Skocz do zawartości

Poszukuje przyczepy do DMC 1200 za około 25 tys pln


PiotrSz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aż Jestem ciekaw co powiesz o tym Burstnerze bo miesiąc temu miałem się po niego wybrać,ze względu na pogodę odpuściłem wyjazd a w tym czasie trafiła mi się jednak cepka z okolicy. Daj znać co mnie ominęło :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrSz wybierz sobie jakiś konkretny model przyczepy np Burstnera i szukaj w ogłoszeniach. Czesto jest tak że ta sama budka ma spore rozpiętości DMC...ale coś za coś czyli kosztem ładowności. Uwazam że do 1200 kg jest spokojnie w czym przebierać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak tam... już oglądałeś burstnera? Jeśli jeszcze nie to:

 

Zwróć baczną uwagę na rozszczelnienie szyb - niestety to w tej marce dość częste zjawisko w pewnym ich wieku. Niestety lubią się rozklejać te wewnętrzne od zewnętrznych i zbiera się tam wilgoć. Może to mieć również wpływ na utrzymanie temperatury w domku. Jeśli zauważysz na spodzie okna takie małe białe cząstki to pierwszy znak że klej już puszcza.

 

Z innych newsów jeśli jest tam instalacja 13pin a pewnie jest to również istnieje ryzyko iż trzeba będzie udoskonalić elektrykę bo w fabrycznym rozwiązaniu lubi rozładowywać aku w aucie gdy jest włączona lodówka na 12V - choć to też nie jest powiedziane że tak będzie.

 

Waga. O ile nie zamierzasz wozić w przyczepie nie wiadomo czego to ok, ale miej na uwadze iż MW może okazać się jednak większa w realu niż jest w papierach więc ładowność może spaść dość znacznie.

 

Wiem doskonale iż  DCM1200 jest sporym problemem bo sam miałem taki dylemat i choć hobby także mi się podobały stałem się w tym roku posiadaczem właśnie Burstnera 480TK rok 2004. (podkowa rozkładana w spanie + piętrus + 5te miejsce z tylnego stolika, łazienka pośrodku na przeciw kuchni) Uważam iż układ idealny a podróżujemy 2+2 (4lata i roczek). Więc chyba podobnie :) Budżet zakładałem podobny i oczywiście go przekroczyłem ale jesteśmy zadowoleni a to jest bezcenne :)


Odnośnie tego:

 

http://allegro.pl/burstner-ventana-440-ts-avantgarde-2000-kutno-i4157656049.html

 

To zapomniałem jeszcze dodać iż łóżko francuskie owszem extra i na pewno wygodniejsze jak każde stałe w porównaniu do rozkładanego ale wydaje mi się że to 2gie dla dzieciaków szybko okaże się zbyt małe... chyba że tylko moje pociechy tak wędrują nocą przez sen ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z racji świat nigdzie się jeszcze nie wybrałem a ten weekend tez odpada bo mam imprezę rodzinna w sobotę a z racji pracy tylko soboty wchodzą mi w grę.

 

Taki Burstner jak Twój to rewelacja jeśli chodzi układ-na allegro jest taki z 2005 roku ale DMC 1350kg :(

 

Czasem mam wrazenie ze powinienem kupic przyczepa w zime, ale może się trafi jeszcze cos ciekawego.

 

Może i sa fajne przyczepy w ogłoszeniach tylko one tracą w oczach przy innych większych z DMC rzedu 1300-1400 kg przy podobnej cenie zakupu .

 

Bo jak porównywać Hobby 400 do 560 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z racji świat nigdzie się jeszcze nie wybrałem a ten weekend tez odpada bo mam imprezę rodzinna w sobotę a z racji pracy tylko soboty wchodzą mi w grę.

 

Taki Burstner jak Twój to rewelacja jeśli chodzi układ-na allegro jest taki z 2005 roku ale DMC 1350kg :(

 

Czasem mam wrazenie ze powinienem kupic przyczepa w zime, ale może się trafi jeszcze cos ciekawego.

 

Może i sa fajne przyczepy w ogłoszeniach tylko one tracą w oczach przy innych większych z DMC rzedu 1300-1400 kg przy podobnej cenie zakupu .

 

Bo jak porównywać Hobby 400 do 560 :)

Spokojnie, pośpiech na pewno nie jest tu dobrym doradcą.

Spokojnie, pośpiech na pewno nie jest tu dobrym doradcą. Czy zimą lepiej? Mi się udało ale i tak chwile się naszukalem. Na pewno wertowalem forum szukajac wszelkich informacji a tych tu nie brakuje podobnie jak życzliwych ludzi którzy chętnie pomogą. I na pewno warto oglądać przyczepke z kimś doświadczonym bo popatrzy w takie miejsca że nawet nie wiesz że są:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam do 1200 (1265)kg tylko w niższych  pieniądzach już prawie rok i nic. Odnoszę wrażenie, że od 1300kg zaczyna się większy wybór.

 

z racji identycznych holowników, miałem podobny problem :)

 

Burstnera i owszem znajdziesz  w układzie o którym pisze Ketrab, ale kosztem bardzo małej ładowności.

 

w zimie? wg mnie w zimie sprzedają handlarze, prywatni właściciele czekają jednak do wiosny, albo właśnie do jesieni.

 

budżet masz wystarczający na zakup fajnej i zadbanej budki, więc przeszukuj stale ogłoszenia, bo jak wystawi się coś godnego zainteresowania, z prywatnych rąk, to uwierz mi, idzie w kilka dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, co do zimy - 2 razy w zimie szukalem cepki...

 

Zima wcale nie jest taniej i po drugie jest mniejszy o dziwo wybór, bo najczesciej zostaja te co nie znalazly przed czy w trakcie sezonu nabywcy. Kolejny temat to taki ze zima nie wyczujesz zapachow w cepce, nie wyczujesz miekkosci elementow i innych... ja kupowalem 2 razy cepke, zasze zakupu dokonywalem na przelomie lutego lub marca,ogladajac w mozliwie najciepleszych i slonecznych dniach. Moim zdaniem to najlepszy okres jesli chodzi o ceny i wybor termin, na zachodzie zaczynaja wtedy wypychac na sprzedaz. Proponuje abys zalogowal sie na kilka zagranicznych foruów, tamn szukal i kopiowal ogloszenia - wtedy mozna zobaczyc jak wygladala cepka wczesniej i za ile np kupil ja handlarz i z jakim wyposazeniem ;-) a czasami mozna sie zdziwic.

 

W kwietniu ida ceny w gore przed sezonem np Burstnej ze Swidnicy jesienia 2013 stal za 24,500, w zimie stopniala do 22.000 (ale juz nie bylo namiotu, na wiosne stala za 22.000 ale byl gotow sprzedac za 21.000 jednak juz okazalo sie ze truma jest peknieta, nie ma ŻADNYCH akcesoriow (waser taxi, stopien, kliny poziomujace, poziomice i waga, krzeselek i stolika). Bo tak dzialaja handlarze, gonil golutenka cepke, nie wiem za ile zostala sprzedana bo juz jej nie ma, ale wedlug mnie nie byla warta wiecej jak 18.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś który to sprzedaje mówi ze miał problem z zarejestrowaniem jej w PL bo u diagnosty 1 literka nie pasowała-nie wchodziła w system, ze powinna być inna czy cos w tym style. Po sprawdzeniu na policji i po dostarczeniu pisma od producenta ze przyczepa o taki nr VIN była produkowana zarejestrowali mu, pytanie czy ja nie będę miał podobnych problemów z rejestracja i przeglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic w życiu nie jest idealne, a już zwłaszcza jeśli mowa o czymś używanym. Musisz na serio bardzo rozważnie przeanalizować wszystkie aspekty jak np wspominana ładowność burstnerów co już potwierdzają Ci inni koledzy. Zawsze jest coś kosztem czegoś W moim wypadku np właśnie funkcjonalna podkowa kosztem wygodniejszego stałego łoża. Musisz się poważnie określić w możliwie najdrobniejszym szczególe a wtedy jest szansa że Twoja pierwsza może zostać z Tobą na dłużej :) niemal jak z żoną :)

 

Rację masz że wybór przy DMC1300 jest znacznie większy - ale nie miałbyś potem takiej satysfakcji :)

 

Gdy szukałem swojej koledzy proponowali jeszcze ADRIĘ bo te też są lżejsze ale znowu jest to pewien kompromis bo ponoć (ja tego potwierdzić nie mogę) meble są gorszej jakości jak w niemieckich produkcjach.

 

Jeśli o wątpliwe nr VIN chodzi i inne cuda :) typu niestandardowe masy wpisane itp to ja osobiście bym się nie pakował. Mało to problemów codziennych... fakt że może się okazać że wszystko jest ok ale by się upewnić też potrzeba na to niemało czasu. Olejesz temat wierząc na słowo - za jakiś czas okaże się że jest inaczej i co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.