłym roku jesienią i nie miałem czasu zająć się tym tematem.

Z tego co wiem poprzedni włściciel nie uruchamiał jej podczas uzytkowanie kempingu, poprostu miał kuchenke na zewnątrz. Na pytanie czy lodówka działa odpowiedział ze tak i temat uważałem za zamkniety.

Przyszła wiosna, i potrzeba uruchomienia zasilania gazowego.

Kupiłem nowy reduktor gazowy, wąż, butlę  turystyczną z gazem. Poprosiłem kolegę z czujnikiem gazowym ,aby sprawdził szczelność układu. Podłączyłem butlę otworzyłem zawory gazowe ( z  zu na activ)   wewnatrz budki i zong. Szczelność okazała się być , ale niestety nie mogłem odpalić kuchenki. Teraz dopiero czytam ze potrzeba przytrzymać kurek przez jakiś czas.

Przyczepka Chatou 320 z 1984 r, instalacja gazowa 30 M.BAR ,kuchenka jest dwupalnikowa,.

Przy demontażu palników zauważyłem uszkodzone uszczeli (między palnikiem a płytą kuchenki) kupiłem , dopasowałem i założyłem.

Co do termopary nie mogłem odkręcić nakrętki na czujniku, nie pomógł WD40 , jak pisałem wcześniej zdemontowałem go od strony zaworu. Jest cały oprócz  gwintu który  trochę ucierpiał , mam nadzieję że jest sprawny. Myślę że jutro zmontuję wszystko do kupy i odpalę zgodnie z waszymi sugestiami.

Jeśli nadal będzie problem to zrobię fotodokumentację i znowu zwrócę się do Was koledzy o porade.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.