Skocz do zawartości

Uszczelki okienne


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W oknie z przodu oraz z tyłu przyczepy w paru miejscach odeszła mi listwa plastikowa pomiędzy uszczelkami ( wewnętrza a zewnętrzną) powinna przylegać do okna, jaki klej można by tu zastosować. Drugim problemem są uszczelki które mocno przywierają do okna i otwieranie uszkadza je. Dwa razy w roku przed sezonem i po zakończeniu sezony czyszczę uszczelki i smaruję silikonem w spray-u. Ma ktoś jakieś inne sprawdzone środki do uszczelek    

post-9736-0-75707400-1379845688_thumb.jpg

post-9736-0-27075600-1379845729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest jedna, a biała taśma maskuje mocowanie uszczelki i ją rozpiera. Zazwyczaj nie jest klejona tylko wsuwana między dwie wargi uszczelki. Mogła się wypaczyć, spróbuj ją wcisnąć.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , że jest wypaczona ale próbowałem wciskać i nie dało rady. Wydaje mi się że jest przyklejona ta listwa pomiędzy uszczelkami próbowałem w innym miejscu zobaczyć i jest na stałe zamocowana  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ma ktoś jakieś inne sprawdzone środki do uszczelek    

możesz spróbować użyć talku, ew. puder dla dzieci, mąka ziemniaczana itp,

trzeba go mocno wetrzeć w uszczelkę, żeby zatkać wszystkie pory, można nawet zostawić grubszą (widoczną) warstwę;

plus talku jest taki, że można go nałożyć więcej niż silikonu, i nie zostawia tłustych plam,

choć po paru miesiącach i tak trzeba procedurę powtarzać 

 

pozdr

 

PS: takim talkiem nacieram też przewód elektryczny w gumowe osłonie

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję nomadka za wskazówki. Rozumiem że podany wymiar uszczelki dotyczy mojego okna w przyczepie, czy jest tylko opis obrazowy. W paru miejscach mam mocno zniszczoną uszczelkę poprzez przyklejanie się jej do szyby i powoli myślę o w wymianie

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz jej w całości wymienić?

Żeby łatwiej ją wsuwać (tę nową) warto przygotować specjalne narzędzie jak w galerii poniżej (oryginalny pomysł by Zbicho z FKN)

O ile mnie pamięć nie myli ten biały klin (kedra) w Niewiadówkach ma 25 mm. W zachodnich przyczepach może być inny rozmiar - ale na allegro na pewno dostaniesz rozmiar i kolor wg potrzeby.

 

http://eth.pl/fkn/niewiadowki/zrob_to_sam/na_zewnatrz_niewiadowki/laminat_i_okna/klin_do_uszczelek_wg_zbicho/duze/

 

slide_klin_do_uszczelek_wg_zbicho_5.jpg

 

slide_klin_do_uszczelek_wg_zbicho_6.jpg

Edytowane przez rlatala (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.