Skocz do zawartości

Montaż uchwytu TV w kilku krokach


Rekomendowane odpowiedzi

W wolnej chwili zmieniłem istniejącą półkę na ramię do TV. Pomysł był taki by TV można było oglądać

z "dużego pokoju" lub leżąc na łóźku.

Nie wiem czy takie półki były w standardzie, czy poprzednik to wyrzeźbił sam ale było tak :

 

01

 

Mój TV to Blaupunkt 21,5" i potrzebował takiego uchwytu :

 

02

 
Usunąłem istniejącą konstrukcję :
 

03

 
Dociąłem bok półki /przydatna była suszarka do "wymodelowania" plastikowej listwy na krawędz płyty/ i wszystko zamontowałem :
 

04

 

Teraz jest tak i mam nadzieję, że nie spadnie :)

 

05

  

06

 
pozdrawiam
Bartek
Edytowane przez Bartek_BYD (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bartek, pamiętasz może jaka jest w tym uchwycie odległość od tyłu telewizora do ściany przy "złożonym" TV ? Złożonym TV to mam na myśli, kiedy jest maksymalnie, równolegle dosunięty do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE ,he tez wczoraj montowałem dokładnie taki sam uchwyt. Fajny , lekki :)

 

I chyba tani /60 PLN/ :)

Kolego Bartek, pamiętasz może jaka jest w tym uchwycie odległość od tyłu telewizora do ściany przy "złożonym" TV ? Złożonym TV to mam na myśli, kiedy jest maksymalnie, równolegle dosunięty do ściany.

 

Nie pamiętam, wieczorem zmierzę i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5cm

Dzięki za odpowiedź. Mnie zależało żeby TV był jak najbliżej ściany w pozycji "0". Kupiłem bardzo podobny uchwyt co Ty, mianowicie: http://dk-shop.pl/pl/p/UCHWYT-LD-113-LCD-LED-WYSIEGNIK-13-23-VESA-75X75-100X100/143 Według opisu on też powinien mieć 5 cm, a w rzeczywistości ma 6 cm. Niby to tylko 1 cm, ale odstaje więcej. Po dokładnym obejrzeniu mogę go trochę podszlifować i wtedy osiągnę około 4 cm.Chodzi o to, że to zewnętrzne ramię nie chowa się między dwa ramiona przy ścianie. Nie wiem czy tak ma być, czy Chińczycy coś pomerdali z wymiarami. Czy Tobie opisana konstrukcja wchodzi między te dwa ramiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta pojedyncza listwa wchodzi cała pomiędzy. Tylko, że tak "w naturze" to cały TV "opada" i

dotyka dolną krawędzią na ściankę do zera, a u góry jest jakieś 12cm.

Grawitacyjnie przystosowuje się do oglądania na leżąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta pojedyncza listwa wchodzi cała pomiędzy. Tylko, że tak "w naturze" to cały TV "opada" i

dotyka dolną krawędzią na ściankę do zera, a u góry jest jakieś 12cm.

Grawitacyjnie przystosowuje się do oglądania na leżąco :)

Automat ??? :hehe: Może musisz dokręcić imbusy, ja tak zrobiłem. Wczoraj zamontowałem swój i w sumie też będzie pod kątem, więc odstawanie przy pozycji "0" na 6,0 cm nie przeszkadza, bo faktycznie dół TV jest prawie przy ścianie. Z racji, że TV jest nad siedziskiem kanapy, tuż nad głową, to to przechylenie w pionie powoduje, że siedząc na kanapie głową nie zawadzam. Zresztą będę siedział po przeciwnej stronie kanapy. A pod TV posadzi się kogoś, kto jest niski i nie ogląda TV (przynajmniej mu na tym nie zależy :hehe: )czyli tak zwanego "leszcza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.