Skocz do zawartości

Montaż haka AUDI A4 B6


lucskywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś z was montował hak  w w/w aucie, ja przez to że mechanik zrobił mnie w grzyba, nie pojechałem dzisiaj po przyczepkę. Powiedział może nie założy haka bo nie umie, może znacie kogoś we Wrocławiu kto umie to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was montował hak  w w/w aucie, ja przez to że mechanik zrobił mnie w grzyba, nie pojechałem dzisiaj po przyczepkę. Powiedział może nie założy haka bo nie umie, może znacie kogoś we Wrocławiu kto umie to robić?

montaż i zakładanie haków < wybieraj i szukaj...

 

Pozdrawiam,

PS

Miałem podobny problem ze swoim autem MB.

Wszyscy oferowali założenie haka z ingerencją = wycięciem, podcięciem zderzaka.

Po korowodach znalazłem takiego fachowca który tak zamontował mój hak że jestem zadowolony.

Zderzak nie tknięty, hak założony, gniazdko prawie niewidoczne.

Wszystko można tylko trzeba chcieć.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naklej na czoło ze 200 zeta to każdy mechanior sie pochyli, bo to troche dłubania a oni musz kasę trzepac

ja w swych 4 pojazdach sam montowałem -podstawowy zestaw kluczy i schemat podł wtyczki z netu {12V nie zabija :] } i 2h roboty i gotowe ,no dobra jeszcze przegląd

do A4 chyba jest org hak{tak mi się kojarzy}, który nie wymaga cięcia zderzaka mozna go pewnie na alle kupić- byle miał tabl znamionową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jam mam hak dokładany,tyle że w Niemczech.Nie widzę problemu z założeniem,tylko oby nie robił tego laik.W samochodzie jest tzw.magistrala CAN ,trzeba konkretnie podpiąć wiązkę.Ja,kiedy spoglądałem w bezpieczniki (po lewej za włącznikiem świateł) od razu dostrzegłem nową wiązkę i dodatkowe bezpieczniki.Osobiście jak ktoś by skrobał się po głowie lub zbyt długo nie udzielał odpowiedzi czy zamontuje,szukał bym gdzie indziej.Aha i po montażu obowiązkowo poprosił bym o piswmne zaświadczenie o montażu haka,tak na wszelki wypadek.Dobry mechanik nie będzie się zastanawiał.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, dzieki za pomoc, bede szukla jakiegos warsztatu, próbowałem sam z Ojcem założyc, jednak  nie możemy odkręcic nawet tylnej lampy gdyz wymagany jest specjalny klucz.

 

Dwie uwagi ...

pierwsza przepraszam za szczerość ale jeśli nie potrafisz odkręcić lampy w Audi A4 B6 to IMO nie zabieraj się za zakładanie haka ...

 

A bardzie do rzeczy ten "klucz" do odkręcia lampy to śruba jak dobrze pamiętam na klucz 17 lub 19

Bieżesz zwykłą śrubę wkładasz łebkiem do tej plastikowej śruby i odręcasz :) - sztuczka ta przyda Ci się także w sytuacji gdy trzeba będzie wymienić żarówkę w tej lampie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzie do rzeczy ten "klucz" do odkręcia lampy to śruba jak dobrze pamiętam na klucz 17 lub 19

Bierzesz zwykłą śrubę wkładasz łebkiem do tej plastikowej śruby i odręcasz  :) - sztuczka ta przyda Ci się także w sytuacji gdy trzeba będzie wymienić żarówkę w tej lampie ;)

 Z tego co pamiętam, oryginalny wkrętak Audi pasuje. Ten co jest na wyposażeniu auta. Trzeba tylko wyjąć "metalowy" śrubokręt i kręcimy samą rączką :yay: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie avant czy sedan lampy sa inaczej montowane jak pamietam w avancie jest to jedna.srobka ktora latwo spuscic nie do odzyskania, w sedanie sa z tylu lampy 4 nakredki ale nie jestem pewiem nie pamietam, zderzak out, belka out pod hak sa gotowe otwory zalkejone tasma i zapryskane izolacja widac wewnatrz podluznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.