Skocz do zawartości

bojler truma term


Rekomendowane odpowiedzi

czy da sie do tego bojlera podłączyć nadmuch ciepłego powietrza zeby te powietrze podgrzewało wode w razie braku napięcia 230v, proszę znawców o info czy jest to możliwe i czy da sie i w jaki sposób to zrobic , bojler mam umieszczony w schowku pod jedna z kanap do której jest poprowadzony obieg ciepłego powietrza obok aneksu kuchennego, i kolejne pytanie czy jeden otwor to wejscie a drugi wyjscie i czy ma to znaczenie jak to podłacze i gdzie pozniej podłoczyc rure wychodząca z ciepłego powietrza??? foto ponizej

post-15305-0-74858300-1386776617_thumb.jpg

post-15305-0-03211500-1386776630_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki rysunek odpowie tobie na pytanie.

Nadmuch montuje się zaraz za piecem , a przed  bojlerem. Oczywiście im bliżej bojler pieca  tym cieplejsza woda. Montowany gdzieś na końcu ,układu, przed ostatnim wypustem będzie miał mierne osiągi. Zwłaszcza jeśli wcześniej przewód powietrza jest prowadzony pod podłogą (przelot przy progu)

 

Obawiam się  że w takiej małej przyczepie jak Twoja i z takim układem raczej efektywność grzania z nadmuchu powietrza jest mierna . Piec sam w sobie szybciej ogrzeje kubaturę  przyczepy i wyłączysz nawiew  zanim on zagrzeje wodę.

installation_overview_therme_pl.png

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki rysunek odpowie tobie na pytanie.

Nadmuch montuje się zaraz za piecem , a przed  bojlerem. Oczywiście im bliżej bojler pieca  tym cieplejsza woda. Montowany gdzieś na końcu ,układu, przed ostatnim wypustem będzie miał mierne osiągi. Zwłaszcza jeśli wcześniej przewód powietrza jest prowadzony pod podłogą (przelot przy progu)

 

Obawiam się  że w takiej małej przyczepie jak Twoja i z takim układem raczej efektywność grzania z nadmuchu powietrza jest mierna . Piec sam w sobie szybciej ogrzeje kubaturę  przyczepy i wyłączysz nawiew  zanim on zagrzeje wodę.

 

 

... z doświadczenia Ci powiem i potwierdzę przedmówców, że i tak to wszystko jest do dupy - za przeproszeniem wrażliwych - jeżeli therma Twoja jest daleko od pieca lub jest jedynym elementem podgrzewającym w przyczepie.

 

Musisz rozwarzyć:

- ciepła woda bez łaski, czyli gazowy boiler + ew elektryka...

- elektrycza therma

 

Dla mnie -  przy moich małych klonach, w liczbie mnogiej. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie zatrzymuje się w podróży i nie mam ciepłej wody aby umyć :pupa: dzieciakowi :narcyz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Państwa. Mam zapytanie.

Mam terme TT-2, w domyśle przy nim jest włącznik na którym jest napisane Truma Terma, czy podejdzie do niego włącznik Truma Boiler EL ?? Z wyglądu są identyczne oraz schemat podłączenia jest ten sam. Podejrzewam, że tylko różni się napisem, ale działa tak samo. Czy może mi ktoś to potwierdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal pewien, że Twoje przypuszczenia są słuszne. Jedyną różnicą są prawdopodobnie napisy i moce grzałek (300 W dla TT i 850 W dla bojlera), więc teoretycznie włącznik dla termy TT, mógłby mieć mniejszą obciążalność zestyków, tyle tylko że produkcyjnie nie miało by to uzasadnienia, więc są raczej identyczne.
Tak, czy inaczej, jeśli włącznik od bojlera ma być zastosowany do termy TT, to najwyżej będzie "mocniejszy".
Na Twoim miejscu zastosowałbym ten włącznik bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam dylemat, tyle tylko, że w  mojej przyczepie nawiew trumy chodzi na230V, więc dotarcie ciepłego powietrza do termy jest możliwe praktycznie tylko po podłączeniu 230V. A jak się podłączy 230V to nie trzeba nadmuchu trumy, bo działa grzałka w Termie Truma na 230V. Ot i koło się zamyka. Bez 230V nie rozbieriosz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.