Skocz do zawartości

Grand Voyager 2,8 CRD Automat i przyczepa DCM 1300


aarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

 

Posiadam Grand Voyagera z roku 2005 2,8 CRD disel, automat 150 KM, 

Zastanawiam się nad zakupem przyczepy. 

Do tej pory ciągałem tylko przyczepkę o DCM 900

ale teraz chciałbym zakupić coś większego o DCM 1300 ( 1000 masy własnej ) 

(pogodziłem się już z viaTool i  B96 )

Trasy, na które ją potrzebuje to głównie Chorwacja i Hel

 

 

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z takim zestawem?

 

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że przyjemnie sobie będziesz podróżował takim zestawem :ok:  jest kolega który ciąga takim holownikiem budke 1.5t i 2.5m szeroką i nie narzeka ;)  pewnie napisze Tobie kilka słów jak zobaczy ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRD,to raczej europa,ale mogę się mylic

swoją drogą fajnie dają rade te auta z budkami

PS jak masz ameryke to dodatkowa chłodniczka oleju musi być,inaczej zagotujesz skrzynie

Comander,w stanach też klekoty latają

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz chłodnicę oleju skrzyni biegów? Jeśli tak to nie masz czym się przejmować. Te same skrzynie o ile się nie mylę, wkładali do jeepów, to proste skrzynie. Chłodnica + owiewanie misy oleju skrzyni daje radę. Jeepem ciągałem ciężkie przyczepy - tam miałem motor 4.0 b+lpg i bez problemu a skrzynia ładnie działała. Tylko trzeba pamiętać o kilku zasadach:

1. na skrzyżowaniu i na postoju nigdy nie wrzucać N bo wtedy na bank zagotujesz olej i się zatrze skrzynia

2. na podjazdach szczególnie tych długich używaj trybu... w jeepie miałem przycisk Power, nie wiem jak u ciebie. Wtedy autko ciągnęło na wyższych obrotach i później zmieniało biegi, dzięki temu pompa w skrzyni pracuje na wyższych obrotach i olej krąży w obiegu i nie powoduje przegrzania skrzyni.

 

Ogólnie to uważam że te amerykańskie auta z automatami są stworzone do ciągania przyczep. A po 3 latach posiadania jeepa teraz tęsknię do automatu i do jeepa. Zastanawiam się tez nad jeepem liberty - są w rozsądnych cenach, tylko tez zastanawiam się czy te 2,8 CRD to dobre silniki bo słyszałem że to poprawiona konstrukcja lipnego VM'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. na skrzyżowaniu i na postoju nigdy nie wrzucać N bo wtedy na bank zagotujesz olej i się zatrze skrzynia

 

A czemu,

te automaty to A604,są od wieków w amerykanach,i są ok jeżeli używa się oleju zalecanego i części oryginalnych,inaczej zaczynają sie koszta,a co do "N"                     na skrzyżowaniach,to skrzynia pracuje bez obciążenia,co za tym idzie nie nabiera temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o pochodzenie ze względu na chłodnicę skrzyni właśnie. Jak masz to git. Budkę nawet o masie rzeczywistej 1300kg będzie ci się komfortowo ciagało, bo Grand jest ciężki. Niestety spalanie ( z moich doświadczeń) znacząco odbiega od tego co pewnie chciałbyś zobaczyć pod dystrybutorem. Ogólnie ja nie byłem zadowolony z tego silnika ( i skrzyni)_ mułowaty silnik i skrzynia  która potrafiła gubić się w przełożeniach przy pewnych prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze nie wiem jak w grandach ale w jeepach - tych starszych skrzynie miały napęd pompy oleju działający tylko gdy skrzynia była w przełożeniach do jazdy lub park, na neutralu pompa nie działała i można było szybko posadzić skrzynię. zresztą tak samo miał kumpel w BMW. Posadził skrzynię i wtedy dowiedział się od brata - który mu naprawiał tę skrzynię - dlaczego mu siadła.

Niedawno dostaliśmy do firmy też kilka ciężarówek MAN'a z automatami i w instrukcji jest napisane - przełożenia Neutral nie używać podczas postojów trwających powyżej... nie pamiętam dokładnie ale kilku minut - dosłownie 3-5 o ile pamiętam.

Dlatego piszę też, że akurat w tych skrzyniach w jeepie tak miałem. Jak jest w innych konstrukcjach  to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.