Skocz do zawartości

Przyczepa dla 7 os. rodziny z 2 lozkami pietrowymi


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieje, ze nie bylo jeszcze takiego tematu. Wczoraj spotkalem soe ze znajomym, ktory poinformowal mnie, ze rodzina mu sie powieksza i 4 chlopak w drodze, ale nie o tym. Pitu, pitu i przeszlismy do tematu wakacji no i ja, jako zarazony od niedawna fan karawaningu bez wahania mu wyparowalem z wakacjami z przyczepa, nie majac nawet pojecia na temat mozliwosci technicznych produkowanych obecnie i wczesniej przyczep.

O holownik sie nie martwie, bo ma odpowiednie auto do nawet bardzo grubego kalibru przyczep, ale jak z ofertami na rynku. Przejzalem troche ogloszen i sa przyczepy nawet 8 osobowe, ale umowmy sie, ze opcja ze wszystkimi lozkami rozlozonymi nie jest idealna. Ogladalem Hobby 720, widzialem jakiegos Burstnera, ale wszystkie te cepy mialy rozwiazania: pietrowe+podkowa+francuskie+stolik 4 os. Tak jak napisalem, wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem uklad 2 pietrowe plus francuskie i podkowa, przy takim ukladzie powinni sie nie pozabijac rano. Oczywiscie ze wzgledu, ze bedzie to ich pierwsza przygoda z przyczepa (o ile wogole bedzie) to oczywiscie na pierwszy raz wchidzi w rachube tylko wynajem, ale tez dobrze wiedziec, czego szukac. Czekam na info z niecierpliwoscia.

 

Pzdr, Marcin.

 

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepszym rozwiązaniem jest łóżko francuskie po jednej stronie, podkowa po drugiej, a w srodku łóżko piętrowe i stolik/łóżko

 

http://www.dethleffs.co.uk/de/modellseite/produkt/model/details/2787/camper/30828/

 

i w srodku:

http://www2.dethleffs.de/include/pano/panoService.php?vr=0000000611_1.jpg?iframe=true&width=544&height=360

 

 

miałem okazje kilka razy w takiej mieszkac i miejsca w srodku jest naprawde duzo (pomimo ze podkowa byla caly czas przekształcona w łóżko (spokojnie dla 2+1)

 

 

 

post-14460-0-94561700-1391780414_thumb.jpg

post-14460-0-24526800-1391780415_thumb.jpg

post-14460-0-48179400-1391780415_thumb.jpg

post-14460-0-72407000-1391780415_thumb.jpg

post-14460-0-92712700-1391780415_thumb.jpg

post-14460-0-13978100-1391780416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holownik się nie martwisz ale może uprawnienia czas zadbać i sprawdzić.. to może być bariera nie do przeskoczenia. :jump:

O uprawnienia bedzie musial sie pomartwic we wlasnym zakresie, ja mam, to sie nie przejmuje...

chyba lepszym rozwiązaniem jest łóżko francuskie po jednej stronie, podkowa po drugiej, a w srodku lozko pietrowe i stolik-lozko.

 

miałem okazje kilka razy w takiej mieszkac i miejsca w srodku jest naprawde duzo (pomimo ze podkowa byla caly czas przekształcona w łóżko (spokojnie dla 2+1)

No wlasnie takie rozwiazania znam, a ja się pytam o to z 2 pietrusami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedys widziałem TEC-a 570, który miał 2 łóżka pietrowe. Tylko, to mała przyczepa.

W większych przyczepach nie spotkałem się z takim czyms. Najprawdopodobniej jest możliwość dorobienia u jakiegoś stolarza zamiast stolika koło łózka pietrowego.

Tylko to ingerowanie w stan oryginalny przyczepy.

Seryjnie mozna dostać tylko z 3 pietrowym łóżkiem. Dwóch osbnych łóżek pietrowych nie ma.

Optymalne rozwiązanie jest moim zdaniem w tym Hobby-ku. Z przodu małżeńskiego, z tyłu dla dzieci; wszystko oddzielane drzwiami suwnymi, a w środku wielka podkowa:

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/hobby-de-luxe-650-kmfe-3er-stockbett-alde-hzg-2200kg-kremmin/189606996.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=10800&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&minPrice=22500&maxPrice=25000&features=BUNK_BED&negativeFeatures=EXPORT

Ewentualnie Burstner 510 tk plus, który nad podkową ma łóżko opuszaczne a z przodu łóżko pietrowe z stolik, tylko pietrowe musiałoby mieć 3 pietra

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/buerstner-averso-plus-510-tk-oldenburg/186167397.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=4300&makeModelVariant1.modelDescription=plus&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&minPrice=22500&maxPrice=25000&features=BUNK_BED&negativeFeatures=EXPORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/tabbert-comtesse-540-6-osobowy-20-T3151588.html ten Tabbert ma 2 piętrusy, ale on dość długo stoi i widać, że coś było w lewym przednim rogu. Nie wiem też czy te łóżka piętrowe są w oryginale...Ale może warto pójść w tym kierunku i w przyczepie w której sypialnia ma 2 oddzielne łóżka wstawić 2 piętrowe własnego/stolarza autorstwa

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.