Skocz do zawartości

Poszukuje przyczepy do DMC 1200 za około 25 tys pln


PiotrSz

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie 2 przyczepy, trochę droższe niż plan ale wydają się ciekawe

 

http://otomoto.pl/show?id=T4137597

 

Podobno było naprawiane schowek z przodu bez demontażu ( łatany i lakierowany) i listwa ta co wpina się przedsionek.

 

 

http://campers.otomoto.pl/hobby-de-luxe-T4135118.html

 

Ta podobno złożyła się z samochodem i miała tez uszkodzony plastik-bagażnik z przodu , ale bardziej przeraza mnie to czy dyszel prosty itp.

 

 

Poproszę o analizę i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piotrek, na zdjęciach nic nie widać (nie liczę odcieni naklejek w Hobby itd), jeżeli chodzi o miejsca naprawy.

Należałoby poprosić o zdjęcia tych dokładnie elementów, a jeżeli sa to i zdjęcia z przed naprawy.

 

Teraz wygląda ok, ale nie wiadomo co kryje się pod tymi naprawami, jak duże były ewentualne uszkodzenia.

Np. w tej Hobby co się złożyła to ten bagażnik jest jednocześnie przednią ścianą, i tu łatanie źle zrobione może zwiastować tylko kłopoty na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach element naprawiany nie był wymieniany i nawet demontowany tylko łatany.

 

 

Ten Sterckeman mógł by z raz używany, starsze modele mi się nie podobały ale ten wizualnie mi sie już podoba.

 

Sprzedawca twierdzi ze nawet widać element łatany od środka zaglądając do schowka.

 

A czy wymiana listwy ingeruje jakoś w strukturę przyczepy??

Zdjęć z przed naprawy sprzedawca nie posiada bo już o to pytałem.

 

A widzę ze im nowsze przyczepy tym mniej bezwypadkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, 

problem polega na tym, że sama wymiana listwy, poszycia, ocieplenia, obicia nie ingeruje w cepkę więcej niż lokalnie, ale już powód dla którego trzeba było to robić może być bardzo dużą ingerencją.

Przecież nie mając zdjęć "z przed" nie ocenisz czy tylko ktoś zahaczył o gałąź i coś pękło czy zaiwanił w narożnik jakiegoś domu, słupek od swojej bramy albo coś jeszcze innego. 

Jak już była ingerencja to trzeba bardzo dobrze obejrzeć.

Cepka to taka puszka z listew, walisz z przodu w lewy narożnik a odchodzi tylny prawy i przecieka środek ściany po prawo. To oczywiście teoria mająca zobrazować jak może się skończyć niby niewinne uderzenie w drewnianą klatkę. 

 

Ale może się okazać, że cepki są OK i warto za nie zapłacić. Tylko po zdjęciach nic więcej pewnego się juz w tych przypadkach nie powie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się myle ale gdyby było cos mocnego to któraś z blach byłaby uszkodzona a tam nawet plastik ma być ten sam tylko naprawiony włóknem szklanym.

 

Druga sprawa ze steckermany sporo tracą na wartości ale ta chyba już straciła co miała stracić :) Nowa taka kosztuje cos koło 13 tys euro

 

Na jednej szali stawiam np. Hobby 400-440 z roku 2004 z Steckermanem z 2012 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być, słowo klucz, ale czy jest?

Piotr, ja naprawdę życzę Ci jak najlepiej, ale poczytaj ten dział, zobacz ile to igieł po oględzinach okazuje się nieudolnie naprawianych, spartaczonych, mokrych lub "a właściciel nic nie wiedział bo nawet był zdziwiony ja mu pokazywałem".

Wolę Cię uczulić na to, abyś był przygotowany, ale zauważ, że i tak zalecam wizytę ponieważ może się okazać, że budka jest naprawdę OK. To, że coś kiedyś się zadziało, trudno, miało prawo, każdemu może się przytrafić. Ważne co potem się działo i kiedy (jak długo była postawiona i stała przed naprawą), oraz jak. 

 

Pamiętaj też, że niestety w Naszym kraju 99,9% handlarzy będzie Ci mówić do ostatniej chwili że wszystko jest OK i że to nic takiego a potem, "sorry, taki mamy klimat". O tym też, możesz poczytać w tym dziale (tak na szybko, nie wiedziałem, przyczepa nie moja, przecież ta szyba pęknięta tylko z jednej strony, tylko małe zamoczenie, itd).

Nie wiem skąd jesteś (ubogo w profilu ;)) ale ja bym zaryzykował, tylko z kimś kto ma pojęcie aby dobrze to obejrzeć.

Niestety, żeby kupić trzeba będzie pewnie troszkę pojeździć po kraju.

 

P.S. 

A jak z umową? Będzie z Nim czy z jakimś tam "kimś" za granicą? Będzie FV czy umowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przyczepa której nie za bardzo podobały mi się do tej pory meble http://allegro.pl/hobby-495-prestige-namiot-bedlno-k-kutna-i4141934168.html ale chyba nie są aż tak złe a jest to jednak DMC 1200 a przyczepa spora

poczytaj o parapetach w Hobby i plastikowych ścianach ...http://forum.karawaning.pl/topic/13407-p%C4%99kni%C4%99cia-po-zimie/page-2?hl=%20p%C4%99kni%C4%99cia%20%20%C5%9Bciany%20%20przedniej

Pozdro bo widzę ładnego Knausa w tle Twojego linka ;) i nie cierpiącego na te usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.