Skocz do zawartości

Prośba o ocene


AUTOJUR

Rekomendowane odpowiedzi

gratuluję zakupu - cepka rzeczywiscie ładna.

 

Grzesiu gdzie mozna takie suwadło zmienić bądź ewentualnie wyregulować i sprawdzić hamoulec najazdowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwadło sprawdza się najprościej poprzez dopchnięcie zaczepu kolanem do samego końca (gumowa harmonijka jak na zdjęciu maksymalnie ściśnięta).

Prawidłowo działające powinno stopniowo i powoli wysuwać się z powrotem (rozciągać gumową harmonijkę).

 

Zasada jest taka, że hamując samochodem powodujemy nabiegniecie przyczepy na hak i ściśnięcie suwadła - tym samym rozpoczęcie hamowania przez przyczepę.

 

Hamulec najazdowy sprawdzamy najczęściej na stacji diagnostycznej - odpowiednim drążkiem, lub organoleptycznie hamulcem ręcznym jak wysoko łapią szczęki.

Regulację dokonujemy poprzez skracanie długości pręta.

 

Jeżeli chodzi o same suwadło - jest kilka tematów na forum włącznie z metodami wymiany, ale najprościej jest wejść w kontakt z Przyczepy-Wiola.

 

Rosołek - "nasza"420-stka miała sprawny i wyregulowany najazd więc jak masz możliwość - zobaczysz jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Grzesiu 420 hamowała pięknie - więc mam porównanie.

a jeśli powoli się po hamowaniu suwadło wysuwa samoczynnie (więc prawidłowo), ale zamiast wysunąć się do końca to staje w połowie drogi?

co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregorY-sorki że znowu wtrące swe 3-grosze ,ale z tym uszkodzonym najazdem bym się nie zgodził.Zobacz że budka jest na haku auta,jest podpięty przewód od swiateł.Nie wiadomo na jakim terenie stoi,może na spadzie i napiera na auto ,wtedy nie cofnie się suwadło.Ale to jest tylko moje zdanie.Pozdr.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację.

Zdjęcia oglądałem na smartfonie i wydawało mi się, że jest wypięty z haka.

 

Rosolez- jeżeli jest taki objaw jak piszesz, to suwadło kończy chyba powoli żywot, albo smarownicę w dłoń i szukać kalamitek - widoczne na zdjęciu z zaczepem dwie od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :klnie:  musiałem dziś przy odbiorze, zrezygnować z zakupu  :klnie:  Sprzedający w ogłoszeniu podał DMC 1060 w dowodzie 1150 no i :pupa: Po podłączeniu gazu, lodówka działa, kuchenka działa, niestety ogrzewanie nie działa :klnie: Obudowa załozona od innego typu, brak dzwigni do regulacji, urwany iskrownik, brak mocowania baterii AA i prawdopodobnie uszkodzona termopara.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosołek- moja rada jak nie masz dwu lewych rąk :].

Tez to robiłem ,i co do tego jest najwazniesze.

Weż taboret,lub podest ,browarka lub więcej ,klucze jakie potrzebne ,usiądź zrób psytt i se kręć.Odkręć zaczep,wyjmij amorek,i wtedy masz suwadło luźne.Mozesz nasmarować,wymienić kalamitki,sprawdzić w ręku amorek jak działa i skręcać spowrotem.Według mnie dla laika 4-pak czasu powinien wystarczyć ,tylko już  nie wykonuj jazdy próbnej. :miga::] :].Dasz rade to proste jak drut jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :klnie:  musiałem dziś przy odbiorze, zrezygnować z zakupu  :klnie:  Sprzedający w ogłoszeniu podał DMC 1060 w dowodzie 1150 no i :pupa: Po podłączeniu gazu, lodówka działa, kuchenka działa, niestety ogrzewanie nie działa :klnie: Obudowa załozona od innego typu, brak dzwigni do regulacji, urwany iskrownik, brak mocowania baterii AA i prawdopodobnie uszkodzona termopara.   

 

:pad:

 

... :glasce:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.