Skocz do zawartości

Miernik poziomu gazu


ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

będąc w Selgrosie, natknąłem się na cos takiego.

Czy ktoś z Was z tego korzystał, może zarekomendować?

http://www.kamai.pl/index.php?keywords=miernik&search_in_description=1&x=3&y=8#!p218553,miernik-stanu-gazu-w-butli

na stronie, praktycznie brak jakiegokolwiek opisu

 

 

post-3107-0-31000100-1396812438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to na zasadzie różnicy temperatur. Pokazuje tylko przy sporym ubytku gazu. Jak jest odpalony np tylko piecyk, nic nie pokaże. Gadałem z gościem w punkcie wymiany butli. Powiedział że to nic nie warty gadżet. Miło mi było, bo sami tym handlowali :]

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Sprawa była już  poruszana i nawet ktoś  się  zadeklarował z opisem z doświadczeń  po zakupie i ucichło.

 

Z tego co pamiętam Kogut69 przeprowadzał test.  :hmm:

 

 

 

edit: Mam -   http://forum.karawaning.pl/topic/10036-wskaznik-poziomu-gazu/page-2?hl=+poziom%20+gazu

 

 

merytorycznie od postu # 20

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ciśnienie gazu też może zależeć od temperatury a nie od ilości gazu. Ale nie używałem więc nie wiem czy jest coś wart taki manometr. Też się zastanawiałem nad jego zakupem. Jest jedna pewna metoda sprawdzenia ilości gazu w butli. Trzeba zważyć pustą butlę i odejmować od wagi butli z gazem. Gdy wyjdzie 11kg to znaczy, że jest pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten manometr mierzy. Jak ciśnienie to nie masz żadnej kontroli ilości gazu w butli, poza tym czy jest gaz lub go brak.

Ja w spadku dostałem manometr i sprawa wygląda tak, że po kupnie przyczepy wskazywał 1 i po 4 dniach gaz się skończył - założyłem pełną butle wskazywał 5(wrzesien 2013)  a ostatnio 3.  Niby coś tam można z tego wyczytać  :niewiem:

W opisie na stronie sklepu jest 

"Reduktor gazowy na butlę turystyczna 50mbr z manometrem jest to wskaźnik ciśnienia , stanu zużycia gazu .............Mg=1,5kg/h"   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propan-butan jest cieczą. Nad nią w wolnej przestrzeni znajduje się para nasycona która ma stałe ciśnienie zależne od temperatury. Im wyższa temperatura, tym większe ciśnienie gazu (pary nasyconej). Dopóki jest ciecz ciśnienie w butli jest stałe (w danej temperaturze). Żeby wiedzieć ile jest cieczy w butli, trzeba ją zważyć. Ciśnienie zależy również od składu gazu i jest stałe dla danej mieszanki. Wahania ciśnienia to różnice temperatur.

Na przykładzie wody: wrze w 100C (w ciśnieniu atmosferycznym) niezależnie od tego czy jest pełny garnek, czy tylko na dnie. Aby podnieść temperaturę wrzenia musimy podnieść ciśnienie (np. szybkowar). W nim podobnie temperatura nie będzie zależna od ilości wody, a od ciśnienia w nim wytworzonego.

Edytowane przez zlp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek to rodzaj termometru (nie miałem takiego, jest to moja subiektywna i niesprawdzona opinia) pokazuje poziom gazu na podstawie różnicy temperatur stanu ciekłego i oparów. Rozprężaniu oparów (pobór gazu) towarzyszy niższa temperatura (fizyka). Im większy pobór gazu (większa różnica temperatur) tym bardziej widoczny poziom.

Edytowane przez zlp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisie w jednym ze sklepów znalazłem taki kawałek:

 

"Reduktor posiada manometr wskazujący aktualne ciśnienie w butli, a także zawór bezpieczeństwa, który uaktywnia się w przypadkach, gdy urządzenie gazowe ma większy poziom zużycia gazu, niż reduktor może obsługiwać,  bądź nastąpiło przerwanie przewodu

 

Zastosowanie manometru w głównej mierze ma na celu sprawdzanie szczelności instalacji. Szczegółowy opis przeprowadzania procesu wykrywania nieszczelności zawiera instrukcja obsługi. 

Dodatkową zaletą manometru jest informowanie wyłącznie o niskim poziomie gazu. Zasadniczo manometr nie informuje o poziomie gazu płynnego w butli, pozwala jedynie określić, że w najbliższym czasie należy wymienić butlę. Dzięki temu można upewnić się, że butla jest pusta, ponieważ często użytkownicy wymieniają butle jeszcze napełnione gazem"

 

ja mam butle zamontowaną tak że dostęp do niej jest dość utrudniony i wyciąganie jej choćby po to aby pomachać i sprawdzić ile w niej jest gazu jest uciążliwe to był pewnie powód dla którego został on zamontowany. Jestem ciekawy jakie będą wskazania ciśnienia , skoro już mam to poobserwuje. Może coś z tego wyniknie  :niewiem:

Edytowane przez Bartekzg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.