Skocz do zawartości

hak holowniczy do opel. astra H kombi


bursztynka

Rekomendowane odpowiedzi

hej czesc juz sama nie wiem przyczepke udalo sie dzieki forum kupic teraz opcja holownika

byc moze zostaniemy przy naszym czyli astra h Kombi 1,6 rocznik 2005 grudzien modelowo 2006 potrzebuje pomocy w wyborze haka do niej

ktos chetny pomoc blondynce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem do końca o jaką astrę chodzi ale tu jest dość duży wybór http://allegro.pl/listing/listing.php?similar=1&order=xd&string=HAK+HOLOWNICZY+OPEL+ASTRA+3+H+III+HTB+KOMBI+SEDAN&bmatch=seng-v6-p-mt-0415 sprawdź który do twojej będzie pasował

A w tej firmie zrobią to jak należy i doradzą http://krakowskiserwis.motointegrator.pl/czesci.html

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czesc juz sama nie wiem przyczepke udalo sie dzieki forum kupic teraz opcja holownika

byc moze zostaniemy przy naszym czyli astra h Kombi 1,6 rocznik 2005 grudzien modelowo 2006 potrzebuje pomocy w wyborze haka do niej

ktos chetny pomoc blondynce?

 

Witam

Jak kwota jest przeznaczona na zakup haka bo cenny zaczynają się od 300 aż do 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy kupować najtańszego, jeżeli macie zamiar troszkę pojeździć to warto zainwestować w troszkę lepszy hak

Zgadzam się. Thule, Bosal raczej takich producentów bym zakładał.

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie problemu z montażem, najtańsze haki są wykonane nieraz niedbale i przy montażu są tylko kłopoty :no:

W zestawie powinien być też moduł aby nie było cyrku z przepalonymi żarówkami.

 

Moduł nie jest niezbędny,jeżeli zrobisz to z głową. Ale nie zaszkodzi :)

 

hej czesc juz sama nie wiem przyczepke udalo sie dzieki forum kupic teraz opcja holownika

byc moze zostaniemy przy naszym czyli astra h Kombi 1,6 rocznik 2005 grudzien modelowo 2006 potrzebuje pomocy w wyborze haka do niej

ktos chetny pomoc blondynce?

 

Koleżanko Blondynko :) Wszystko zależy od zasobności portfela. To tak jak z ciuchem. Możesz kupić "na grzeboku" a możesz w galerii, w markowym sklepie. Ten i ten spełni swoje zadanie  :]

 

 

Nie należy kupować najtańszego, jeżeli macie zamiar troszkę pojeździć to warto zainwestować w troszkę lepszy hak.

 

Dwukrotnie kupowałem najtańsze haki, do Scenica i do Pajero - żadnych problemów  :]  Jeżdżą do dziś  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat haka zarówno u siebie jak w autach kolegów.

Wnioski??? Tylko markowy sprzęt typu: Oris, Bosal, Thule, Westfalia.

Ponieważ:

1. Podróbkli niemiłosiernie rdzewieją i nowy hak po roku (a zwłaszcza zimie) wygląda jakby miał 10 lat.

2. Podróbki mają dowolnie wygiętą kulę co powoduje różne anomalie (sam to przerabiałem).

 

Dla przypomnienia wg Al-KO główka kuli musi być min 38 cm od podłoża, a max 44 cm. Ponadto środek główki musi być odległy od zderzaka o 6 cm aby swobodnie wszedł stablizator. Gwarantuję wam, że NN firmy z Allegro mocno was zadziwią swoimi produktami, a i gniazda załączane w komplecie mają kable raczej do zasilenia choinki (tak do 120 cm).

 

Nie polecam haków Stainhof (chociaż to firma z rodzinnego miasta :oslabiony:) ponieważ niestety jakość JUŻ nie idzie w parze z ceną...

 

Rozwiązanie?

Kupić dobrą markową używkę, którą montujemy jakby od zawsze tam była. Przed tą czynnością malujemy HAMMERITE i mamy luzik na zawsze.

Aha.. Gniazdo koniecznie 13 pin!

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydam tyle ile potrzeba raczej jestem.zdania ze powinien byc dobrej firmy westfalia ?

acha a co do 7 czy wlasnie 13 pinow w przyczepie mam.7 pinow to jesli kupie 13 bede musiala przerobic instalacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - wystarczy redukcja gniazda za 30 zł i jest cacuszko. Z 13-stu bez problemu wyjdzie 7, w drugą stronę niestety nie da rady... Jak zmienicie budkę szansa że nowa będzie miała 13-stkę jest 95%-we. Będziecie też mieli możiwość zasilenia lodówki z auta, bo teraz w trasie leci chyba na gazie prawda?

Wymienione przez mnie firmy mają produkty porównywalnej jakości więc kup poprostu co będzie tańsze...


Acha... jest szansa że masz 13-stkę w przyczepie lecz ktoś przerobił wcześniej samą wtyczkę na 7 pin. Trzeba ją rozkecić i sprawdzić. Ja i wielu innych forumowiczów tak właśnie miało.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie kupowałem najtańsze haki, do Scenica i do Pajero - żadnych problemów  :]  Jeżdżą do dziś  :ee:

A ja nie miałem tyle szczęścia, montowałem takie haki i za każdym razem były problemy nic nie pasowało

montaż to była masakra, tak więc nigdy więcej :nono:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.