Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepka - KIP - prośba o pomoc w ocenie


TWR

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilkudziesięciu godzinach wnikliwej analizy wątków forum oraz obejrzeniu X przyczep wstępny wybór padł na takiego oto KIP'a:

 

http://otomoto.pl/kip-47g-T3877320.html

 

Bardzo proszę o pomoc w ocenie tej przyczepki. Dogadaliśmy ze sprzedającym cenę oraz umowę przedwstępną z zaliczką. Chciałbym jednak się upewnić przed ostatecznym zakupem.

 

Kryteria wyboru jakimi się kierowałem to:

* nieduża: 450, 470 max,

* max 1400 DMC,

* dwa podwójne spania (4 osoby),

* łazienka z kasetą,

* chętnie instalacja na 12V oraz na gaz (lodówka),

* chętnie spania oddzielone: drzwi lub harmonijka,

* budżet 15k.

 

Powyższy KIP spełnia wszystkie wymagania i na moje laickie oko jest w bardzo dobrym stanie (zero podejrzanego zapachu, a stoi pod chmurką i wygląda na niepicowaną). Pomijam to, że bardzo podobają mi się KIPy :P

 

Ten egzemplarz oglądaliśmy z Małżonką ponad pół godziny zaglądając w każdy kąt i schowek - wszędzie sucho, bez zacieków i bez zapachów. MW 1040, DMC 1300.

Jedyne, czego można się przyczepić wewnątrz to lekko uginająca się podłoga w okolicach wejścia (typowo - na "skrzyżowaniu"). Podłoga lekko ugina się pod ciężarem mojego ciała, ale Małżonka już tego nie odczuła.

 

Od zewnątrz kilka detali - prośba o ocenę na podstawie załączonych zdjęć. Lewy tył to ślady uszczelniacza w dolnym narożniku. Lewy przód - to samo. Mi to wygląda na drobne uzupełnienia, ale nie ukrywam, że doświadczenia w tej materii nie mam. Bardzo delikatnie rusza się jeden z uchwytów manewrowych z przodu (załączone zdjęcie).

 

Sprawdzona instalacja na 230V, gazową sprawdzę przy odbiorze, bo sprzedający nie miał butli.

 

Przyczepa ściągnięta z Holandii. Są 3 części dowodu, RDW, rachunek od Holendra (na dziwnie niską kwotę). Mam zdjęcia wszystkich papierów. Tablice miękkie, brak ubezpieczenia i przeglądu.

Dane z dowodu zgadzają się z tymi z tabliczki. Po VIN też się zgadza rocznik, pochodzenie etc.

 

Mam dużo zdjęć - nie wrzucam wszystkich. Jeżeli coś zwróci Waszą uwagę, to najwyżej dokleję foty.

 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi ;)

 

 

 

 

 

 

post-16143-0-53656500-1393151442_thumb.jpg

post-16143-0-26546500-1393151455_thumb.jpg

post-16143-0-97851300-1393151476_thumb.jpg

post-16143-0-98522800-1393151511_thumb.jpg

post-16143-0-83088800-1393151538_thumb.jpg

post-16143-0-74394800-1393151570_thumb.jpg

post-16143-0-72688200-1393151588_thumb.jpg

post-16143-0-00613300-1393151606_thumb.jpg

post-16143-0-96062600-1393151618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna budka.Jesli dobrze zrozumialem to ją przedplaciles,czy tak?Tym bardziej dobrze ją obejrzyj jeszcze raz przed calkowitym sfinalizowaniem transakcji zwłaszcza.że ma uszkodzenia nz poszyciu no i ta niska cena na rachunku z czegoś musi wynikaćNa twoim miejscu przyjrzałbym się wnikliwie podłodze,zwłaszcza tam gdzie się ugina.A kiedy ją kupujesz(na jaką cenę się dogadales jesli to nie tajemnica)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się na 14k, więc moim zdaniem to dobra cena. Na rachunku z NL jest cena 1000EUR, więc może się z jakichś powodów dogadali, żeby wystawić na tak niską kwotę..

Termin odbioru do uzgodnienia. Najchętniej umówiłbym się z kimś z forum na osobiste wsparcie w oglądaniu.

Czy te uszkodzenia na poszyciu są powierzchowne, czy mogą skutkować w przyszłości nieszczelnością?

Ja ją już bardzo dokładnie oglądałem, tylko nie mam zbytniego doświadczenia, więc jak tam spędzę sam 2h, to i tak nic więcej się nie dowiem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę sie uwazac za znawcę tematu bo sam niedawno kupilem swoją pierwszą w życiu budkę,ale na forum jest kilku kolegów którzy mają dośwadczenie.Jest nawet taki temat na forum gdzie swoją pomoc w oglądaniu oferują koledzy,poszukaj takiego który mieszka w pobliżu tej cepki i na pewno ktos ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wg. mnie ten narożnik był wymieniany, naprawiany. Być może kupiona była jako uszkodzona i dlatego ta cena.

Mój nowy numer 603 095 376. Już zmieniam w profilu

Edytowane przez tymar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyczepka kupiona! Duże dzięki dla Tymara za pomoc poprzez "fizyczne wymacanie" plusów i minusów cepki. Stawiam dobrą flaszkę przy najbliższej okazji ;)
Ze sprzedającym dogadałem się w ten sposób, że wpłaciłem zaliczkę i zabrałem papiery. Po zarejestrowaniu, przy odbiorze, wpłaciłem resztę (i przy okazji wziąłem butlę gazową i sprawdziłem urządzenia). W ten sposób zabezpieczyłem się na wypadek niezgodności w papierach. Jeszcze udało mi się zbić 1k z ceny na konserwację podłogi.

Cepka już przetestowana, póki co wszystko OK :) W sumie to jedyna cepka w tym budżecie z oglądanych przeze mnie, w której mogłem się bezstresowo przespać (bez jakiejś kompletnej dezynfekcji). Wnętrze praktycznie bez jakichkolwiek zniszczeń i zapachów - wystarczyło poprzecierać i gotowe. Wyposażenie całkiem bogate - chciałbym tylko wmontować aku, żeby wszystko chodziło na 12V po odłączeniu od auta. Ale to już na inny wątek.

Podsumowując, stałem się szczęśliwym (póki co) posiadaczem KIPka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka kupiona! Duże dzięki dla Tymara za pomoc poprzez "fizyczne wymacanie" plusów i minusów cepki. Stawiam dobrą flaszkę przy najbliższej okazji ;)

 

to może tu: http://forum.karawaning.pl/topic/16143-vii-zlot-kujawsko-pomorski-i-znajomych/  :niewiem: .

Wiem z różnych źródeł, że będzie tam kilka nowych budek do nasmarowania (czyt. oblania).

 

A tak w ogóle, to gratuluje!!! :ok:

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.