Skocz do zawartości

Holownik bez możliwości ciągnięcia przyczepy


JacekW

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód za którym ciągnę przyczepę kempingową posiadam już prawie 3 lata, a tu nagle w trakcie badania technicznego pan mi mówi że mam haka lecz nie mam wbite w dowodzie że go mam!

 

Mówię - nie możliwe! A jednak. 

 

Okazało się że w dowodzie rejestracyjnym nie mam adnotacji że samochód ma haka, mam jednak wpisane w odpowiednich rubrykach DMC przyczepy.

Sprawdziłem w karcie pojazdu a tam widnieje informacja że samochód posiada hak. 

 

W rzeczywistości jest to hak fabrycznie montowany, a tu okazuje się że jeśli policja by mnie zatrzymała może odholować przyczepę.

 

Ciekawostką jest to że przez dwa sezony dość mocno eksploatowałem przyczepę (łącznie około 12 tyś km, 2x Bałkany, ciągle Beskid Niski, Węgry i raz Transylwania) i nikt nie doszukał się że coś jest nie tak. 

 

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam ojtam ,  Jeśli nie możesz ciągnąć  , zawsze możesz popchać  , teraz takie movery robią  że .....

 

Ja przez wiele lat jeździłem Ładą  2107 z wbitą  datą produkcji wcześniejszą  niż  pierwsza z nich zeszła z taśmy produkcyjnej :)

Dopiero po wypadku , kiedy starałem się o odszkodowanie (niemal pełną wartość  pojazdu ) sprawa się  rypła u rzeczoznawcy i trzeba było odkręcać w WK.

 

A tak poważnie , jeśli w karcie pojazdu masz wbite to śmigaj do WK . Kwestia poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Miałem podobny przypadek.

Poprostu błąd urzędnika w wydziale komunikacji. Mając podobny przypadek nie dostrzegłem i tak jeździlem do pierwszej kontroli :]:policja:  .

Okazało się że jak miałem wpisywane zmiany/ wymieniany dowód to nie sprawdziłem. Po kilku latach okazało się że muszę ponownie zrobic badanie na stacji diagnostycznej, zostawic characz za błąd urzędnika, udałem się z dokumentem do WK i po problemie.

Ale jeśli masz wpisane w Kartę Pojazdu to nie powinno byc problemu, zacznij od WK.

Pozdrawiam

Edytowane przez Daniel DJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem hak, zapomniałem wbić do dowodu, kontrolowała mnie policja w AT, SK i w ogóle jej to nie obchodziło, dwa lata robiłem badania techniczne w PL i diagności to olewali.... potrzebne to komu jak świni obroża.... jest tabliczka z homologacją? Jest ! To znaczy, że hak jest OK i spełnia normy. Ale nie.... państwo musi skasować 35 zł za zaświadczenie od diagnosty i wbicie haka do dowodu, polegające na tym, że pani w okienku wpisuje ręcznie w adnotacjach "HAK" i wali pieczęć.... I wtedy dopiero wszyssko nabiera mocy  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację jak Kolega Jacek, tylko z wózkiem sprowadzonym z Niemiec. Tu jest opis mojego problemu i moich działań (od postu 90):

http://forum.karawaning.pl/topic/3548-wbicie-haka-do-dowodu/page-6

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie jest to nowy temat. Jednak człowiek co robił mi przegląd powiedział że bez tej adnotacji nie może mi podbić przeglądu, a policja mogłaby mnie zatrzymać i zabronić dalszej jazdy z przyczepą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.