Skocz do zawartości

Dethleffs Family dla Antek23


antek23

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że na siłę chcesz "coś" kupić , napisz ile osób w załodze , jaki holownik i strasznie spory rozrzut cenowy od kilku do kilkunastu tysięcy w Twoich propozycjach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W naszym regionie jest ciezko znalezc odpowednia przyczepe. Jak szukam w necie powiedzmy allegro, tablica czy gumtree sa oferty głownie południe Polski badz srednio promien 200-300 km. To sa juz wtedy tansze.

Wyszukalam kolo Koszalina fajne przyczepy, obsługa równiez ok ale odpowiadaja ( podobaja) mi tylko roczniki młodsze wiec cena ok 16-17.000. Byla jedna starsza ale nie wiem jak tam WC wyglada. Musze podjechac i zobaczyc. Zreszta nie wiedzialam, np. ze w satrszych przyczepach nie ma cieplej wody, przewaznie organizuje sie to samemu... powoli poznaje rózne warainaty przyczep i staram sie dopasowac swoje wymagania.

Z uwagi ze naprawde nie orientuje sie w temacie wysyłam do Was rózne roczniki poniewaz uwazam ze kazda wersja i opinia pomoga w decyzji.

Przyczepa dla 2-4 osob. Jestem poki co to z narzeczonym. Pewnie w niedalekiej przyszlosci sie powiekszy.

Autko audi cabrio benzyna 2,3, 92 rok, 137 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz, że ciepła woda to nie koniecznie jest potrzebna w cepce jak nie masz zamiaru się w niej przysznicować?

Prysznice są z reguły małe a do tego jest to możliwe źródło kłopotu (było nie było sama zalewasz pomieszczenie cepki). 

Jak na kampingach jesteś to prysznice są na nich.

 

Tak tylko pod rozwagę napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz, że ciepła woda to nie koniecznie jest potrzebna w cepce jak nie masz zamiaru się w niej przysznicować?

Prysznice są z reguły małe a do tego jest to możliwe źródło kłopotu (było nie było sama zalewasz pomieszczenie cepki). 

Jak na kampingach jesteś to prysznice są na nich.

 

Tak tylko pod rozwagę napisałem. 

Tak masz oczywiscie duzo racji :). Nie chodzi mi w sumie o prysznic tylko o mycie naczyn, garow w kuchni :)) Jestem kobieta i moze przesadzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, w jaki sposób będziecie korzystać z przyczepy. Jeśli zamierzacie jeździć na dziko, to wyposażenie ma dość duże znaczenie. Jeśli będziecie korzystać z cywilizowanych kampingów, to jak wiadomo prawie wszystko na nich jest i podstawowe wyposażenie przyczepy w pełni wystarcza. Dopiero po jakimś czasie użytkowania, kilku wyjazdach dowiecie się co jest Wam potrzebne, co zbędne, jaki układ wnętrza Wam odpowiada itd. Nie ma na to gotowej recepty,... jedni korzystają z wc przyczepy, mimo że jest na kampie, inni nie (spotkałem się nawet z osobą która wybebeszyła wszystko z łazienki i zrobiła z niej coś w rodzaju garderoby), dla mnie np. przedsionek to podstawa, ale znam osoby które mają, ale im się nie chce rozkładać itd. Często bywa tak, że pierwszą przyczepę, po tym jak się już człowiek zapozna ze swoimi potrzebami, upodobaniami dość szybko się sprzedaje i szuka tej dla mnie idealnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata dobrze prawi :).

A "gary" to można myć w specjalnie przygotowanych zmywalniach na kempie :).

Pamiętaj, że tą wodę do cepki to najpierw trzeba przytachać w rączkach a potem zbiornik z tzw. wodą szarą (czyli właśnie z umywalki i zlewu) wytachać do zlewni.

Nie praktykujemy "puszczania" wody prosto w grunt bo:

a) przy odpowiednich warunkach (nachyleniu terenu) woda może ci lecieć pod przedsionek i mieszkasz w bajorku

B) nie chciała byś się ustawić po kimś kto tego zbiornika nie miał i teraz np ty masz tam mieć postawiony stolik

c) wiele innych mniej ważnych ;).

 

A jeżeli już z jakiś powodów to zamiast bojlera za kilkaset zł polecam podgrzanie wody w garnku na gazie i przelanie do zlewu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej nie mam termy ani bojlera a przed kupnem stawialem to jako jedno z glównych kryteriów ale z uwagi na to ze bedę stacjonowal na cywilizowanych kemp. juz nie jest to dla mnie wazne.Kran z wodą traktuje doraźnie cos tam wymyc np.szklankę po kawie czy po piwku da sie w zimnej wodzie która i tak latem jest ciepla.Oczywiscie jesli bylaby cepka z tą wlasnie opcją  to tez bym kupil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.