Skocz do zawartości

Chorwacja lipiec- sierpień 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy więc słowo o mnie:

Adam 26l przyczepkę kupiłem około 2 miesięcy temu hobby400 już jest dawno pełnoletnia, ale była to najładniejsza sztuka, którą oglądałem w budżecie do 8 tys. zł i co najważniejsze ZERO zacieków i zapachów obcych. Tak na prawdę przyczepkę wyrwałem okazyjnie, jak mi się wydaje, za 4 tys zł z ogrzewaniem kuchenką w rozkładzie salonki. Oczywiście poczyniłem inwestycje około 2,5 tys zł: nowa instalacja wodna, pompki, zlew, brodzik malowany, prysznic nowy zbiorniki wodne, aku 72 ah i kibelek, kuchenka, czyli wszystko co potrzebne do higieny osobistej żeby mieć świadomość, że jest czysto i moje. Wyjazdy planujemy wspólnie z narzeczoną w tym roku Chorwacja około 2 tygodnie. Czytam już dłuższy czas o trasach, kempingach i prawie w państwach, przez które będziemy jechać. Na Chorwacji będziemy też pływać, mam ponton 4,5m ze sztywną podłogą i silnik 25KM więc nawet daje to radę, żeby poszaleć. Zastanawiam się, czy znajdą się chętni, żeby wybrać, się z nami w podróż, a konkretnie, drugi pojazd holownik+cepka, lub kamper. Jedziemy we dwoje myślałem również nad tym, żeby nie wieźć powietrza i zabrać kogoś w zamian za podział paliwka, zresztą wszystko do ustalenia jeśli znajdą się chętni. Myślę, że wszystko do przemyślenia, albo wspólne kempingi, albo sam dowóz. Biorę również pod uwagę możliwość kempingu w drodze, ale raczej skłaniam się ku tańszym kempingom, może ze 2-3 noce chciałbym spędzić w ładniejszym miejscu i mogę wydać więcej. Generalnie założenie jest takie, żeby zobaczyć dużo, objechać całą CRO wzdłuż wybrzeża i opłynąć to co warte zobaczenia.

Czekam na wskazówki od osób pływających, wiem, że ponton musi być zarejestrowany, winieta obowiązkowa, nie wiem jak z portami. Osoby zainteresowane wyprawą zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wiem, że ponton musi być zarejestrowany,

@Adas6

... i zgłoszony w miejscu pływania.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

W ubiegłym roku nasz sąsiad z kempingu (z Belgii) jeżdził  do Zadaru zgłosić pływanie pontonem z silnikiem.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, co do pływania pontonem w Chorwacji, to powyżej 5KM jest obowiązek wniesienia opłaty bardzo rygorystycznie przestrzegany. O ile pamiętam to nie zejdzie się poniżej 100 euro, po prostu nie ma niższych opłat. Poczytaj na forum o Chorwacji, tam dośc dokładnie pisza w tym temacie. Znajomy wziął na Chorwację łódkę, chciał być sprytny, opłaty nie wniósł, następnego dnia przyszedł kapitan mariny do właściciela kempingu- z ostrzerzeniem, że musi wieść opłatę, albo dostanie karę. Tam nie ma zmiłuj się w tym zakresie- turysta przyjeźdza i ma płacić.Do pływania pontonem polecam Czarnogórę i Albanię, zero opłat i problemów. Co prawda w Albani teoretycznie nie wolno pływać nikomu, ale turyści to tzw. święte krowy i im wszystko wolno- sprawdzilismy na sobie, zero problemów z pływaniem. A w jednym i drugim kraju jest o wiele taniej, Chorwacja na dzień dzisiejszy jest porównywalna cenowo z Włochami. Nie zapomnę jak zaskoczyło mnie że 3 dni na kempingu ( niedrogim) w Chorwacji kosztowałao nas więcej niż 10 dni w Albani.

Edytowane przez Szaraja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wskazówki od osób pływających, wiem, że ponton musi być zarejestrowany, winieta obowiązkowa,

nie wiem jak z portami.

@Adas6

Zmień forum  < dowiesz się więcej

 

Marina Dalmacija < D-Marin > lokalizacja

 

Chorwacja na dzień dzisiejszy jest porównywalna cenowo z Włochami. Nie zapomnę jak zaskoczyło mnie że

3 dni na kempingu ( niedrogim) w Chorwacji kosztowałao nas więcej niż 10 dni w Albani.

@Szaraja

Gdzie są takie kempingi w HR i AL ? ... współrzędne GPS podaj.

W okolicy D-Marin znajdziesz wiele kempingów w cenie 15 - 20 euro/doba.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Po terenie D-Mariny alejkami każdego wieczoru śmigaliśmy na rowerach do zachodu słońca, polecamy.

Na załączonych łajbach przy świetle księżyca (foto) zawsze słychać było język Puszkina.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest D-Marin? za 15-20 euro w Chorwacji- jeździmy w 4-6 osób, dodatkowo namiocik ( oprócz przyczepy ). W Albani mieszkaliśmy koło Dures - kemping opisywany na forum prowadzony przez Włocha- 17,50 euro/doba za wszytskich, Albania Himara ( za przełęczą Logara) - 10 euro/doba za wszystkich, teraz chyba już 15 Euro, ale nie krzywduję. W Chorwacji  za 6 osób krzyknęli sobie 50 euro/doba- bo namiot, dużo osób, Koło Dures standard włoski, super łazienki, itd, Himara- czysto, ale dla wymagających może być siermiężnie, nam to nie przeszkadza. Na forum jest relacja z naszego wyjazdu do Albanii w 2011 napisana przez JackaSz.

W Czarnogórze kempingi przydomowe nie są drogie, bo ceny sprawdzaliśmy jadąc tamtędy nie raz, zwłaszcza nad zatoką Kotorską. Myslimy o półwyspie Lustica, opisanym przez Adje i Grażynkę, o ile pamiętam 7,50 euro/doba od osoby, to drogo.

Edytowane przez Szaraja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szaraja napisał:
A gdzie jest D-Marin?
GPS = N44,05422, W15,30772  <  D-Marin  >  bramka

 

W okolicy D-Marin znajdziesz wiele kempingów w cenie 15 - 20 euro/doba (jeżdzimy w 2 osoby)

W Chorwacji (niedrogim post #3) za 6 osób krzyknęli sobie

50 euro/doba- bo namiot, dużo osób. < gdzie  jest  ten niedrogi kemping ?

Myslimy o półwyspie Lustica, ... , o ile pamiętam 7,50 euro/doba od osoby, to drogo. < nie wiem ?
6osób x 7,50euro = 45 euro/doba

Pozdrawiamy.
Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam jeżdżę z pontonem (4,5 m) i silnikiem 9,9 do Cro. Super sprawa. A sprawy formalne wyglądają tak:

- musisz kupić winietę (obowiązkowa od 3 m), w przypadku pontonu 4,5 to w tym roku bodajże 280 kun

- żeby kupić winietę musisz ten ponton mieć zarejestrowany lub posiadać dowód zakupu (faktura). Najlepiej żeby był zarejestrowany bo wtedy jest łatwiej (ja zarejestrowałem w PZŻ)

- mogą zapytać też o dowód własności silnika (dlatego dobrze mieć zarejestrowany ponton z wpisanym do dowodu silnikiem, który bierzesz),

- czasami na wodzie policja pyta o patent lub inne poświadczenie kwalifikacji (ja mam patent żeglarza i zupełnie wystarcza)

- w Twoim przypadku (silnik 25 KM) wymagane jest ubezpieczenie OC zestawu (ubezpieczenie wymagane od 15 kW)

 

Winietę wykupisz w kapitanacie najbliższego portu lub yacht klubie lub w marinie. Winieta jest na rok. Ja wykupuję winiety za każdym razem, bo obserwuję z roku na rok coraz częstsze kontrole policji na wodzie.

W tym roku jadę na Krk. Są tam super warunki do pływania pontonem.

Edytowane przez Mort (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.